Ako naučiť 8-mesačného synčeka zaspať v postieľke?

l222
15. júl 2019

Ahojte zienky. Uvedomujem si, ze podobne diskusie uz tu su ale zatial sa mi nepodarilo najst nejaku radu co by fungovala. A ano viem, ze 8 mesacny je este malicky a uspavanie napr. kojenim je normalne ale ja ho uz bohuzial nebudem moct takto dlho uspavat kedze sa o par mesiacov vraciam do prace (matersku mame iba rok. Zijem mimo SR). Pracujem vecery a tak ho bude musiet vecer uspat snubenec. Vobec si to neviem predstavit. Maly je stale na prse. Vecer zaspava pri kojeni a aj ho tak v noci uspavam ked sa preberie. Co je niekedy aj 5 krat za noc. Cez den zaspava v kocari. Ma strasne lahky spanok a neda sa prelozit do postielky ani nahodou. Uspat ho je tragedia. Niekedy to trva hodiny! Ked zaspi pri kojeni tak to stvrdnem v tej pozicii ako zaspal lebo ako sa pohnem tak je hned hore. V kociku spi iba pol hodku a budi sa nedospaty. Velmi by potreboval vediet sam zaspinkat lebo je vidno ako je odo mna zavisly a mna to trapi ze sa nevie chudak poriadne vyspat lebo po kazdom spankovom cykle alebo pri kazdom malom vyruseni je hore a potrebuje uspat odznovu co takmer nikdy nejde :/ Nezaspi ani v satke, nosici, na posteli pri mne, hladkanim, spievanim, na rukach, s dudlom... noco dodat. Uz vazne neviem ako to dokazat :/

adkoalauri
15. júl 2019

Treba ho nakrmit,nechat ho odgrgnut si a polozit do postielky.Ak je najedeny,2 hodinky bez problemov musi vydrzat. Ziadne nosenie,trasenie,trapenie seba i dietata. Par dni sa budete trapit,bude plakat,ale nauci sa.

vikisukik
15. júl 2019

@adkoalauri my sme to tak isto robili a uplne v pohodicke dcerka zaspala. Treba len vytrvat! Dobre si napisala, z touto metodou plne suhlasim.

ktochytavzite
15. júl 2019

@adkoalauri myslis tu vyrevacaciu metodu pouzit?ale to nieje veaj dovre

ktochytavzite
15. júl 2019

@l222 no ja mam take deti,ten spanok asi neocplyvnis,plytky bude pokial nedozreje nervova sustava,to tak v 2r ,starsia dvera taka bola,teraz mam take svojicky je to o drzkz

nini1010
15. júl 2019

@adkoalauri No a teraz 3,2,1...ta tu ukamenuju 😁 Ja ked som nieco podobne minule napisala, tak si tu mamicky na mne s prepacenim honili svoje neomylne ega a vychovne metody dobre tri dni 😁 Boh chran,to nesmies robit!Musis drncat to dieta na rukach alebo cicku az kym sa ono samo nerozhodne ze zaspi jedneho dna same v postielke 😁 a ak to nerobis tak si krkavcia mater roka 😁 Dufam ze chapes,ze som ironicka,kazda mam robi najlepsie ako vie,len niektore psychopatky na tomto fore si myslia ze su lepsie matky ako ine a vedia najlepsie co je obre pre cudzie deti.

adkoalauri
15. júl 2019

@nini1010 jaaaj moja,my mame v rodine nosene deti, ich mami tyzdne nespali,nespia, a teraz sama nevie zaspat vo svojej izbe ako pat rocna,spi s nou ocko... i kojene do dvoch a pol roka...len zabudi detom aj ine jedlo davat ako materske mlieko a teraz po desiatich rokoch sa cuduju,ze deti nepoznaju chute a nic im nezjedia..A potom su bezcukrikove deti..no pridu do skoly a tam si vymienaju (alebo vyhadzuju)vlastne bio jedla za horalky od kamosov.Knihu by som mohla napisat!

adkoalauri
15. júl 2019

@ktochytavzite od prveho dna mali svoju postel kde spali..ak boli najedene,v suchu, veris ci nie neravali..boli dni,ak zub,brusko bolelo- to hej,to sme pretrpeli...ale v kuse byt v noci hore a cez den ich natrasat,to ja nepoznam! A co sa tyka spanku,svagrinej dcera od par mesiacov nespala cele dni,max.na 10 min.si zdriemla,ale nerevala..Musela nat bablizku mamu a sledovala..

nini1010
15. júl 2019

@adkoalauri Ja zastavam nazor ze "zi a nechaj zit".Nikdy sa druhym mamam nestaram do vychovy,kazdej mame a dietatu vyhovuje nieco ine,neopovazila by som sa nejaku za taketo veci odsudzovat.Je mi jedno ked robia veci inak ako ja a nikdy nepochopim tu drzost kde berie jedna matka pravo inej mamicke vykrikovat take veci ako mne tu minule jedna sibnuta psycholatka stale dookola vypisovala.Dokonca zasla tak daleko ze napisala ze lutuje moju dceru a aj dieta ktore cakam ze co ho pri mne caka.Proste ked sa niekto pyta ako naucit spat dieta tak poradim a komu sa nepaci nech si robi po svojom.Proste zi a nechaj zit.

pininka1
15. júl 2019

Naši som uspavala do 8 mesiaca v nocisi, ale potom keď som ju mala prekladať, čím ďalej tým viac sa mi budila, tak som ju raz položila, zapla jej uspávanky, ktoré mala na video pestúnke a ona zaspala. Už som viac nosič nepoužila. Občas chvíľu poplakala,ale ozaj len chvíľu a má dva roky a stále spí sama v postieľke. Skôr sa obavam ako bude spať od septembra v škôlke keďže je zvyknutá byť sama a v postieľke nie na posteli.

zeytin
15. júl 2019

Mas to tazke, menit nieco od 8 mesiaca je zial neskoro. Bolo potrebne hned od zaciatku nakojit polozit do postielky a odist. Ziadne nosenie, ziadna fitlopta alebo kocik, nedajboze vozenie v aute(aj to som uz pocula). Uvidis, ze bude inak reagovat, ked tam nebudes. Ked som bola doma, tak tiez maly vyzadoval, aby som ho ulozila ja. Ale ked som nebola, pochopil a nechal sa ulozit aj manželom. Zvladnete to, neboj. Drzim palce.

lucyluv
15. júl 2019

Ja som čítala odporučenie od jednej mamičky, ale osobne ju nepoznám, že im tuto veľmi pomohli, aj to normálne zvažujem, ale moja má už 2r :D https://www.lepsispanokbabatiek.sk/

chelka
15. júl 2019

@nini1010 ja som tiež za to že nechať v postieľke vyplakať. Odučala som tak môjho syna,lebo nevedel sám zaspať, bol zvyknutý že som s ním. Jedného dňa som ho dala do postieľky keď bol čas na spanie, strašne plakal. Ale potom zaspal. Trvalo to pár dní a už pekne sám zaspáva.

ktochytavzite
15. júl 2019

@adkoalauri tak ale mozes byt rada ze si mala kludne deti kt dobre spia,ine je ked mas deti co maku pkytky spanok a su neuroticke.Ale ked ai nezazila nepochopis

chovancova27
15. júl 2019

Bojím sa, že ho moc nenaučíš. Každé dieťa je iné, iná povaha, iné potreby, iná nátura... Môj prvý syn bol nosený/kočíkovaný/kojený a spal zle až otrasne do 6 rokov s nami v posteli. druhý syn bol od narodenia cez deň nosený v šatke alebo spal v kočíku, spal somnou v posteli, od roka a pol spal sám v izbe celú noc, a pritom bol kojený. Tak si vyber 🙂 tie metódy sa mi nejako nepozdávali, nemala som na to srdce. Ale ak by som nemala iné východisko, tak chápem, že to maminy skúšajú aj takto.

ktochytavzite
15. júl 2019

@chovancova27 ved to,ze je to skor natura.Ked sa dieta vzdy zibudi po 30’ tazko ho niekto nauci spat 3h vkuse,pokial na to samo nedozreje.Moja konecne vkuse na obed prespi 2 h az od 2r a celu noc tiez.Do 2 r sa vzd po 40’ zobudila a musela som ju dospat.

lula313
15. júl 2019

@ktochytavzite no nie je to úplne vyrevovacia Metoda. Odložis babatko(my dáme cumel, mojkaca, melódiu zapnem) a odisli sme. Keď začalo babatko plakat, tak sme sa vratili, zase ho položili a isli prec a opakuješ doblba. Babatko si na to zvykne a potom už bude vediet, že keď ho das do postielky, má zostať spinkat. Dcéra od 6 mesiacov takto pekne spi sama. Teraz má 15 mesiacov a už sa sama pekne vie vypytat do postielky, že si dá dudlik, chytí mojkaca, postaví k postieľke a ja ju len vložím do postielky a zapnem melódiu. Od kedy spi sama, spi celu noc, rušila som ju dovtedy, keď som bola pri nej a bala som sa, že mi spadne z postele, keďže tvrdo spím a nezvykla som sa hneď zobudit, kedy ona

ktochytavzite
15. júl 2019

@lula313 ved ano,vyrevka to je nevhas revat a vracias sa k nemu ale dieta reve,len tu predlzujes intervaly

megyi1711
15. júl 2019

@l222 ahoj akurat toto som riesila ja teraz,moj maly ma 6 mesiacov a doteraz som ho uspavala na rukach(bolo to najrychlejsie ci som bola doma alebo kdekolvek,uspala som na rukach a potom polozila do postielky alebo kocika)lenze uz je tazky a uz ma bolel chrbat,a cim bol starsi tym dlhsie mu uz trvalo kym zaspi tak som povedala ze dost...skusala som ho dat do nasej postele a zaspavat snim kadeco ale nic aj som sa tvarila ze spim a on saskoval hral sa ruky nohy usta...citala som ze sa to podarilo maminkam ze dali do postielky vyplakalo sa a zaspalo ale prislo mi to drasticke..no nevedela som uz co urobit a skusila som to..prvy krat som nevydrzala ked plakal lutovala som ho ale dalsi krat manzel vravi nechaj ho ved on prestane a zaspi a tak aj bolo...plakal plakal a zaspal ale netrval dlho ten plac...bolo to takto par dni..teraz mi takto zaspava treti tyzden a uz neplace pekne vie ze sa ide spat a zaspi..sem tam ked ma zly den a pomrnkava zvykem spravit ššš ale tak aby ma nevidel a pekne zaspinka..treba to skusit ono to je tazke zo zaciatku ale treba byt trpezlivy,ked bude vidiet ze placom nic nedocieli tak prestane.. drzim palce

l222
autor
16. júl 2019

@zeytin dik. Snad to postupne nejako zvladneme. My sme museli nosit vela bohuzial ked bol malicky. Vela ho trapilo brusko a k tomu reflux :/

selest
16. júl 2019

Ahoj my mame takeho urevanceka co sa vzdy iba nosil ked zaspaval. Ked bol velmi unaveny zaspal pri kojeni ale normalne uspavanie vypadalo tak ze som ho ja alebo manzel aj hodinu aj viac nosili na rukach kym nezaspal. A musel spat ozaj tvrdo lebo kazdy pokus polozit ho koncil prebudenim a placom. Vyrevat by som nenechala on by mi aj tak vyliezol alebo vypadol z postielky urcite by nezaspal. Citala som taky sposob ze postupne ucit dietatko zaspavat najprv vedla teba v objati a postupne sa nauci zaspat samo. Zoberiem ho na ruky chvilku ho hojdam a ked uz vidim ze zaspava ale este nespi, ma otvorene ocka, lahnem si s nim na postel objimeme sa a akoze spim. Nerozpravam sa s nim nic len spime. Ak sa este privelmi hybe alebo skusa utiect znova na ruky a potom znova na postel. Neni to zo dna na den ale fakt to funguje. Postupne skracujes tie intervaly kym je na rukach a on sa nauci sam sa ukludnit a neskor uz ho len chytis za rucku alebo si len k nemu sadnes a mal by zaspinkat sam. Tam sme sa este nedostali ale inak to celkom funguje. Myslim ze by to zvladol aj tvoj partner ja takto uspim maleho niekedy aj za 10 minut ked je unaveny a inak bezne za pol hodinku co je u nas super. Len treba byt kludny aby sa aj male ukludnilo to moj muz napriklad nevie. On po chvilke povie ze asi este nebude spat a zacne sa s nim blaznit😂

malfea
31. jan 2020

@l222 ahoj, podarilo sa ti malého naučiť na postieľku? Náš bude mať 8 mesiacov, večer uspávame ma rukách/prse, cez deň v kočíku. Ja ho vždy večer najskôr uložím do postieľky, aby som mu dala šancu samému zaspať. Pár krát sa to aj podarilo, ale väčšinou začne plakať, potom ho beriem na ruky. Na denný spánok sa mi ho takto ešte nepodarilo uspať, to sú väčšie boje. Budem vďačná keď sa podelíš o skúsenosti.

malfea
31. jan 2020

@selest ahoj, chcem sa opýtať, či bola tvoja metóda objatím úspešná, ďakujem

selest
31. jan 2020

@malfea ahoj tato metoda bola uspesna do 1roka a par mesiaciv. Teraz zacal viac vnimat svet a uspavame tak ze si lahneme na manzelsku postel a maly sa chvilu hra chvilu sa po mne vala a potom zaspi. niekedy lahsie a niekedy to trva aj.hodinu. ale vyrevat v postielke ho nenecham 😊

malfea
31. jan 2020

@selest a keď ti tak v objatí zaspal, preložila si ho do postieľky alebo ostal spať na vašej posteli?

selest
31. jan 2020

@malfea vzdy ked zaspi som.ho prekladala aj.prekladam do postielky

l222
autor
2. feb 2020

@malfea no maly ma 15 mesiacov a stále nezaspava sám :D teda viacej menej. Zaspava mi doobeda na prse(aj keď mliečka už moc nieje) a po obede v kocari vonku. Večer zasa na prse alebo sa vala pri mne na posteli az kým nedopadne 🙂 niekedy je to 45 min a niekedy aj 2 hodky. Keď som v práci (večer) tak ho uspava snubenec. Da mu fľašu s mlieckom(bud mojim alebo UM) a potom ho nechá sa tiež valat po posteli alebo ho udrnca na rukach, ale to ja nerobím, lebo by mi chrbát odpadol. Potom ho predkladáme do postielky. Budi sa v noci stale aspoň 3 krat a hneď ako zisti, ze je u seba v postielke tak spusti rev :/ takze toto sme ešte moc ne vyriešili ale to príde :D Takze tak. Neviem ci som pomohla :D