Ako merať teplotu v zadočku dieťaťa?

mixerka888
24. jún 2013

ahojte, mám polročnú dcéru Karin a neviem ako jej zmerať teplotu v zadočku. mám ortuťový klasický teplomer a mám pred vsunutím do zadočku ostudeniť,príp.ochladiť? môže Karin pri meraní prdieť alebo aj kakať?poraďte mi prosíím.ďakujem

cicamica1980
24. jún 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

este som neskusala. ale ja by som ti odporucila:
1. niecim naolejovat /napr lekarensky olivovy/mandlovy olej
2. ortutovy tepomer treba pod pazuchou drzat 5 min - podla mna v ritke ho tak dlho nedrzis
3. je to sklo. ak sa nahodou rozbije - babo sa bude hmyrit - ortut je vysoko toxicka - RIZIKO!
odporucam kupit digit. teplomer s ohybnou spickou /ja som si taky kupila, ale este som nepotrebovala/

som zvedava co poradia ine maminky

marcelatje
24. jún 2013

@mixerka888 digitálne teplomery nie sú až také presné a klasickým ortuťovým musíš merať dlho. Radím zohnať si tzv. rýchlobežku = ortuťový teplomer ktorý teplotu odmeria do pár sekúnd ... používal sa kedysi aj v nemocniciach, neviem čo používajú teraz. Počas merania dieťatko samozrejme môže prdieť, ak sa pokaká očistíš a meriaš ešte raz - teda dalo by sa to aj tak, ale predsa len je to asi pohodlnejšie bez hovienok 😀 😀 😀 😀 neviem čo myslíš tým či teplomer "netreba ostudeniť príp. ochladiť......." s teplomerom nemusíš pred meraním robiť nič, akurát ho namoč napr. do olivového oleja (dá sa kúpiť aj v lekárni)

googlinqa
24. jún 2013

ja mam bezdotykovy teplomer a super

matozazzo
24. jún 2013

@mixerka888 Ahoj, trosku oleja na koniec a vsunut opatrne do zadocku, daj ho na bok, nozicky k sebe, ak je vysoka teplota, do 2min vybehne. Ja som niekedy dala aj pod pazuchu, pritulila som si malu k sebe, dala teplomer pod pazuchu, pridrzala rucku a do 3 min bola teplota zmerana, bez placu. Digitalne aj rychlobezky nemeraju az tak presne, stare ortutove presnejsie a ak je vysoka teplota, hned ukaze do minuty- dvoch). Potom umy poriadne mydlom alebo vydezinfikuj a odloz teplomer. V dupke je teplota o cca pol stupna vyssia, nezabudni, takze ak v dupke ukaze 40, realna je 39,5.

yarnie
24. jún 2013

Zaujimave, aj minuly rok mal niekto na rodinke takmer doslovnu otazku :( zial zrejme sa niekto bavi alebo este horsie : ukaja :( http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=106036

lovula
24. jún 2013

@yarnie no to by bola fakt náhoda, keby to boli dve rozdielne osoby s rovnakými menami detí a podobnými prezývkami, niekto si tu fakt asi robí dobre 😖