Ako odnaučím spať 11 mesačnú dcéru medzi nami?

katarinka48
21. mar 2013

Prosím pomoc moja dcérka nechce spinkat sama v postielke. Uz sme skúšali kadečo a nič. Uz som zúfalá.

nadula01
21. mar 2013

nasa tiez nechcela..tak sme ju dali vzdy vecer spat do postielky,dali sme jej mliecko,pohladkali a on vypila odhodila flasku a zaspala...ale vsimla som si,ze ked polavim a nahodou ju niekedy po vypiti flasky vytiahnem a vezmem na ruky tak ta potvora si to na druhy den zapamata a uz skusa!!!!Inak sme ju nechali aj plakat,po chvilke som prsla pohladila ju polozila a zas odisla a zas vresky brutalne.a tak som sla zas..zopakovalo sa to a po reve sama zaspala.teraz ked ju tam dam tak uz bez plaxu

reanda
21. mar 2013

@katarinka48 skus ju posadit 😀

kokorunecka
21. mar 2013

Moja malá od narodenia spávala vo svojej postieľke.. Aj keď som dojčila tak spala výlučne len vo svojej posteli.. Samozrejme, že boli noci, kedy som ju z mojej lenivosti nechávala medzi nami.. Ale od cca 10tich mesiacov má už svoju izbu, trvalo jej 2 mesiace pokým si zvykla a ja som ju už nemusela prenášať k nám.. A teraz, pokým jej nejdú zuby, alebo nie je chorá, tak si pekne spí tam..
Bez akýchkoľvek revov a neviem čoho..
A od narodenia uspávam na rukách.. Sadnem si do kresla, priviniem si ju, pohojdám, pomojkám, ona sladko zaspí a ja len preložím do postieľky a hotovo.
🙂
Uspávaš na rukách? Ak nie, vyskúšaj.. Normálne ako píšem, sadni si do kresla, malú si priviň a skúšaj.. Podľa mňa tak spokojne zaspí a bude spať, aj keď ju dáš do postieľky už spiacu..

katarinka48
autor
21. mar 2013

@reanda musím skúsiť

janci27
21. mar 2013

Moja dcerka spi vo svojej postielke cca od 4 mesiacov a od 10. mesiaca uz sama vo svojej izbicke. Tiez ju uspavame na rukach, resp. manzel 🙂 Mame to takto podelene, cez den ja a vecer on 🙂 Neviem si predstavit, ze by spavala stale s nami, asi by sme sa ani jeden nevyspali poriadne.

katarinka48
autor
21. mar 2013

@kokorunecka musím skúsiť aj ked s ňou to bude ťažké lebo to je malý živel nepokojný :-*

kokorunecka
21. mar 2013

@katarinka48 To ti verím.. Ale mne sa malá vždy pekne upokojila, keď som si ju privinula..A aj pomerne rýchlo zaspáva.. Maximálne to trvá u nás 10 min.

andrea999
21. mar 2013

@katarinka48 a prečo by mala spať sama,ked jej je s tebou tak dobre...moja má rok a spí a nami a ešte dobré 2-3 roky bude a mne to vobec nevadí 🙂 😉 a to ich mám štyroch a bolo to detto 😀 😀

katarinka48
autor
21. mar 2013

@nadula01. Naša najskôr spala a potompo možno pol roku prestala pár krát sa o postielku udrela a potom uz vôbec nechcela. Rozmýšľam nad cestovnou postielkou tam je to hádam bezpečnejšie možno si tam zvykne.

katarinka48
autor
21. mar 2013

@andrea999 a ako ju potom naučís spravat samu?

cawes
21. mar 2013

@katarinka48 moj maly spi od malicka len v jeho postielke obcas cez den so mnou ale to malokedy. Miluje jeho postielku ma na nej tzv. sleepy system zevraj to pomaha.

andrea999
21. mar 2013

@katarinka48 ked bude mať 2-3 roky,tak bude sama rada vo svojej izbičke,pojde to postupne ale,zvykne si ...všetky moje decká tým prešli a bolo to rovnaké 🙂

zuka13
21. mar 2013

Suhlasim s andrea999. Ja mam deti 3 a tiez boli s nami. Najmladsia ma 13 mes a neriesim. To je nejaky "moderny" trend davat deti co najskor prec... a vobec nie som zastanca vyrevania. skus pozriet knihu Rodicovstvo je veda.

janci27
21. mar 2013

Aj moja ma velmi rada svoju postielku, od malicka ako sa na nu naucila, vzdy v nej spavala aj cez den, uz potom nie v kociku vonku ako ine deti. S kocikom sme isli von, az ked bola vyspata..Vzdy sa jej najlepsie spavalo v postielke, kde vydrzala a aj vydrzi cez den spat aj 3 hodiny, v kociku to bolo vzdy tak pol hodku a bola vyspata 😉

janci27
21. mar 2013

My sme malu nedavali prec zo spalne, lebo je to moderny trend, ale kvoli tomu, aby sa jej lepsie spalo a nebudila sa tak casto, a zistili sme, ze sa jej v izbicke spi lepsie, menej sa budi. Ked byvala s nami, velakrat za noc sa zobudila na kazdy suchot, alebo ked nas videla, ze sme tam, postavila sa a chcela ist za nami. Toto bolo najlepsie riesenie, skusili sme ju dat do izbicky a od vtedy sa vyspime vsetci traja bez problemov.

acer11
21. mar 2013

bez šance 😀 ale vychutnávajte si to,lebo keď bude mať 15 už nebude chcieť..... 😀

katy1979
21. mar 2013

Skus dat dole bocnicu z postielky a dat ku vasej. Bude mat pocit ze je s vami. U nas to funguje opacne. Deti spia po krajoch a ja v strede. A vobec mi to nevadi. Raz ich to prejde a ostanu len spomienky ako tu odfukovali.

maca_p
21. mar 2013

@katarinka48 neodnaucis

mirip
21. mar 2013

@andrea999 úplne súhlasím, my sme tiež mali podobný problém so spaním medzinami jedna a druhá uspávanie medzi nami a potom som ju prekladala ale bol to des, prvá šla do vlastnej izby keď mala 2roky a 1mesiac a všetcisi myseli že sme ju tzv.odstrčili lebo medzi deťmi mám necelých 17mesiacov a že sa venujeme len mladšej. Zo začiatku vždy v noci predsalen prišla k nám /mala zapálenú nočnú lampu/ no ani sme si neuvedomili a prestala v noci chodiť a až ráno... 🙂 A mladšia, zaspávala vždy sama do 1roku no potom sa jej to otočilo a uspávanie medzi nami a potom prekladanie do postielky a nakoniec ked s postielky vyskočila naštvaná že som ju nenechala medzi nami som s tým sekla a zo dňa na deň do detskej k druhej sestre / tiež má 2roky a 1mes./a čudujeme sa nad zmenou, zaspí sama a nerobí cirkus, teší sa z obrázkových periniek a že spí na veľkej posteli 🙂

preto si myslím to čo všetci, teraz brutal máte doma ale chce to čas a bude chcieť byť same 🙂

graceful9
22. mar 2013

@katarinka48 moja je tiež “živel“ ako píšeš ;) my sme si prešli uspavanim v postielke, vajíčku, kočíu, na gauči. a teraz uspavam v našej posteli a keď zaspi, dám ju do postielky.no v noci papa a tsk si ju vezmem medzi nás a spí už tam, lebo sa mi ju nechce prekladat 😀 ja nie som zástancom takého spánku hlavne v mladšom veku...predtým absolutne u nás nespala...ja som sa bála že ju pritlacim.teraz pritlaca ona mňa tak sa nebojim 😀 ale tiež by som bola rada keby spavala v postielke.ale ona ked sa zobudi tak sa chytí boku a skáče ako opica 😀 aj o tretej ráno 😀

cecil36
22. mar 2013

Moj odmalicka spi vo vlastnej postielke, teda najskor v kolicke a ked sa do nej nezmestil, tak v postielke. Ja si zas neviem predstavit, ze by spal s nami v posteli, lebo on sa vrti lieta po postielke a ja potrebujem pri nom na druhy den fungovat a nie chodit ako nevyspana matoha po byte. Ked sme si ho aj obcas dali k sebe, nevyspal sa ani on ani my. Postielku mam zatial pri nasej posteli. Pri starsej dcere som mala aj dolu bocnicu a pekne spala a aj mala vlastny priestor. Nie kazdemu (dietatu ci dospelemu) vyhovuje spat vsetci v rodicovskej posteli. A rada? Skus dat dolu tu bocnicu od postielky. A treba najst ritual na zaspavanie v postielke. Nepojde to asi hned a bude to chciet vela trpezlivosti 🙂

januliku
22. mar 2013

@katarinka48 Treba poskusat vsetko mozne, co ti uz baby radili. Ale treba zacat hned, lebo cim dlhsie bude medzi vami, tym to bude tazsie a bude to aj dlhsie trvat. V supermame o tom bola jedna cast, kde oi bolo povedane "Ked dieta medzi vami spava rok, necakaj ze sa to odnauci za dva dni. Moze to trvat aj rovnaky cas, ako medzi vami spava." Vela trpezlivosti, raz sa to urcite podari 😉

katarinka48
autor
22. mar 2013

@janci27 u nas je to zas presne naopak.

katarinka48
autor
22. mar 2013

@graceful9. Naša zaspí medzi nami a ked ju chceme preložiť rozplesti oci a nasleduje srdcervuci rev akoby sme ju bili

reanda
22. mar 2013

@katarinka48 myslis si, ze ked ju nechas spat s vami a nebudes ju to odnaucovat, tak sa to nikdy neodnauci a bude spat s vami, az kym neodide v dvadsiatke z domu? 😀 😉

cat
22. mar 2013

@katarinka48 že zúfalá? 😀 moja má 4 a pol roka a ani za svet sa vypratať z našej postele. Ale mne je to fuk, nech si tam spí dokedy bude chcieť, ešteže nekope.

katarinka48
autor
22. mar 2013

@reanda pomoc tak to je dosť komicka predstava 😀 😀 :-\

katarinka48
autor
22. mar 2013

@cat to ako moja sestra tá mala 10 rokov a v noci chodila tajne ku máme ked sme zaspali 😀😀😀😀😀😀😀

reanda
22. mar 2013

moja neter je druhacka a tiez stale spava s rodicmi.. ale myslim, ze aj preto jej tak dlho trva osamostatnenie, ze sestra ju uz od nejakych dvoch rokov chcela vysupnut do vlastnej izby, ze uz je dost velka, ona samozrejme ze nechcela, plakavala a vzdy sa vracala k nim.. a teraz sa odtial stale nevie vymotat.. myslim, ze ak to rodic necha na dieta, nech sa rozhodne same, kedy chce ist do svojej postielky a nenuti ho, ze uz je dost velke, tak mu to trva kratsie.. ale deti zvyknu dlho takto lipnut na pritomnosti rodicov aj vtedy, ked su v rodine a medzi rodicmi nejake problemy, dieta to vyciti a chce byt radsej viac v bezpeci

boka79
22. mar 2013

ahoj ja mam skusenost obojaku. Velka spavala v svojej postielke, ked sme dali dole bocnicu, akonahle vedela chodit, chodila kazdu noc k nam. Trvalo to asi rok, dohanala, co zameskala, ked bola mala, aj ked spala s nami v spalni cely cas, jeden cas prirazena bocnocou. teraz ma 4 a stale u nas zaspava a aj niekedy celu noc spi s nami. Maly je od narodenia v posteli s nami a vobec ho nemienim niekde stahovat.mam taky plan, neviem ci vyde, ze ked bude vacsi, kupim mu velku postel, pritlacim k sestrickinej a budu spat spolu a ked bude treba lahnem si do stredu ja. Ale kedy to bude este neviem.

nechaj ju u seba, pokial ti to signalizuje a ked sa s tym vsetci zmierite, budete vsetci spokojni