Ako ochrániť dieťa pred pádom z postieľky bez bočnice?

reni666
9. aug 2019

Ahojte, čo dávate na tú stranu kde je vybratá bočnica cez deň keď tam spí dieťa? Ja som tam mala vankúše ale to mi už prelezie keďže už stojí a štornožkuje, odvtedy čo mi spadla pri nej aj počas denného spánku ležím celé hodiny.. namontovali sme späť bočnicu a nedá sa ju do nej preložiť skúšala som miliónkrát všetkými spôsobmi

masinka
9. aug 2019

@reni666 nauc ju zliezat nozickami napred

reni666
autor
9. aug 2019

@masinka má len 7mesiacov

masinka
9. aug 2019

Cim skor, tym lepsie 😉 ale vazne, moja najstarsia od 7 mesiacov stvornozkovala a stavala sa pri nabytku a v postielke..... raz som ju dala spat, bocnica hore a zrazu dostvornozkovala do obyvacky. Vravim si ze materska demencia, asi som bocnicu zabudla spustenu, ale ona bola vazne hore. Malu som polozila do postielky, ona sa postavila a normalne predomnou spravila premet cez bocnicu ( ako ked sme my volakedy cez ploty liezli ). Skoro som zinfarktovala, este ze sme mali postielku prisunutu k manzelskej posteli. Vtedy som bocnicu odstranila a nevratila som ju ani pri dalsich dvoch detoch. Dcera isla prve dva razy z postele dolu nosom napred, ale potom pochopila ze to boli.... mladsiu som uz od zaciatku ucila ist spravne - polozis na kraj postele a pomaly stiahnes dole do stoja.... drobci su velmi sikovni a rychlo pochopia ze to je ten spravny sposob.

reni666
autor
9. aug 2019

@masinka no skúsim ale moja sa zatiaľ nič nenaučila čo jej skúšam učiť :D

bobula46
9. aug 2019

@reni666 dajú sa kúpiť také sieťky, dieťatko keď tam presunieš tak na takých "štipcoch" pripneš. Určite bezpečnejšie. Keď je aj rozospatá tak ani nevieš ako a úraz je na svete.

reni666
autor
9. aug 2019

@bobula46 vieš mi poslať foto alebo ako to napísať do Google ?

bobula46
9. aug 2019

@reni666 niečo takéto. Kamaratka to používala na malú postieľku, sú rôzne veľkosti

reni666
autor
9. aug 2019

@bobula46 jaaj toto si myslela aj nad týmto som uvažovala ale toto sa asi vyberať nedá len sklopiť a to by mi zavadzialo pri kojení lebo tak kojim že ona si leží v postieľke a ja z polovice na svojej posteli a z polovice na jej

evkamotka
10. aug 2019

Daj pod postielku epedo, taky skladaci matrac. A bocnicu nahod ked ju ulozis do postielky ved tam nemusi byt fixne.

lilke
10. aug 2019

Určite naučiť schádzať z postieľky, ako radila maminka vyššie. A pod posteľou my sme mali pre istotu skladací matrac, cez deň sme zložili, aby nezavadzal. Deti sú veľmi ucenlive, zopárkrát zopakovať, možno aj zopár dní za sebou, a maličká to vie.

reni666
autor
10. aug 2019

Ďakujem za rady, mám to už vyriešené muž spravil tak postieľku že sa bočnica dá vyberať a vkladať zhora. A aj ju budem učiť ako schádzať 🙂