9 mesačný syn jednoducho cez deň nespí. Prečo je to tak a čo s tým robiť?

arcticcode
26. jún 2019

Nechcel som tu zase spamovat s tym spankovym problemom, ale uz sme obidvaja z toho na nervy a neustale vznikaju nie male hadky, nervozita a pomaly ale isto sa to blizi k nestastiu.
Mame desatmesacneho kroca, ktory za boha nebude spat. Spava dva razy cez den a nocny spanok. V noci sa budi minimalne 5 krat, opakujem minimalne, niekedy sa budi kazdu pol hodinu. Potom vacsinou hned zaspi. Co je ale problem su spanky cez den, najma poobede. Proste on nijakraz nezaspi a my sa mozme aj rozkrajat. Na kolenach nie, na prse nie, v postielke nie, na brusku nie, nijak nezaspi. Jedina moznost je zobrat ho do vajca do auta, inak je to bez sance. No a vecer uz minimalne mesiac sustavne chodime autom zaspavat a potom ci dazd ci sneh ci vichor ho proste vo vajci musim do iest domov, z toho idu ruky odpadnut. No a dneska ten isty proces, uz som si dajak na to zvykol, ale po 18 minutach sa zobudil, zena dala prso, chlapec dopapal a namiesto spania zacal kopkat nozkami a otacat sa na brusko. Teraz je hore, my sme sa brutalne pohadali a ja sa chcem najradsej zabit. Nebavi ma takyto zivot. Proste fakt v 21.storoci neexistuje ziadne kapky abo co, pre take deti, By mohli normalne spat? Uz fakt na toto nemame nervy.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliettka18092010
27. jún 2019

@pleja super komentár. Súhlasím do bodky. Niekedy si rodičia nevšimnú aj jemný náznak, že dieťa by potrebovalo oddych. Mám 10mesacneho. Pošúcha si uško a už viem, že tým naznačil ísť si oddýchnuť a spí 4 spánky cez deň a večer o ôsmej ide spinkať. Každé dieťa má svoje muchy a hlavne si niekedy vedia vytrénovať rodičov na rôzne uspávacie techniky. Ale všetko stojí za to, sú to poklady ☺️

bianka532
27. jún 2019

@juliettka18092010 moja si posucha oci ale to uz je preunava... cize uz som to presvihla( zacala neskoro uspavat) a zacne divadlo

kikusa008
27. jún 2019

Ahoj, moja prvá bola riadny nespavec, takže ta chápem... Nesúhlasím s názormi, nechať 10 mesačné dieťa iba jedenkrát spať, to je podľa mňa malo, mladší bude mať dva roky a asi od roka a pol ma len jeden spánok.. Ú mňa pomohlo to, keď som pri druhom spánku najneskôr o 14tej budila, potom som zabávala do 20tej, prvý týždeň bol riadne náročný, ale potom už to šlo.. Co sa týka uspavania, mala som ju pri sebe a koľkokrát sa postavila, toľkokrát som ju dala ľahnúť, pustila som jej uspavacika, pol hodinku ju bavilo špekulovať a potom zaspala.. Takto navečer by som vôbec krtka a podobne veci nepúšťala, dieťa to všetko musí nejak aj spracovať... A s tým buchanim a padanim sme to vyriešili tak, že sme kúpili bazén hlboký nafukovací, taky fakt veľký, dali sme tam hračky, a keď som robila niečo nebezpečné, žehlenie a pod, tak sa tam hrala, postupne som to oblepovala novými vecami, a veru ju to bavilo.. Držím vám palce, ahoj

eliska13
27. jún 2019

@iskrickaa o 6 je strasne skoro na spanok, no aspon s nim zijes aktivny zivot🙂)mne sa to paci len spanok je alfa omega mojej energie

eliska13
27. jún 2019

@ptmt1011 s takym rodicom bolo asi tak zaobchadzane v detstve, alebo nepoznal lasku iba starostlivost a preto sa tak sprava dalej pri svojich detoch

katrin21
27. jún 2019

@arcticcode polovica bab ti tu bohuzial radi uplne bludy, vratane jedneho spanku ... to je vv tomto veku blbost! Skor posunte ranny spanok na cca. 9.30 az/ postupne po 10 minurach vzdy par dni predlzovat/ nechat ho spat cca. Hodinu,,nebat sa ho zobudit,ak spi dlhsie ako 1- 1,5h a potom poobedny spanok okolo 13, max 13.30 a spat by mal cca. 1.5h tiez,mozno aj dve. Potom bdiet do vwcera 5h a okolo 20 kupat, ritual/ ykludnenie, zatahovanie zavesov, nejaka hracka so postielky, do ruky plienka latkova, ulozene pohladkanie a odchod... spanok medzi 20.30 - 21... a malo by sa ro upravit postupnw takto

alexa321
27. jún 2019

No môj má 16 mesiacov a do 15 mesiacov sa budil aj každú pol hodinu. Za noc aj 10 krát bolo to hrozne. Manžel mne vôbec nepomáha ani raz k nemu nevstal a to som cez deň vkuse fungovala, lebo máme ďalšie dve deti staršie. Vedela som že to nie je normálne . Mal trochu viac červene líca, dala som mu spraviť krvný obraz , alergologiu a nakoniec mu vyšla alergia na histamin. Odkedy máme upravenú stravu čo je asi mesiac mne konečne spí skoro celú noc sem tam sa raz zobudí .

katrin21
27. jún 2019

@uhnakova to je chyba, ze 10mes dieta je na dva spanky velke.. omyl. Praveze odbornici na spanok a neurologovia tvrdia,ze na 1 spanok prechadza dueta niekedy medzi 1rokom a 1.5rokom, vacsina vtedy okolo tych 18mes
Nasa presla tusim v 14-15mes.. a bolo to zjavne v tom,ze uz proste doobeda nebola unavena,ale cula a nebola ani mrzuta,ze by chcela spat... ked dieta zaspi o 9 a je hore od 6.00 , a este v noci zle spi, tak tie dva spanky potrebuje..

katrin21
27. jún 2019

@arcticcode a ešte ma napadla jedna veľmi dôležitá vec.
V knihe sa píše že to že dieťa prespí celú noc je ilúzia. Ani my dospelí ne prespíme celú noc ale sa budíme iba že o tom nevieme. Je to úplne bežný fyziologický jav a tak je to aj u detí.
Problém je to že keď sa dieťa preberie a chce zaspať opätovne tak chce zaspať spôsobom na ktorý je zvyknuté.
My ako dospelí už nie sme zvyknutí že by nás niečo malo uspávať A preto aj keď sa preberieme tak hneď naspäť zase zaspíme Možno sa otočíme na náš obľúbený bok alebo na brucho a spíme ďalej...
Dieťa ktoré je naučené zaspávať na prsníku sa bohužiaľ bude Pri každom precitnutí v noci dožadovať toho rituálu ktorý pri zaspávaní pozná.
Preto kojené deti chcú byť celé noci na prse.
Dieťa ktoré uspáva me hojdaním tak vyžaduje opäť hojdanie aj v noci.. dieťa ktoré tlapkame po riťke tak opäť očakáva tento zlozvyk aj v noci a takto je to dookola a Niektoré deti majú dokonca niekoľko zlozvykov naraz .... samozrejme nevybudovali si ich oni ale vybudovali im ich ich zúfalí rodičia.🤪😉😉😉
Čiže jediná Cesta je tieto zlozvyky odstrániť a u 10 mesačného dieťaťa sa to dá len treba naozaj byť dôslední a nepoľaviť a vybudovať nové zvyky ktoré budú vyhovovať rodičovi aj dieťaťu a dodržiavať rituály práve z nich sa stane nový zvyk.
Toto všetko nájdeš v knihe kKaždé dieťa sa vie naučiť späť .. táto kniha je úplne perfektná a vôbec nie je o tom že dieťa treba nechať vyrevať ako si mnohé mamičky chybne myslia.🤪

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diana20
27. jún 2019

@katrin21 môžem sa spýtať ako zmenis tieto zvyky u hociktorého dieťaťa bez toho, aby revalo? Keď mu nedáš, čo chce, bude revat, kým to buď nedostane, alebo kym nepochopí, že to, čo chce , nedostane.. pre mňa nechať revat dieťa kym toto nepochopí je "nechať dieťa vyrevať" .. A potom niektorým deťom to trvá pol hodinu a zaspia a niektorým aj dve hodiny.. ja som toto skúšala, ale pre mňa to bolo hrozne, moje deti strašne dlho revali a ja s nimi.. nakoniec som spala ešte horšie a rozhodla som sa po niekoľkých dňoch keď už som absolútne nevládala, že budem spať s nimi, no a čo? Ak mám fungovať cez deň normálne a byť trpezlivá s deťmi, nemôžem takto zle spať..
@ptmt1011 úplne s tebou súhlasím.. ja som tiež nosila obe naše deti a starší ma 3 a pol roka a stále sám nezaspí a aj v noci sa budí.. ale proste potrebujú moi blízkosť a aj ja ich.. 😊

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccy89
27. jún 2019

Vcera spal od 23.30 do 6 bez zobudenia? Ze cez den potrebuje pozornost je podla mna uplne normalne, preto je aj zena na materskej, aby sa venovala dietatu. Moj ma len 6m, ale vsade je somnou cely den, jedalensku stolicku mame na kolieskach a ide somnou aj zachod a aj somnou upratuje. Cez den spi 3x 30-60min, ale len s prsom v puse alebo ked ho vonku vozim, zastavit nemozem😂 cize ani ked spi nemam cas pre seba. Som s nim sama cely den, nechcem sa zabijat a dokonca si ani nemyslim, ze mam narocne dieta🤷‍♀️ Je to o nastaveni v hlave...a ked ste obaja taky nervozny ako ty, tak sa malemu ani necudujem, ze je tiez. Pises, ze nestihas robit chodnik....Ste nanho dvaja a ides sa zabijat?😂 fakt nikde nepises co robi zena. Vy ste si asi mysleli, ze dieta polozite a bude sa hrat 2-3hod sam a vy sa po troch hodinach spamate, ze vlastne mate dieta, date ho spat aspon na hodinu, potom zase na 2hod zapnete krtka...🤦🏼‍♀️

jankakoc
27. jún 2019

@arcticcode a preco ho nutite spat 2x do dna? Dcerka ma 13 mesiacov ale 2x za den mi poriadne nechcela spat nikdy.

iskrickaa
28. jún 2019

@eliska13 Dnes sne boli cely den vonku a aj tak zaspal az o pol siedmej vecer. Robil sceny v kupelni od unavy, ale spat nie. Od pol siestej rana bol hore. Ked po obede spi, zaspava o deviatej. Ale budi sa medzi pol siestou a siestou stale.

bianka532
28. jún 2019

inak aj tieto teploty vplivaju na deti, moja vcera zaspala o 23 lebo v izbe mame 28 stupnov tiez ma rezim kadejaky teraz nie taky aky mala ked bolo chladnejsie

diana20
28. jún 2019

@ptmt1011 napriklad moji rodičia nechávali plakať moju starsiu sestru a mňa ani mladšiu sestru už nie.. je to vidno na nasich vzťahoch s nimi.. ja som toho názoru, že nechať deti plakať , aby spali je lepšie pre rodiča a byť s deťmi aj v noci, keď to potrebujú, je lepsie pre dieta.. kazdy sa rozhodne či chce lepšie pre seba alebo pre svoje dieťa.. samozrejme takto na to nikto nepozerá, lebo to vyznie až príliš negatívne voci rodicom, ktorí nechávajú deti plakať.. ja však ich voľbu akceptujem.. mám v rodine takých ľudí tiež a tiež mi hovoria rob to takto a takto keď vidia že nespím.. ale ja radšej nespat ako nechať deti revat mesiac každý večer.. na druhej strane chápem , že je to ťažké.. už 3 A pol roka som jedinú noc celú neprespala.. ale viem, že raz to prejde a budú mi tie chvíle chýbať, takže teraz si to ešte užívam.. 😊

ludp
28. jún 2019

@articcode
Nam pomaha album zvukov vysavaca. Mam na ploche na telefone stiahnuty album zo Spotify Vacuum Cleaners for Background Noise, najviac nam zabera Stronger Motor Vacuum Cleaner. Ja by som vecer zatemnila najviac ako sa da, polozila ho do toho vajca v spalni, dala dudel alebo flasu s mliekom, pustila niektory vysavac a hojdala ho vo vajci kym nezaspi. Nie je to idealne,ale aspon uz nemusis chodit autom. Postupne by som odoberala. Ak by sa podarilo takto zaspavat, presla by som po par dnoch na perinku,lebo zrejme ma rad ked je taky schuleny vo vajci. Tak by som ho dala do perinky alebo babyvaku, zatemnila, pustila vysavace a iba ho tak mierne natriasala na posteli. Dalsie by som odstranila natriasanie a vymenila ho za skrabkanie a ššškanie.. ale cele to moze trvat este dlho.
A este si pribrat na pomoc starych rodicov/ opatrovatelku a raz za cas si len sami dvaja vyrazit. Ani jeden za to, ake dieta je, nemozete, obaja sa maximalne snazite, tak sa navzajom neobvinujte. Najdite ai cas na seba a svoju romantiku aby ste tieto krute casy spankovej deprivacie spolu zvladli.

Drzim palce

arcticcode
autor
28. jún 2019

No. Včera zaspal večer okolo pol siedmej. Spal do rána do šiestej, s asi 5 prestavkami na papanie. A zaspal doma na počudovanie. Nechápem ako sa to podarilo.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccy89
28. jún 2019

@arcticcode no vidis, ved to je super a ked 5 prestavok na papanie, tak predpokladam, ze je kojeny. Takze je to uplne normalne a v poriadku. Mozno ste sa vy trosku ukludnili, netlacili na pilu a maly bol pokojnejsi😊👍

arcticcode
autor
28. jún 2019

Hej, nejak tak. A podvečer bol taky dobručky jak nikdy. Mamku sme poslali do posilky a my sme si dali pánsku jazdu. Do lidlu a potom sme sa doma šaleli, no najlepšie babetko na svete zrazu. Normalne som chviľku chcel druhe :D

0hena0
28. jún 2019

@arcticcode lebo ste upokojili svoje vnutro, a babo to citi ani netusite ako

katrin21
28. jún 2019

@diana20 ziadne dieta nesmie zaspavat dve hodiny... ked to tak je, znamena to, ze nechce spat 🙂
a ked chces vediet ako, precitaj si tu knihu 🙂

katrin21
28. jún 2019

@arcticcode no tak uz len odburajte to nocne jedenie ,dajte mu len nasranom,dovtedu ponukat dudlik atd... bude sa budit este menej..
Ale teda spanie od pol siedmej je dost skoro😉. Plati,ze dieta spi urcity pocet hodin vnoci a cez den, ked ho das spat skoro, aj vstane skoro... aj to sedi,kedze o 6 bol uz hore.

uhnakova
28. jún 2019

@katrin21 nic v zlom, ale dotycni neurologovia asi nevideli moje deti. Mladsia dcerka presla na jeden spanok behom 11. mesiaca zivota a v dvoch rokoch dospala popoludni uplne. Take dieta nijako nemas sancu presvedcit, ze ma do roka a pol spinkat dvakrat za den. Vlastne ziadny clovek nevie zaspat, ked sa mu neda.

uhnakova
28. jún 2019

@katrin21 presne preto mi obe deti po druhom roku dospali. Nevedeli zaspat dve a pol hodiny a dlhsie som uz nebola ja ochotna cakat, ze sa im rozchce. Normalne potiahli cely den, syn od siestej od rana, dcerka od pol siedmej od rana, do vecera do piatej. Vtedy sa im postupne uz chcelo spat, takze som ich takych malickych dvojrocnych ukladala cca o siestej. A spali 12 hodin vkuse s jednou prestavkou na mlieko. Postupne sa to vecer natiahlo, momentalne zaspavaju o osmej, rano vstavaju rovnako, maju 7 a skoro 5 🙂.

abbey1
28. jún 2019

@uhnakova Plne súhlasím. Moja mladšia má od narodenia minimálnu potrebu spánku.Od roka cez deň nespala. V noci spala malo. Dnes má skoro 9 rokov a zaspáva okolo polnoci bez ohľadu na denné aktivity. Ale nikdy nebola umrncana z únavy, proste jej spánku stačí máličko. Keď chce spať, spí do 20 minút.