8-mesačné dieťa začalo spať raz za deň.

lucy13993
25. mar 2020

Ahojte, ja mam len otázočku že či je normálne že mi 8 mesačná dcéra začala spať len raz za deň? Chytilo jo tu zhruba 4 dni dozadu a aj to zaspí cca okolo 9:00 a pospi si do 11 sem tam pol 12 a potom je celý čas hore až do fajrontu. Ja si myslím že ona má este cas na jeden spanok za den. Čím to moze byt?....

dadus_ka
25. mar 2020

@lucy13993 môj syn má 14m a stále spí 2x, ale potrebuje na to svoj kľud. Ticho, tmu a na spánok ešte aj dudlik. Jeho spánkový režim 20-8, 10:30-12, 15:30-17. Dám ho do postieľky, odídem z miestnosti, chvíľku pomrnci ale vždy zaspí.

lucy13993
autor
25. mar 2020

@dadus_ka ved moja doteraz nemala problem poobede zdriemnut a zrazu vymysla

patka06
25. mar 2020

je to úplne normálne si myslím ...moja spávala raz za deň od 6 mesiacov ..spala iba doma v postieľke poobede cca od 12stej do 14stej

martinkachrustikova
25. mar 2020

@lucy13993 deticky su rozne, tazko ich porovnavat 🙂 nas syncek spaval uz tusim od porodnice len 2-3x za den po max.hodine, a aj ked som sa mu snazila dodrziavat denny rezim, od cca 6mesiacov spinkal uz len 1x na obed cca 30-50minut a niekedy medzi rokom a pol az dvomi rokmi mi prestal cez den spavat uplne... vzdy na obed sme si sli lahnut, oddychli sme si spolu 20-30minut a fungoval do vecera. Sem tam boli dni ked na obed/poobede zaspal, a potom mal problem zaspinkat vecer... teraz ma 3,5roka a dokaze fungovat od 5:20 do 20:30 a v posteli sa mu este pusa nezavrie a rozprava este do 21:00, 21:30 😅 ja ked citam ako niekomu este aj napr.2rocne deti spinkaju na obed 2hodiny mi to pride ako sci-fi 😁

11iva11
25. mar 2020

@dadus_ka To je aké ideálne. Tíško závidím. Hlavne tú noc.... vôbec sa v noci nenudí?

janickacrazy
25. mar 2020

@lucy13993 každé dieťa je iné, bud rada, že pospí aspon 2 hodiny denne, moj prostredný vo veku 6 mesiacov vstával ráno o 4:00!!! cez den spal od 10:00 do presne 10:20 a potom poobede od 17:00 do 17:20!!! ani o minutu dlhšie a aj to som ho musela pol hodiny kočíkovať, aby vobec zaspal

scorpionflower1
25. mar 2020

@lucy13993 To bdenie od 11.00 do vecera je velmi dlhe, ja by som s tym nieco robila. To ani moja 15-mesacna nevydrzi tak dlho hore. Teraz vydrzi max. 6 hodin, potom uz je nervozna. Mozno to ma tvoja len take prechodne obdobie. My sme presli na jeden spanok az v 14 mesiacoch. Ja som ju ale niekedy prinutila spat, mordovali sme sa, no spatne si myslim, ze to bolo spravne, lebo ked som ju nechala hore, tak bola preunavena a strasne zle spala v noci. Doteraz to tak mame, ze ked ide spat prilis unavena, tak sme polovicu noci hore. Osemmesacne babo je velmi male na jeden spanok a podla mna je ten spanok aj zle nacasovany.

kikimon88
25. mar 2020

@lucy13993 moja malá má 2 mesiace a spí tak 2-krát ale aj 1-krát za deň. A večer máme čo robiť kým zaspí. Na dvojmesačné dieťa mi to pride dosť málo. Ale tak bojujeme s tým nejako...

guiseppinka
25. mar 2020

starsia mi spala od asi 8 mesiacov raz dennne. tiez som pocuvala, ze mala by spat 2x, ze okolo deviatej. ale ked rano vstavala o 7, tak o deviatej unavena nebola. chodila spavat okolo pol 11, pospala do pol 1 a potom vecer pekne okolo pol 7 kupat a o 7 spat. vecerny spanok ma tak nastaveny doteraz a to bude mat 5. ale u mna nehrozi, aby mi decka sli spat vecer neskoro... na toto som prisna a tento rezim dodrziavam vsade. ked sme niekde na navsteve, tak su decka trochu dlhsie, ale nehrozi, aby chodili spat o 9 alebo neskor...

dadus_ka
26. mar 2020

@11iva11 nie vôbec už od 3 mesiacov prespí celú noc 🤷 moja mamina doteraz nechápe. On je veľký spachtos od narodenia.

11iva11
26. mar 2020

@dadus_ka Tak v tvojom prípade je materská dovolenka fakt dovolenka 😉 Lebo najväčší základ úspechu je môcť sa riadne vyspať.
Ináč, myslela som, či sa v noci nebudí, až teraz som som poriadne po sebe prečítala príspevok, ale očividne si aj tak pochopila 😝

dadus_ka
26. mar 2020

@11iva11 hej áno pochopila 🙈..veru máš pravdu. Naozaj je to pre mňa dovolenka a užívam si to. Keďže je malý vždy vyspatý tak je dobrucky a aj sa rýchlo učí (moja svagrova z Česka hovorí že je to "samorost" 😂)