Ako na odstavenie od kojenia malej závisláčky?

chupakabra
21. dec 2019

Skusala som vsetko mozne. A uz som zrela na psychiatriu. Ma vyse 2r. Je to uz bolestive, neprijemne a kazdu noc aj viac ako 8x. Prerevala dve noci ale viac som nezvladla. Mam v izbe aj syna a ten je z jej placu nevyspaty a podrazdeny.
Odlozit ju na niekolko dni nemam kde. Uspavat ju nema kto iny okrem mna. Vysvetlit si to neda reve aj hodinu potom zaspi na 10 min a dokola takto.
Co mam robit aby sme sa nezblaznili vsetci z nej uz ?

pribinak
21. dec 2019

Toto je uz viac o tebe a tvijej vydrzi ako o jej vydrzi. Proste vecer povedat, ze mlieko uz nie je a vydrzat. Nic viac

lasskonka
21. dec 2019

@chupakabra ja som taku mala a pomohol mi ocot..za den odstavena..

evalin88
21. dec 2019

@lasskonka ocot ??? Hmmm. Ja na to asi nemam, maly ma vyse rok a pol a zakazde mi ho pride luto. :(

evalin88
21. dec 2019

Ked sa ti podari, daj vediet ako, tiez mam zavislaka. Sesternica letela so skoro 3 rocnym synom na dovolenku a povedala mu, ze mliecko sa v lietadle "pokazilo"
Malý na to: mamí, opravíme. 🙂 uplne chapem, čo prežívaš. Ja keď vysvetlujem, že už je veľký a veľké deti mliečko nepapajú ( napr. Kamarati z ihriska v jeho veku) tak sa ešte jeduje, hnevá atd...

follee
21. dec 2019

ahoj ja som prave tehotna a skusala som ocot, horcicu nic nezaberalo... mala ma 2r 4m. posledny mesiac (som tehu 11t) som cez den zacala znizovat intenzitu dojcenia, nie na poziadanie, ale len na spanok a vylucila som nocne dojcenie, trvalo par noci(asi 3 kym si zvykla) a naucila sa, ze mliecko az rano ked vyjde slniecko (cez den som jej to asi 20x zopakovala). Podotykam, neplakala, pozlostila sa torsku pomrvila, ale spala dalej... mozno musis este chilku pockat u svojej malej, mesiac dva a bude lepsie (mne na 2r 2m zacala konecne spavat v noci tak ze sa budila len 3x). Doteraz aj ked nedojcim sa zobudi min 2x prituli sa a spi dalej. Chcem sa dostat k tomu, ze prestala som dojcit, lebo ako som tehu je to pre mna velmi neprijemne a bolestive, az neprijemne pocity v zaludku. Poplakala som si ze som musela ukoncit,no vyuzila som nastevu gynekologa, vedela ze som u doktora prisla som domov, prelepila som prsia leukoplastom a povedala, ze mam bibi, prvy vecer to kontrolovala asi 20x, aj povedala mamka daj si dole, povedala som neda sa, doktor povedal ze nemozem, mliecko je zle (natrela som citronom, aby citila "pokazene" a malou dusickou som jej dala ohutnat - striasla sa a nechcela). Poviem uprimne, neverila som lebo ocot ani horcica jej nevadili :D dnes je treti den bez cici, kontroluje ma ale ziadne cirkusy nic. Musela som zacat opat uspavat v nosici, potrebuje vela kontaktu teraz takeho,mojkat sa... a chcem napisat, ze viem zeby ma vsetky kontaktne a vnimave mamicky zavrhli, ze klamem dieta, no ja som ju nikdy nenechaala vyrevat na a preto som zvolila cestu milosrdnej lzi...ide to u nas bez placu, bez stresu. Prvy vecer naznak placu bol, ale preslo to po minute. Ja som musela dva dni odstreikavat mliecko ale len do uvolnenia dnes sa zatial neplnia prsniky, uz sa asi vsetrebava, ale ja som musela uz mat dost znizenu tvorbu. Drzim prsty 🙂

meluela
21. dec 2019

@chupakabra hlavne sa musis ty definitivne rozhodnut ze to mlieko viac nedas nech sa deje cokolvek. inak to bude kazdym dalsim pokusom tazsie a tazsie, nauci sa ze treba len spravit vacsi krik a mliecko zasa bude a budete sa obe len viac trapit. Takze bud dalej koj alebo kojit prestan .. ten prvy tyzden je najhorsi z mojej skusenosti

pribinak
21. dec 2019

Otec dietata ju nemoze uspať? Ty chod na prechádzku

lucyluv
21. dec 2019

U nas zabral leukoplast cez bradavky pri 1,5rocnej zavislacke 🙂

medulienka81
21. dec 2019

Natrieť citrónom a je po probléme. My sme to spravili ..malému sme povedali že mliečko zkyslo a bolo 😉😆

asia83
21. dec 2019

@chupakabra Prelepila som si bradavky spofaplastom a nie je mliečko, cicík bibi. Pochopila. Ešte zo týždeň sledovala, či mám stále prelepené bradavky, no v pohode, nebol problém. Ľúto to je, zvyk to je, no ak ste odhodlaná prestať, musíte vydržať.

chupakabra
autor
21. dec 2019

Dakujem vam vsetkym za rady a skusenosti. Skusim teda ten leukoplast . Ona kysle miluje. Citrony papa ako mandarinky. Mozno este ten ocot. No necham to asi az po sviatkoch. Nebudem si pridavat na nervoch este viac 😂
Ja som pevne rozhodnuta skoncit to ale jej plac je taky lutostivy,ze ma presvedci vzdy.

chupakabra
autor
21. dec 2019

@pribinak otec dietata robi v zahranici celorocne . pride teraz na dva tyzdne a potom zas odide na neurcito 😒

pribinak
21. dec 2019

@chupakabra tak tie 2 tyzdne využi

chupakabra
autor
21. dec 2019

@pribinak hahaha 😂😂...prepac ze sa smejem ale pride mi to ako vtip kedze on s nou stravil sam za cely zivot asi dokopy hodinu

ukulela
21. dec 2019

@chupakabra no tak nech spi otec so synom, aby sa aj on vyspal a ty malu v noci uspavaj inac, ako prsnikom ... aj za cenu nosenia, tisenia, atd.

ivu80
21. dec 2019

@chupakabra viem že je to ťažké, ale musíš vydržať.. Moja malá bola tiež zavislačka, presne ako tvoja.a sklamem ťa, ale u nás nepomohol ani ten leukoplast, ani ocot, horčica,nič. Natrela som sa aj genciakou(fialová vodička), na pol dňa bol pokoj, no pri večernom uspavani už to bolo jedno.. Bola som nevyspata, unavená, nahnevaná na malú, na seba, že to nedokážem.. Až raz som si povedala (už po x-tý krát) že teraz už to "dáme". Revala 3 dni, bolo to strašné 🙄ale v 2 a pol roku som ju odstavila a štvrtú noc spala mala aj ja CELU🥰

matafri
21. dec 2019

@chupakabraja som svojho syna pdstavila od prsníka uz takmer 3 rocneho. Dlhsie pred tym sme skusali ocot, ale na to si casom zvykol a nevadilo mu to. V tom case okolo Mikulasa sa bal čerta, tak som zobrala ciernu linku na oci pocmarala prsniky okolie bradaviek a povedala ze cicu pil čert preto je taka skareda. Od vtedy prsnik sam odmietol bez protestov bez placu, nebude predsa pit po certovi ;)

christie11
22. dec 2019

viac vysvetlit,ze mamka ma bibi. V noci ked som jej povedala ze jej dam ked vyjde slnko,bola schopna ist sa o jednej v noci obliekat aby mohla ist von lebo vonku je slniecko🙂 na uplne odstavenie pomohol ocot,citron zboznuje. A nahrada,ze moze prsnik aspon drzat kym zaspi. Drzim palce

dadka36
24. dec 2019

@chupakabra jednoducho seknut a vydržať. Nič iné sa nedá... Ja som bola podobne, stále som sa zlutovala, nekonečný príbeh. Potom som ochorela, dostala som silné antibiotiká a nemohla som dojčiť. Bolo vybavené. Prvý týždeň katastrofa, potom uz len lepšie. Je to teraz mesiac, nesmelo pýta každý deň. Poobede zaspí len v kočíku, večer v objatí a tiché spievanie. Držím palce

marienkagu
24. jún 2020

@follee no čo, podarilo sa? Ja som už tiež zúfalá, tak pozerám diskusie a táto mi príde ako náš prípad :D

follee
27. jún 2020

@marienkagu anoooo, dost hladko, sice doteraz ma tendenciu chytat cici, ale nic viac...o dva tzydne pribudne surodenec, snad si nespomenie na saci reflex, lebo reci ze bude pit mliecko aj ona tu boli neraz 🙈 ale zaspavanie tazkeeee doteraz kym sa upokoji

leenkaa2202
28. aug 2020

@marienkagu ako ste to nakoniec dali?

leenkaa2202
28. aug 2020

@marienkagu my máme obrovský problém lebo náš nemá cumeľ ani nemal a on prsník nemá len ako jedlo keď napr spadne udrie sa či zobudí tak ho používa aj na upokojenie, nechce nič iné piť, nevieme ho naučiť na fľašku ani na žiadne iné mlieko, s fľašky ani nevie piť nevie prísť na ten “systém” vždy sa zdvihnea pije z nej posediačky. Aj to iba vodu a málo. Má už 20 mesiacov, ja by som najradšej počkala kým sa odstaví sám, vyrevať ho to fakt neviem či dám, ale potrebujem kvoli zdraviu to už ukončiť hoc nerada. Baby sa obe odučili samé proste jedného dňa dosť a bolo ani nepáchli potom k prsníku ani raz jedna už v 10 mesiacoch až mi bolo ľúto a syn ten by na ňom bol najradšej od rána do ďalšieho rána. 😭😭

yanni
28. aug 2020

@lasskonka Mam 20 mesacnu a tiez ten blby napad s octom. A co ona na to? "mnam, mnam". No a bolo po skusani. haha

yanni
28. aug 2020

@yanni Jaaaaaaj a nakoniec sa odstavila uplne sama pred 2mi tyzdnami. Bez placu, bez vselijakych klamstiev, ze bibi a neviem co. Jednoducho sa otocila a spala. Podobne starsia dcera. Rano este chcela a vecer uz nie. Tiez zhruba v tom veku.

yanni
28. aug 2020

@leenkaa2202 Ano moje deti nemali flasu, tiez envedeli z toho pit a som ich to ani neucila. Pohar a nekvapkajuci pohar. Po roku, ked uz dieta je vsetko, mlieko nie je take dolezite. Nasi piju mlieko malo a aj to nie kazdy den a su vsetci zdravi a nic im nechyba.

leenkaa2202
28. aug 2020

@yanni a oducili sa same uplne ja neviem co robit lebo vsetky rady ja neviem mozno nejaka zaberie ale mne je proste proti srsti malemu klamat ze bibi alebo mlieko sa pokazilo a podobne, baby sa mi odstavili same ale toto on akoze je strasne zavisly a vaham ci cakat ze ked oride jeho spravny cas alebo teda mala by som uz prestat kvoli svojmu zdraviu ja fakt neviem uz ze co robit ako keby sa rak strasne v noci nebudil a iba by par krat pil dajak to dam ale takto sa to uz dalej nejde kedze sa cez den treba starat aj o ine veci a nemam iba jedno a ked clovek nic nespi tak to ide dost desne nejak to musim dat asi si predtym chlipnem 😂😂😂ja neviem ale akoze nechat ho vyrevat mi je tiez take proti srsti neviem ci to dam nevravim ze chvilku nevydrzim pocuvat rev ale celu noc o soanok nejde aj tak nespim len o to ze nechcem aby sa trapil atd

leenkaa2202
28. aug 2020

@yanni vies aby nemal ten pocit ze mama do kelu mas tak preco mi nedas 😂😂😂darmo mu budem hovorit bludy, len ked zas clovek povie ako to je tak to budu ine stavy

yanni
28. aug 2020

@leenkaa2202 Zial velmi neporadím. Asi som mala stastie ale naozaj sa vsetky oducili same. Vzdy tak okolo 18-20teho mesiaca. Ale ja som NIKDY nepouzivala prsia ako dudel. Zoadne take, ze sa udrie a strcila som aby cucali. To sme pofukli, pomojkali sa, pohladkali atd. Tiez od ca. prvych narodenin som nekojila v noci. Tak velke deti uz v noci nemaju co jest a mlieko je jednoducho potravina. Od ca. 10teho mesiaca som ich naucila na vodu. Do postielky dala nekvapkajuci pohar s vodou a po case sa naucili a pbsluzili sa same. Tiez to dudlovanie. Ano red spanim nakojila ale ked prestali tahat a uz len zacali dodlovat, tak som este skusila a ponukla, ak uz entahali, tak koniec. Bud si hladny/a, smädny/a tak mas tu mliecko ale pudel ja nie som. Ono ja ti verim, starsie dofta oducit je tazsie. Ak to sam nepochopi, tak uz neviem. Tiez mi je proti srsti klamat. Takže ja som to ani nepraktizovala. Ale vlasten ani nemusela. Pokus s octom stroskotal. A nakoniec sa aj posledna odstavila sama. A to som si myslela, ze bude cucat hadam aj do dospělosti. No a prislo to same.

leenkaa2202
29. aug 2020

@yanni no za to dudkovanie si nadavam mam pocit ue sprvu to vzniklo vtedy ked sme oboch uspavali v noci (mame dve po sebe) a kedze staraia vtedy zaspavala aj spala dost zle samozrejme uz sa nekojila ani tak vzdy ked sa rozplakal rychlo daj mu prsnik mech ju nezobudi a podobne stresy a kedze nemal cumel tak myslim ze aj ked neskor to uz prestalo tak byt ale ako je starsi uz ma vlastny rozum a tak mu je najlepsie v noci v ziadnom pripade pomrnka jednu noc aj dost plakal ked bol nervozny prvy krat ale to som povedala ze ked dudle tak mu berem tak to ako tak pochopil ale pit chodi stale, vez den ked ma vaznejsiu nehodu alebo je nervozny vudy pride vystre sa na mna a taha za vystrih 😂skusim nejake kojenia vynechat naposledy nam to nevyslo ono mne to najviac vasi v noci vodu mame pri sebe uz pol roka ale salam parky 😂