7 mesačné dieťa a zaspávanie

diana_81
21. jún 2012

Takychto tem je tu vela ale nikde som nenasla presne reakcie na to co zaujima mna, preto pridavam svoju. Prosim poradte! Otazky su ocislovane v texte.

Ide o klasicke ucenie zaspavat dietata sameho, v postielke a svojej izbe. Vzdy to vyvola burlive reakcie... Su co vravia NIKDY NENECHAM SVOJE DIETA PLAKAT v postielke. Tiez som mala ten nazor. Par prvych mesiacov som bola presvedcena, ze je to zle a krute a treba hladat sposob ako tomu cloviecikovi naplnit potreby.

Lenze mala ma teraz 7 mesiacov a skratka niekedy sama nevie, co chce. Rastu jej zubky, mala stresujuci den... naucila sa liezt a je z toho "mimo" a podobne. Dlho spokojne zaspavala na prsku poleziacky so mnou, lenze ked zacala s otockami (1) zdalo sa mi nechat ju len tak na posteli a ist robit svoje nebezpecne. Ved ked sa mi zobudi v dobrej nalade a zacne objavovat okolie a spadne z postele? Ako to riesite?
Obcas ked sa pri prelozeni do postielky zobudila chcela sa dojcit zase. (2) A zase. A zase. Lenze s plnym bruchom to ani jej nebolo prijemne, lenze nevedela inak - ved som ju sama tak naucila. Bola totalne fixovana na prsko (dudel nepouzivame). Niekedy som mala pocit ze ma mlieko uz po okraj, ale proste nevie ako inak zaspat... Nie je tiez krute naucit dieta na takyto obmedzeny sposob upokojovania sa?
Zaspavat vedela LEN So MNOU na posteli, alebo u tatu v Manduce. Zrazu vsak zacala byt viac bdela a vsetko naokolo ju zaujima. Nosi tato, nosi, dieta pozera ako sova po okoli nie a nie spat a je nervozna coraz viac... (3) funguje vam satka aj vo vyssom veku? Ako na to?
Potom ak aj vsetko dobre klaplo, spala u nas v izbe - clovek si v posteli nepocita, na sex ani pomysliet, rano nastavit budika mozeme zabudnut ((4) ako vstavaju skoro rano do roboty ti, co maju deti pri sebe v izbe???), obliect sa v spalni tiez, ked som potom mala raz chripku a bala sa vykasliavat hlieny v izbe lebo zobudim malu som si povedala dost. Je to i voci nej nefer, ked ju svojim sramotenim stale budim... Takze (5) ako zabranite tomu aby sa nebudila ked sa v izbe pohybujete?

Chcem sa preto spytat tych, co maju deti u seba v posteli a zaspavaju dlhodobo na prsku a su s tym fakt spokojne ako tieto veci riesia? Ja skratka zistujem, ze si dieta stresujem i tym "skusim ju supnut do postielky a ked sa zobudi previnilo opat strkam prsko do jej pusy aj ked obe vieme ze nie je hladna, len zavisla". Alebo sa zobudi ked idem na WC... Dakujem za rady...

Co je teda lepsie?

havranica
15. apr 2014

@diana_81 ahoj viem ze je to uz starsia tema, moja mala ma pol roka a nas problem je ako cez kopirak.. Chcela by som sa ta opytat ako sa to u vas na koniec vyriesilo? Rozmyslam uz nad vselicom, uz ma boli aj chrbat z toho aka som vytocen v posteli, mala je v noci total zavisla na mojom prse.. Dakujem za radu

diana_81
autor
27. apr 2014

@havranica
Priznam sa ze nejako sme to skratka prezili 🙂 v podstate som sa v mnohom prisposobila malej lebo nie som typ co by dokazala dodrziavat pravidla aj ked je dieta chore, rastu mu zuby a podobne a tak som nechcela robit stale vynimky podla situacie. Mala dodnes spava s nami a dojcime sa i napriek mojmu vysokemu stadiu tehotenstva nadalej. Nasucho. Uvidime ci ked pride babo bude tandem, asi hej lebo nemam pocit ze by sa dcerka chcela odstavit. Tak jej zrejme stanovim pravidla a budeme pokracovat dalej. Vacsinou prespi plus-minus noc bez problemov.

Ono ma uz 2,5 roka 🙂 takze ak chces spytaj sa konkretnejsie, ja som vela veci akosi uz podvedome vytlacila z pamate

cinoska
7. aug 2014

ahoj @diana_81. Googlila som niečo na náš problem a našlo mi tu túto tvoju tému. Viem, že je to staršieho dáta, no mala si presne ten istý problém, aký sa pokúšam teraz riešiť ja. Ako to dopadlo u vás?
Ja mám chlapčeka, teraz bude mať 7 mes. a iný spôsob, ako zaspať na prsníku, nepozná. V noci spával pri mne na posteli, no v poslednom čase začal byť veľký špekulant a dokáže byť prisatý aj dve hodiny v kuse. Jednoducho, spravil si zo mňa cumel :( Keď ho preložím do postielky tak tam vydrží niekedy len do prvého otočenia a zase hľadá prsník. Už je to veľmi vyčerpávajuce a vôbec neviem čo s ním. ( Úplne odstaviť od prsníka sa mi zdá ešte priskoro )

dana_l
7. aug 2014

@cinoska jedina rada ako ju naucit lepsie spat a tebe dopriat trochu pokojneho spanku - nedaj mu prsnik. nie zeby si ho odstavovala ale ty mu das prsnik v casovom odstupe kedy si ho pyta kvoli hladu a nie kvoli tomu aby ti zaspal na prsniku.
moje styri deti - len jeden bol zavislak - ani nie na prsniku ale na mne. ked mal rok a kazdu noc po dvoch-troch hodinach vrieskal a ja som uz nevladala - nechala som ho vrieskat. aj dve hodiny "potiahol". ale ja som uz nemohla. nemala som sil aby som k nemu stale chodila. potom sa naucil a prestalo to. len nebolo to zo dna na den. a to som kojila dvojicky az do dvoch rokov.
deti skusaju a skusaju a ked im povolis tak budu dalej skusat. I take male ako 7-mesacne uz ma svoju volu. ak mozes nech ide k malemu manzel alebo ked uz ho mas ty tak nedaj prsnik. aj ked ti to bude ze "ublizujes" tak nie je to Pravda. bude to tazke tak prajem vela pevnych nervov a trpezlivosti

mily7
23. júl 2015

@diana_81 ahoj ako sa mate?zas riešime čo s druhým dietatkom?😄čítam aj po sebe že neriešit hlavné😄

tobijuli
8. feb 2019

A ja som jedina co od narodenia 24 hod.hore kazdu noc hore malama uz. 7 mesiacou a stále nespí mozete mi povedať ci toto je normalne kocia

tobijuli
8. feb 2019

Ja som hore kazdu noc mala ma 7 mesiacou uz a stale nespi uz som vsetko vyskusala som normalne pychicky na dne

novyzivot123
18. feb 2022

@chovancova27 ahoj, spominala si ,ze si prestala dojcit po cca roku babetka a presla si na ryzove mlieko. Ake su vlastne moznosti /druhy mliek , ktorymi mozem krmit babo po odstaveni? Cca v 1 roku ked odstavim? Vdaka