Ako naučiť dieťa zaspávať tak, aby nevybiehalo z izby

marcelaaaa
9. jan 2015

Ahojte mala ma 2.5 roka zaciname ju pomaly ucit na velku postel a na svoju izbicku ...Mame problem v tom ze vkuse vybieha z izby, neustale chce chodit na nocnik, zaspavanie sa nam predlzilo na pomaly na 2 hodiny niekdy aj viac.. poprave niekedy nemam na to nervy a uz som aj na malu velakrat nakricim 😖 .. Ako sa vam podarilo aby si zvykli zase na tieto nove podmienky?

kofoluska
10. jan 2015

@marcelaaaa My este teda nie sme v tomto stadiu,ale uz teraz viem, ze prve minimalne dni, ak nie tyzdne budem musiet v tej izbe zaspavat s malym. Aby si zvykol. Aj pre Tvoju dcerku je to velka zmena, hlavne ak bola doteraz zvyknuta spavat a zaspavat s vami. Skus jej s tym pomoct, pretoze podla mna vymysla len preto,lebo nexce byt v tej izbe sama a nakoniec zaspi uz len od totalneho vycerpania. Co nie je dobre ani pre nu a v konecnom dosledku ani pre vas s manzelom.

marcelaaaa
autor
10. jan 2015

@kofoluska no ja viem ona prave bola zvyknuta zaspavat sama v nasej spalni ...nerada by som si ju zase naucila aby s nami zaspavala :-\ ked uz bola naucena takto zase sa vracat spatne mi nepride dobre...o par mesiacov sa nam narodi druhe babo a neviem si predstavit ked bude muz na poobednej, nocnej a ona si bude vyzadovat zaspavanie s niekym a druhe babo krmenie, prebalovanie ako to zvladnut...

aknaj
10. jan 2015

@marcelaaaa
moja dcéra mala 3 roky 2 mesiace, keď sa narodil syn
tiež sme ju presťahovali do detskej izby asi 5-6 mesiacov skorej, aby nemala pocit, že sme sa jej "zbavili" kvôli bábätku
spávala sama vo veľkej posteli a tiež by robila presne to isté ako tvoja ... preto som pri nej sedávala až pokiaľ nezaspala ... v izbe bolo zhasnuté, boli sme ticho, ak sa chcela rozprávať, zatrhla som to, proste sme tam len boli ticho a tým, že som tam bola ja, nemohla vybiehať ani nijak inak vymýšľať .... v podstate jej nezostalo nič iné, len zaspať 🙂
trvalo to takto dosť dlho, ale nakoniec sa naučila zaspávať sama, bez toho, aby pri nej niekto musel byť

jana_eyre
10. jan 2015

@marcelaaaa ak mozem poradit, dopredu si nepredstavuj, lebo ta predstava stresuje.. to zariadis najlepsie aj tak az potom ked babo pride 😉

my sme to urobili tak, ze sme zvykli maleho zaspavat iba s muzom, ak muz nebol k dispozicii, maly zaspal a spal somnou.. ked prisla druha dcera, odvtedy vecer syn zaspava s muzom, ked je muz na sluzobke spava s nami dvoma v spalni.. /u nas je to tak, ze muz spi u maleho v izbe, kazdy na zvlast posteli a ja som s malou v spalni na manzelskej.. velmi nam to vyhovuje/ na obedny spanok som ich odmalicka naucila spat spolu v posteli.. ked bola dcerka malicka, tak sme spali vsetci traja na manzelskej - maly pri stene, ja v strede a mala na kraji, ochranena zabranou.. ja som dospala noc, detom sa lepsie spalo.. ked bola mala uz starsia, mohla som uz aj odchadzat z postele.. spavaju spolu tak doteraz, a az po roku je s tym trocha problem, lebo kazdy z nich trocha inak vydrzi byt doobeda hore, takze posledne tyzdne je u nas boj s poobednym spankom.. ale doteraz to bolo fakt fajn - spali obaja a ja som mala cas vypnut..

inak ja mam medzi detmi 20mesacny rozdiel, ak to je dolezita info 🙂

hamca
10. jan 2015

@marcelaaaa nasa 2,5 rocna dcerka spi vo svojej izbe sama od 1,5 roka, ale este stale je v detskej postielke, iba obcas na valamde, takze s vyliezanim nemame zatial problem. Ale asi pred polrokom mala kazdy vecer vystupy, kricala v postielke a nam velmi pomohol CD prehravac. Vzdy po ulozeni jej pustime jej oblubenu fiha tralala tak velmi potichucky a ona pri tom zaspi. Mozno by aj vam nieco take pomohlo udrzat ju v izbe.

marcelaaaa
autor
10. jan 2015

@aknaj no presne riesime nech sa neciti ostrcena..vyskusam aj to byt pri nej v tichu 😉
@jana_eyre no veu radsej si to nepredstvovat

@hamca vidis to by nebolo zle keby pocuva rozpravky 😉

kofoluska
11. jan 2015

@marcelaaaa Ja som nemyslela prestahovat ju nazad do spalne. 🙂 Ale byt pri nej v tej jej izbe, kym nezaspi. Aspon nejaky cas, kym si nezvykne na to, ze je uz vo vlastnej izbe. Ale samozrejme je to na Tebe.