Ako často sa v noci budí vaše dieťa na kojenie?

radkatom
2. okt 2010

Len by ma zaujimalo, ako casto sa Vase kojene deti budia. Nas maly ma rok a budi sa kvoli kojeniu (nie, ze by bol hladny, len chce prsnik) aj 5-6 krat za noc ☹ . Uz som si sice na to zvykla, ale uz by som sa aj ja rada vyspala ale co uz. Asi si budem musiet pockat...

28jaja28
7. okt 2010

jaj dievčence taka som rada ked toto čitam,moja mala spavala už skoro celu noc max1-2x sa zobudila,aká som bola ja spokojna,vyspata,,,a po polroku koniec ,,,budi sa mi niekedy fakt aj každu hodku a ma noci ked len 3x a to som cela šťastna,,,,už som myslela že niekde robim chybu,aj som jej cumel dala že zaspi,aj zaspala,ale za polhodku bola hore zas ,,tak som to vzdala teraz sme sa ustalili na3-5x za noc,dufam že to bude aj lepšie,ale kedže ju ešte kojim rada vstanem a dam jej papat,,i ked niekedy nad nou aj zaspim 😒 ,ale potom si to aspon vynahradime rano niekedy vstaneme aj o 10 😉

lawli
7. okt 2010

ahoj
aj moj drobček spal tak do 6 -7 mesiaca a kojila som ho tak 2 -3 krát...no potom nastal zlom a teraz a kojenie si vyžadoval aj 7 -8 krát za noc ,to sme vtedy ešte toho počas dňa moc nespapali tak to som pripisovala tomu,že je hladný...teraz má už 19 mesiacov a stále ho kojím aj 2- 3 krát v obdibí zúbkov 3 -4 krát...už som si na to celkom zvykla no zo začiatku so bola riadne unavená 😒 A to sme ešte ani jednu noc nespali celú...stále čakám ktorá to už bude... 😨

simatko1
7. mar 2011

no my mame tiez taky problem,zaspavame na prsniku,a budi sa mi niekedy aj kazdu hodinu,alebo dve,a nechapem,jednu noc spi 5,6,7 hodin a inokedy kazdu chvilu,som z toho unavena,sice uz zvyknuta,ale niet nad celonocny spanok...aj kasu vecer davame ze aby sa zasytil ale nic nepomaha..na prsniku za chvilku zaspi,len si tak podudka...a dudlik samozrejme nechce,ani za svet..:(

norikk
7. mar 2011

ja aleho odzaciatku kojim niekolkokrat v noci, nase rekordy boli ze spal 5 hodin vkuse,ale to asi len 3x 4x max. ......ak ratam aj uspavacie po kupani a ranne, tak ho kojim asi 5x.....kdze spi so mnou v posteli,tak je to v pohode,krmime sa v polospanku,ani newem o ktorej 😀....ale kedze sme o rok maldsi,tak newem co to bude o rokmci budem tiez taka spokojna,ked ma bude kopat v noci

zbibo
7. mar 2011

Moj malinky ma necele dva mesiaciky a v noci sa budi kazde tri hodky, takze tak 3 x od vecerneho ulozenia 🙂

burina111
7. mar 2011

dcérka každé tri hodiny, má teraz 6 mesiacov, syn má 3,5 roka a je hore ešte tak 2-3x za noc. keď bol bábätko, bol hore každú hodinu- hodinu a pol-to boli perné noci aj dni 😀

zhrkz
8. mar 2011

Drobec ma 8 mesiacov, cumlik ani flasku nepozna - odmieta. Vzdy kojim aj cez den po prikrmoch (skor od smadu), v noci sa budi vacsinou 1x (okolo tretej) obcas 2x, obcas vydrzal do rana. Ked mu pred 2-ma tyzdnami bolo zima, tak sa budil castejsie (potreboval sa ohriat pri mne v posteli) dala som o spaci vak viac a je to opat 1x. To budenie fakt asi nie je o hlade, ale o pokoji v dusi, ze mamka je nablizku...

sabiatko
8. mar 2011

adamko ma 11 mesiacov a budi sa raz na krmenie a asi 3 X na to, ze mu vypadol dudel z ust. dam mu ho naspat do ust a veselo spime dalej.

mircalla
8. mar 2011

3-8 krat....ale nebudi sa kvoli hladu, potrebuje si cucnut, presne ako pise cikyta, len to ho opat uspi...do 5. mesiacov to bolo 2-3 krat....

miskap
9. mar 2011

moja malá má 27 mesiacov a budí sa raz, tesne nad ránom. Ale všimla som si, že keď jej dám cez deň často cucnúť, v noci nepýta. Keď jej nedávam, budí sa častejšie. Asi potrebuje dobehnúť kontakt, čo zameškala cez deň 😉

sofia24
9. mar 2011

Moja bude mat 13 mesiacov,budí sa 2-3krát,posledné dni častejšie ale idú jej prvé zúbky.

renatad
11. mar 2011

Ahojte, mne sa Riško budil aj 15x za noc, len chcel proste didku do pusiny, 2 - 3x potiahol a spal. Prestala som kojiť pred mesiacom a o 2 dni prespal celu noc. Teraz po mesiaci bez kojenia sa zobudi tak 1x za noc, chvilu si pomrnči a spinká ďalej aj 10 hodin 😀 Stále som si predtým myslela, že chudáčik ako je v noci hladný 😉

happy8051
11. mar 2011

Natalka sa ako novorodenec budila v noci dvakrat... teraz bude mat pat mesiacov, kojim pred spanim tj. o osmej vecer a potom sa budi okolo 5-6 rano

jaruska6
12. mar 2011

Presne ako píšeš,môj malý má tiež rok a budí sa 6 - 8 krát za noc od 4 mesiaca.Nie je hladný lebo si cucne len tak 4 -5 krát a spí ďalej.Už ma z toho ide poraziť,povedala som si ešte 3 mesiace vydržím a potom nastujem do práce,tak má smolu,mliečko od mamky sa dokonalo ☹ .

jeanettka
12. mar 2011

ahoj, my sa budime raz v noci alebo potom rano okolo 5tej a uz nezaspime 🙂

kralicica
12. mar 2011

nas maly 11 mesacny sa do 5. mesiaca budil len raz, od 5. do 10. niekedy aj 10-12 x ked isli zuby ale zvycajne len 2x a teraz ako prichadza prvy rok, uz niekedy prespi aj celu noc (od 20.00 do 7.00)- velmi sa tomu tesim lebo uz rok som sa poriadne nevyspala 🙂

zapka21
8. mar 2012

este donedavna sa nasa mala budila dvakrat (okolo jednej-druhej a potom stvrtej-piatej), teraz je to len raz za noc (po tretej)

katrinka8
8. mar 2012

Nasa ma 21 mesiacov a budi sa od narodenia na kojenie v noci 1x, obcas vynimocne 2x. Ale vidim, ze naozaj pije...

nibiru
8. mar 2012

lara ma 19m. a od narodenia sa kojila v noci presne s troj.hodinovymi intervalmi od 7-8m o 21.00,00.00 a nadranom od roka už len o polnoci a nadranom takže 2x a tiež to bolo vždy pitie teraz posledne tyždne sa budi uz len okolo polnoci 5-10min. trva kym sa nakoji a spi do rana cumlik použivame len na spannie ale už sa snažíme to minimalizovat.snažila som sa kojenie nahradit vodou,čajikom ale bez uspechu začne kričat mama ham ked dam dudel kriči nie nie mama ham takže očividne hladna je.

katkaseiner
30. nov 2012

Olivia ma presne 3 mesiace, ked sme prisli z nemocky, bola aj na mojom mliecku plus na umelom mliecku. O 7 vecer dostala flasu, dokojila som, o 10 tvrda, o 2 sa zobudila, dostala flasu a spali sme do rana. Tesila som sa velmi tomuto rezimu. Postupne odmietla flasu o 7 a o par dni aj flasu o 2 a ostali sme len na mojom mliecku. Jednoducho blokla hrdlo a vsetko mliecko islo von. Odvtedy cisto kojim, kazde 2 hodiny (mali sme cas ked aj kazdu hodinu). Vzdy papa aj sa vyprazdni, takze si nemyslim, ze je to dudlovanie. Tiez dudel vobec nemame... az ju napne ked jej ho skusime strcit do ust :D Niekedy mam pocit ze je to skor od smadu ako od hladu. Kupili sme preto zvlhcovac vzduchu, ale dost rusi spanok malej a mojho manzela, tak ho pouzivame par hodin pred spankom a potom sa vypne. Ja to vidim aj na sebe.... v noci pijem aj 2-3 krat, takze sa necudujem, ze je mala smadna.
Na predporodnej priprave som zacula cosi ze babo by nemalo mat potrebu vela papat v noci..... no u nas to zial neplati.... ak nedam papat, budeme hore celu noc.... ja ju vzdy v polospanku nakojim a hned spinka a ja tiez v polokome.... spociatku som aspon vnimala cas kedy kojim, a hlavne kolkokrat kojim v noci.... uz fakt nie....totalna koma....
Aj sa obcas cudujem, ako viem takto existovat, ked som sa uz 3 mesiace nevyspala. Cez den spi len mikrospanky, takze s nou spat neviem ako vsetci zvyknu odporucat, potom uz len na prechadzke.... videl uz niekto prechadzat sa spiacu mamicku ? :D
Od konca februara idem spat do roboty.... snad to zvladnem s tymi nocnymi kojeniami, ale tak uz pomaly zacneme aj s kasickami, zeleninkou, tak snad hej.

gaby21
30. nov 2012

Kazdu hodinu a pol, starsi sa v noci budi doteraz, nacas pomohlo odstavenie, asi tak tyzden spaval celkom dobre 😝

miriam001
2. dec 2012

my máme 16 mesiacov a budí sa každú hodinu a pol... tiež sme si zvykli 🙂

zuzikak
2. dec 2012

My sme na tom podobne ako gaby21. Drobec ma 7 mesiacov. Do pol roka sa budil kazde 2 hodky, potom 3 tyzdne asi kazde 3 hodky, no ale uz mesiac fungujeme tak, ze sa budi kazdu hodinu a pol !. Hladny nie je, ani smadny a nema vzdy prsnik. Tak isto pozna aj flasku a aj dudlik, no i tak sa budi......Obcas ma z toho ide porazit ale co narobim. Kadzy vravi len - vydrzat..... 😝

devicka
2. dec 2012

Ahojte. Naša Ivanka spávala veľmi dobre, stále som vravela, že spí najlepšie z mojich detí. To trvalo asi do konca 4. mesiaca. Teraz je to čím ďalej, tým horšie. Kedysi sa budievala až po polnoci, teraz to už neplatí. Niekedy aj každú hodinu je hore, občas sa zobudí a hurá, som vyspatá aj okolo 24. hod. Otras. Hladná nie je, chce byť len tesne pri mamke. mladší syn sa takto budil do 2-och rokov, ale frekvencie neboli tak časté. Takže teraz musím povedať, že TOTO moje dieťa spí najhoršie z mojich troch detí ☹ eva

boka79
2. dec 2012

Ahoj, moj Matko sa budi tak casto, ze to ani neratam, uz asi dva mesiace je to extremne. Kedze kojime v polospanku, tak pokial hned zaspi ma to nejako neobtazuje, horsie je, ked nevie zasa zaspat, ked je chory, ako teraz..

jurly
12. jan 2014

my mame budeme mat o par dni 6 mes. a budime sa tak 8x za noc, aj viac 😠 uz to neratam. prsnik sa mu vsak snazim davat len 2-3 hodiny, inak uspavame na rukach alebo cumlik, no ten vacsinou vyplluje. nastastie potom spi dalej, do 8. rana. bolo by to super keby som furt nebola v strehu....cez den pospinka dokopy 4 hodky. plne kojime

evka1247
12. jan 2014

moja má rok aj mesiac a od narodenia sa budí v noci 2 krát

ivetkab.
12. jan 2014

@radkatom moja 9 mesačná vstáva v noci tak 8x a dva a pol ročná 3x a takmere 4 ročný už len 1x ale väčšinou už prespí konečne celú noc ... 😎

keksicek20
12. jan 2014

moja 15 mes. a budí sa každú hodinu až hodinu a pol.... len si potrebuje cucnúť a cítiť, že som tam s ňou.... ale na 18. mes. odstavujem, už nevládzem....

keira155
12. jan 2014

moja ma 15 mesiacov a budi sa 5-6 krat za noc skoro kazde 3 hodiny ju kojim nekedy ani neviem ci spím ale uz som si zvykla