Ako naučiť 8 mesačné dieťa dlhšie spať?

lucijja
24. nov 2009

ahojte maminy, ktore ste nevyspate. 🙂 Aj vase babatka vstavaju tak zavcas rana ako nasa Ema? Chodi spat pravidelne medzi pol osmou - osmou, potom je dvakrat v noci hore na mliecko a pred siestou sa zobudi a uz nespi... 😖 Neviem, ako ju mam naucit dlhsie spavat. mate niekto skusenost, ze by vam babatko vstavalo takto zavcasu a potom sa "prestelovalo" 😀 a zacalo spavat dlhsie? Mame skoro osem mesiacov...

anta
26. nov 2009

V šest hodin je brzy, ju? Tak o tom nic nevím, my vstáváme v pět 😀 😀 😀

lumah
26. nov 2009

lucija to nevyriešiš, dieťatko si samo určí, dokedy chce spať. Naši spávali zle keď mali tak do pol roka, potom do roka dlho a teraz majú 16 mesiacov a už pár mesiacov spia hrozne, dokonca niekedy aj o tretej ráno sa zobudí niektorý.

petra1985
26. nov 2009

ahoj lucijja pamatas sa na mna? 😀 tak nasa teraz naopak zaspava o desiatej jedenastej v noci a vstava na taku siestu siedmu.. jeeeminenky stale sa chce len hrat a to ked jej dam vecer na spanie flasu s krupicou tak to je pre nu energy drink nie kasa na spanie.... kde su tie casy kedy zaspavala o pol osmej.. aj ked neskoro zaspi skoro vstava.. ah jaj dufam, ze sa tak ako si pisala "presteluje" naspat🙂 drzte sa

lauraaaaaa
26. nov 2009

lucijja-ano ano ja chápem ,mame dva zuby a dalsie asi nevyjdu nikdy 😉 ,musíme byt trpezlivé,ani u nás sto percentne nezabere,takide na rad detská kefka zubná a pasta detská troska a masírujeme si dasná .zacas nechá a potom od začiaktu.

hanah2
26. nov 2009

lucijja: tuto temu som uz chcela zalozit 🙂
moj maly (tri mesiace) to postupne vysplhal na pathodinovy spanok (zo vcera na dnoes dokonca prespal viac ako sest hodin!) - zaspava cca o 20-tej, po prvom papani spi dve hodiny (ked spi tri, som stastna ako blcha), a po druhom papani uz odmieta spat celkom ☹ co byva okolo stvrtej-piatej. dufam, ze vekom sa to zlepsi... neviem, ci je to kojenim, niekedy mam pocit, ze po UM by mozno spal dlhsie. a myslim si, ze je to aj zmenou casu, ze rano ma uz o piatej

adka.baby
26. nov 2009

kristufka nemame ešte žiaden zubček, preto som z toho taká nesvoja a trvá to veľmi dlho, ke je to ono, lebo v noci katasrrofa je nekľudná, trie si dolnu peru,včera večer som jejd ala štvrťku dithiadne neviem, či som urobila dobre,síce sa budila, ale nevrieskala tak. Gély mám doma všetky, čo existuju občas zaberie občas nie. Ja sa len sama sebe divím, že tolko v ydržím, ak nespim a v kuse som na nohááách.držte sa maminy, snad nam to tie naše deťurence ra vynahradia. 😝

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

lucijja,
rozpravala som sa s mojou mamou a ona mi povedala, ze som spavala ako babo velmi malo. este horsie ako viniferin drobec. v noci som sa zobudila a hrala som sa s hrackami.... a zavcasu rano presne to iste.nasi boli zo mna hotovi. ked som uz bola starsia tak som ich aspon nebudila ked som bola hore... ale ako moja mama povedala, kolkokrat ju v noci hroza obliala, ked isla na WC a zrazu vidi mna z chodby ako si skladam kocky v kuchyni pre mesiaciku. dufam, ze moj drobec nebude taky ked bude starsi 😀

lucijja
autor
26. nov 2009

petra1985: jasne ze sa pamatam... 🙂 Dufam, ze sa vodi dobre. 🙂

hanah2: fuu, tak to mas tiez divoke...

Ale verte-neverte, moze byt este horsie. Ja mam o dost mladsiu sestru a ked si spomeniem ako spavala ona - to bol des. Za 24 hodin spala najviac!!! 4x po 20 minut!!! to bolo hrozne. Nasi boli uplne hotovi, museli sme sa pri nej striedat. Pretoze sme ju uspavali aj dve hodiny a to bolo vsetko s revom, potom spala 20 minut a potom aj sest-osem hodin hore a takto dokola, to bolo fakt unavne. Najlepsie na nu zaberalo ked som jej spievala. Sice aj tak zaspavala aj hodinu - dve ale aspon cusala 😀 Viete si predstavit ake mam vyspievane hlasivky? 😀 Najlepsie zaspavala po kupani, aj to len ked sme jej to kupanie prehodili na rano, to je co? No to bolo hrozne a takto to bolo od cca 3 mesiacov do nejakych 8-9tich.

lucijja
autor
26. nov 2009

inak, co sa tyka tych zubkov...je mozne ze uz ich vidim, ale zpredu na spodnych jasienkach, ako keby sa crtali uz v jasienkach aj ked sa este neprerezali von?

cestovatelkaandrea
26. nov 2009

je to mozne 😉

sandy80
26. nov 2009

Ahojte, v kuse sa sťažujem na môjho malého, že vstáva o pol siedmej, o siedmej, a pritom nie sme na tom najhoršie ako vidím. Spať chodí okolo 20.00, budí sa raz v noci okolo tretej, ale maximálne spí do siedmej. Cez deň mi spí dopoludnia max. 1,5 hod (keď je dobre), a popoludní max 2-2,5 hod, a to v kočíku vonku - na terase alebo počas prechádzky, ak povolí počasie. Mamičky okolo mňa sa furt chvália, že im deti prespia celú noc, tak som si myslela, že som sama, ktorá sa budí takto skoro.

boka79
26. nov 2009

sandy 80:

Ahoj, no tak to mate super, na to ze je taky malinky. A to s tym prespatim celej noci sa moze este zmenit, ja mam dve kamosky, co im na zaciatku spali celu noc a teraz chcu kazdu druhu hodinu na cicik, potrebuju blizkost, kedze cez den uz nie su dojcene , ale jedia prikrmy. To , ze im teraz prespia deti, vobec nic neznamena, mozno , ked su flaskove deti, tak to vydrzi, ale u dojcenych , skor nie . 🙂 Moja mala sa tiaz v 5. mes. budila raz , max. 2 krat, teraz aj 5 krat, deti si to stale menia.
drzim palce, nech Vam to aj tak ostane...

kristufka
26. nov 2009

adka tak to určitě budou ty zoubky když i v noci si je tře. To my to máme jen přes den, v noci se budí prostě k prsu. Nic jinýho jí netrápí. A jak dlouho se ti už takhle budí? Nevím, možná si to psala už, kdyžtak se omlouvám 😵
U nás to tedy zoubkama určitě nebude, protože už by se jí klubali dva měsíce a furt nic 😀
S tim dithiadenem nevim no, přijde mi malinká na prášky, že na to je ještě času, ale fakt nevim, radši bych spíš zavolala doktorce kdybys jí ho chtěla ještě dát, když vám to aspoň trošku pomohlo, že byla klidnější ať ti řekne.

eva4444
26. nov 2009

baby tak mi mame nase zlaticko, kt. o pol osmej kupeme, potom + zuby, knizka, rozpravka je pol deviatej je v postielke. odtial kazdych 5-10 minut na mna vykrikuje a v priemere zaspi okolo 21.30. rano pred 6 je hore, este ani rozpravky nejdu v tv len sproste teleshopingy 😠 cez den na obed dam o 13 do postele rozprava si do 13.45 kym zaspi, spinka tak do poltretej. cize je to totalny buntosiak. nemam 10 minut casu bez neho, lebo ked konecne vecer zaspi musim ist aj ja aby som nebola na druhy den nevysptata a nervozna. zato jeho sestricka nam to vynahradza je to ako sipova ruzenka popri nom 😵
podla mna nie je otazka ranostaj neranostaj, ale kolko celkovo dieta naspi. svagrina sa mi stazuje ze jej vstava uz o pol6 rano, ale ze zaspi vecer o 7 a cez obed taha 2-3h to uz nerata 😀

pookie
26. nov 2009

Aj my mame doma ranovstajku 😉 spavat chodieva okolo 19-19:30, v noci sa par krat budi na mliecko (kojim) ale to raz-dva zaspinka (zatial, aby som to neprekrikla) 🙂 a rano je o 5tej, max. 5:30 hore. Cez den tiez vela nenaspi, zvycajne 2xpo 30 min., malokedy 3x. A tiez sa uz par krat podarilo ze isla do postielky neskor ako zvycajne ale aj tak sa skoro zobudila.

vinifera
26. nov 2009

eva správny postreh. Dôležité je to koľko dokopy spí. Tvoja švagriná sa teda fakt nemá čo sťažovať. Ja mať také dieťa tak skáčem od radosti po plafón 🙂
Problém nie je ani tak v tom od kedy do kedy. Ale koľko. Čiže ak je to zúfalo málo aj vnoci aj cez den - tak to je už problém. 😠

lucijja
autor
27. nov 2009

no tak ja sa musim pochvalit. Moja mala po osmych mesiacoch vstavania najneskor o siestej dnes spala - pripravte sa 😀 - do tristvrte na osem!!! Takze manzel zaspal do roboty, pretoze si osem mesiacov nemusel nastavovat budik 😀 Tak to som zvedava ci to bola iba vynimka... 😉

ludmilabb
27. nov 2009

a my sme boli v noci 6x hore a kojili sa o o pol siedmej hore akoby nic, ja neviem ako mam potom ratat dokopy nocny spanok ked sa tak casto budi, chodime spavat okolo 19:30 aj som si myslela ze su to zuby ale figu borovu, nic tam nema a budime sa takto v noci uz dva mesiace

sandy to ti fakt pekne spinka 🙂

kristufka
27. nov 2009

Lucijja - gratuluju ke krásnému nečekanému úspěchu. My to máme stejný, malá je taky budík, tím že vstává v šest a už se nám taky (zatím tedy tak dvakrát) stalo, že přítel zaspal do práce 😀 😀 😀

jabera
6. feb 2011

ahojte. chcem sa popytat na ranne vstavanie u trosku starsieho dietata. moj maly ma takmer 2 roky a jeho den zacina cca o 5. ma to asi treti tyzden, stale dufam, ze sa to zmeni... zazili ste to niektora? preslo to? je to pre mna dost hrozne hlavne v tom, ze neviem co s nm rano. nemozem mu dovolit sa hrat na zemi kvoli susedom, tak ho nutim vselijak zotrvat v posteli... obcas zalomim a preberie ma az ked niecim treskne na zem... spat chodi o +-20.,

luccka155
10. apr 2013

poradte mi prosim moja mala bude mat8mesiacov a vobec mi nechce v noci spavat za noc sa zobudi aj 6krat aj viac spi len tak po etapach idem ju nakojit a ani nechce len sa mrvi a ked jej vypadne cumlik tak jej ho dam ale aj tak sa mrvi takze ja som nevyspata a mala tak isto a cez den spi aj tri krat ale iba tak po hodinke