Ako odnaučiť bábätko od nosenia na rukách?

mara2010
25. mar 2022

Ahojte ako odnauciť bábätko od nosenia na rukách naučil sa to keď mával koliky a teraz nie A nie sa vyhrať ma 8 mesiacov stále sa Chce nosiť :(

pribinak
25. mar 2022

@mara2010 ale veď to je veľmi dôležité pre to dieťa, má lepši výhľad, vidí veci z inej perspektívy, dočiahne tam kde inak by samé nedosiahlo, cíti tvoje teplo a blízkosť,
Kúp si nosič

ajka0207
25. mar 2022

@mara2010 uz sedí? Pýta sa na ruky keď si pri ňom na zemi?

pribinak
25. mar 2022

A ešte toto je vek kedy sa vo veľkom tlačiť začínajú zuby, deti sú nervózne a chcú byt pri mame
A další faktor je separacna úzkosť

janiela6
25. mar 2022

@mara2010 Bábätko predsa patrí na ruky. Poobzeraj sa po ergonomickom nosiči.

kubkovamama
25. mar 2022

@mara2010 po 3 vlastných a asi 10tich "rodinných" deťoch sa zhodujem tu s ostatnými babami,že bábätko patrí do náručia,všetky deti sa rady nosia a sú pri maminke či už malinkate bábätká alebo aj chodci.Moja má cez rok a stále sa pýta na ruky.Poradim ti jedine malý trik ak ťa to unavuje a nechceš dieťa vláčiť fakt 20hodin denne ako klokan,buď si kúp nosič alebo na moju zaberá naplniť jej tu potrebu potulenia a podvihnutia,príde ku mne tak nikdy neodmietnem,prerušim čo robím,pomojkam,ponosim 5min,ona je uspokojená a ide si ďalej svoje.Keby ju odmietneme,že potom potom,bude plač a nakoniec by som ju musela nosiť pol dňa.🤷

jaskolka
25. mar 2022

Súhlasím s vyššie napísanym, môj ma 1,5 roka, a stále sa rad potulka. Aj sa rad nosil, ale postupne, ako rástol, už sa bežne zabavil, hral, ale ma okamihy, keď proste preruší hru, pribehne ku mne, natiahne ruky a pýta sa "hoje"
Alebo len príde, položí mi hlavu na stehná, objíme ma, par minút tak leží a ďalej ide sa baviť.

katkamatka7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sendyle
25. mar 2022

@mara2010 ahoj, moja tiež bola taka nosiť sa furt chcela a pri zuboch keď rástli ani nehovorím ale užívala som si to tak rýchlo mi vyrástla. A zrazu z jedného dňa na druhý ako sa už naučila lozit ani na rukách nechcela byt 🙂

domak2
25. mar 2022

Akurát to tu čítam s 9 mesačným v nosiči v buse 😅 v kociku by už bačal alebo jedol piate chrumky, teraz len kuká dokola

beronsche
25. mar 2022

@mara2010 neodopieraj mu jednu z jeho zakladnych potrieb - blizkost milovanej osoby, dotyk, kontakt.
Ak je to narocne, tiez odporucam ergonomicky nosic (hlavne ziadnu klokanku).

fatima30
25. mar 2022

alebo si kup satku moja rocna ked tu satku zbada,uz mi ju dovlecie a ukazuje,aby som ju do toho dala🙂

mamkalentedkova
25. mar 2022

@domak2 úplne to poznám 😂😂😂 aj keď chodíme na prechádzky s kočíkom,nosič je vždy poruke ..😂

junovedievca
25. mar 2022

@mara2010 tiez suhlasim.aj moj je taky ze pristvornozkuje,postavi sa a caka a ja ho dvihnem pritulim .pripadne je zvedavy co robim ,tak ukazem .nasyti svoju potrebu a uz sa odtlaca a ide dole zase.takze najlepsie je neodopierat ale ani neprehanat a hlavne momentalne snazit sa zistit a trosku podriadit ich zmenam

mamkalentedkova
25. mar 2022

Tiež si myslím,že netreba odnaucat .Nisme ich vtedy ,kedy si to vyžadujú .Naša náruč je pre ne pocit bezpečia,istoty ,lásky ...mala síce nie je doma často na rukách ale kedykoľvek počas hry sa ku mne priplazi a chce sa potulit.Tak ju vezmem potulim .. po chvíľke opäť položím a pekne spokojné sa hrá ďalej .Jasne ,že keď je v nejakej pre ňu nekomfortnej situácii ,pýta sa okamžite na ruky ..trebárs ak príde návšteva,viac ľudí,cudzí ľudia,boli ju niečo,nahnevá ju niečo ..je to úplne normálne a prirodzené .
Inak tiež dosť využívame nosič.Bol skvelým pomocníkom pri kolikach v začiatkoch ,aj vonku ,keď chce obzerať svet okolo seba 😉

evkamotka
25. mar 2022

Moj ma 4.5 roka a stale sa pyta ponosit. Od babatka.

ls85
25. mar 2022

@mara2010 aj u nas to tak je, ja sa snazim coraz castejsie davat do kocika, na kobercek ku hrackam, vydrzi mozno 5 minut a potom sa zas nosit chce😄

mara2010
autor
25. mar 2022

@ls85 No ono človek ponosi ale nie celý deň a hlavne trpí chrbát 🙂

mara2010
autor
25. mar 2022

@beronsche veď človek rad ponosi svoje bábätko ale už ma dosť boli chrbát 🙂

ls85
26. mar 2022

@mara2010 tak chrbat boli aj mna, nosit 9 kilove babo si pyta svoju dan🙈 ale neviem, ako to mam zatial riesit a plakat ho nechat nechcem.

20erika07
26. mar 2022

@mara2010 neboj sa, na bolavy chrbat sa zabudne ale to ze si bola nablizku vzdy svojmu dietatku ked to potrebovalo, to sa ti vrati x-nasobne neskor ❤ nebudes ho nosit večne ani roky. Mna tiez bolel velmi chrbat ruky, pokukaj si nejake cvičenia na zemi, ked nebudes stáť babo sa nebude pytat na ruky, mozte sa spolu ponatahovat. Alebo potom pravidelna navsteva chiropraktika ,fyzio atd...

gabriela_obzerova
26. mar 2022

@mara2010 pri prvej dcere ma okolie presviedcalo, ze dceru rozmaznam. Ze ju nemam nosit, kedy chce. Bola som z toho na nervy a ona tiez. Pri druhej som sa na okolie vykaslala. Malu som nosila v manduce. Bolo to to najspokojnejsie babatko na mne. Uzivala som si to. Az lutujem, ze pri prvej som si do toho nechala “radit”

sakaca
26. mar 2022

@mara2010 uľahči si nosenie napríklad satka alebo nosič sú super pomocníci. Mne Rischino uľahčilo život riadne 😃

beronsche
27. mar 2022

@mara2010 preto potrebujes nosic.. 😉
pri mojom prvom, ked este nebol taky vyber nosicov od vymyslu sveta ako teraz, som nedala dopustit na Manducu. Teraz mas viac moznosti, vyber si, aky ti najviac vyhovuje, uvidis, ako ti to ulahci zivot.

Ak sa v tom vobec neorientujes, porad sa pred kupou v "nosicskej" skupine, aj tu je taka, v ramci marketingu su totiz aj nevhodne klokanky niekedy prezentovane ako ergonomicke nosice...