Ako môžem spoľahlivo, efektívne a skutočne správne zmerať teplotu 14 mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
10. máj 2021

Dobrý deň,

mám 14 mesačnú dcérku a keď jej potrebujem zmerať teplotu klasickým spôsobom klasickým teplomerom do zadočku, tak mi nedovolí nič do riťky vsunúť. Veľmi sa bráni, plače, spustí krik, vzpiera a trhá nožičkami len preto, aby ho dostala von. Skutočne ju neudržím a ani nemám to srdce na to.

Kde môže byt problém čo jej robí zle?

Môžem niečo spraviť pre zlepšenie?

Ako spoľahlivo zmerať teplotu takému malému dieťaťu?

Pod pazuchou nevydrží, neobsedí a snaží sa ho vybrať.

Môžem sa spoliehať na hodnoty namerané teplomerom Microlife?

Mám skúsenosť, že mi nameral iné hodnoty na iných miestach čela, alebo vzdialenosti. Rozdiel teplôt bol napríklad v strede čela v porovnaní s miestom viac pri spánku a zase iné v porovnaní s inou časťou hlavičky.

Ako môžem spoľahlivo, efektívne a skutočne správne zmerať teplotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja tiež nemám dobrú skúsenosť s bezdotykovým a najradšej u detí do 2 rokov meriam teplotu v konečníku.

Problém bude asi niekde v minulosti, keď sa možno cez plač 1x teplota merala.

Ako s tým pracovať však bohužiaľ nie je v mojej odbornosti, skôr v psychologickej. Asi by som išla na to napodobňovaním - hrať sa s dcérkou, že meriate v ritke teplotu macíkovi, kačičke vo vani atď. Kúpiť pekný detský teplomer žabičkový zelený, alebo taký zvieratkový s detskou špičkou (dúfam, že taký máte a nemeriate tým rigidným na foto).

Verím, že cez plač sa Vám ísť nechce, ani mne by sa nechcelo a nemyslím si, že je to správne pri vlastnom dieťati (iné je keď to robí cudzia sestrička u lekára ako vlastná maminka).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas