Ako odučiť dieťa od uspávania v hačke?

maz1985
14. máj 2016

Zaujimalo by ma, vás, ktoré máte skúsenosť, ako ste oducali dieťa od uspávania v hačke? Mala ma takmer pol roka. Zaspáva výlučne v hačke. Ale chcela by som ju naučiť zaspávať na posteli, aby zaspavala spolu s bratom (3 roky). Nemáte niektorá podobnú skúsenosť?

mojkamojka
14. máj 2016

normalne som si musela vyguglit co je hacka 😀 Oducis tak, ze ju tam viac nedas 🙂 Ja nechapem stale otazku ako oducít...na to je vzdy len jedina odpoved- nedat (cumel, prsnik, uspavanie na rukach, nohach a co aj viem kde este 😀 ).

maz1985
autor
14. máj 2016

@mojkamojka ja som sa pýtala na názor niekoho kto ma skúsenosť, co ty očividne nemas 🙂 takze dakujem za super cennú radu 🙂

bosoriak
14. máj 2016

@maz1985 Nema skusenost, ale pravdu 😀

timea7
14. máj 2016

@maz1985 prepáč, ale akú inú radu očakávaš? Že to polročnej vysvetlíš, alebo ju ukecáš? Ostáva ti jediné, položiť ju do postieľky, sadnúť, alebo ľahnúť si k nej, hladkať ju, šepkať jej....A prečo vlastne nechceš, aby tam zaspávala? Ak si chcela, aby zaspávala na posteli, nemala si hačku ani kupovať. Zrejme ich chceš uspávať oboch naraz, no neviem, či to hneď pôjde, lebo malá je už zvyknutá, najlepšie začať niekde mimo domov - u starkých, na chate a pod.

sue
14. máj 2016

Pripolročnej by som bola rada, že mi zaspí 😃 a nie ju odúčala. Ak zaspí a spí v pohode, tak na veľkáčsku posteľ má času dosť 😉
...vieš ako sa ti budú rušiť? Koľko zaspvať? ....

maz1985
autor
14. máj 2016

@sue nechcem s tym začať hned. Skor ma zaujimalo ake maju baby skúsenosti s oducanim. 🙂

mojkamojka
14. máj 2016

@maz1985 s cim nemam skusenost s odnaucanim? Ale maaaam 😀 A ako skusena matka ti poviem, ze je uplne jedno od coho odnaucas, plati univerzalna rada- nedat. Ci myslis, ze oducanie od hacky je v niecom specialne? 😉

danette
14. máj 2016

A čo to teda je? Nechce sa mi googlit 😀

mojkamojka
14. máj 2016

@danette zavesna handrova koliska 🙂

danette
14. máj 2016

@mojkamojka dakujem, čudujem sa že som o to nejak nezavadila za posledné roky. Mali sme aj klasickú kolísku, ešte od mojich rodičov, potom sme mali v dome starý kočiar Libertu v ktorej sa vozil ešte manžel od svokrovcov. V tom sme na obed uspavali dceru skoro do troch rokov kým nešla do skolky 😀 tiež sme kúpili vibracne kresielko, aj tam mi deti obcas zaspali, svagrina mi kúpila nosič na dieťa, ale ten mal viac popruhov ako taktická vojenská vesta, čiže som ho nepoužívala, sem tam manzel. A ešte mi kamoška požičala šatku na nosenie, ale to už bola dcera väčšia a nevedela som ju tam nasukat..😀

sue
14. máj 2016

...tak ako hovoria baby. Odmontuješ hačku a dieťa proste od únavy zaspí inde...

snowwhite81
15. máj 2016

@maz1985 takze k veci 🙂 moja spala denne spanky vylucne v hacke (pripadne v nosici) do cca 7m.......vtedy som ju postupne zacala na jeden spanok davat do postielky (v tom case spala 4x po 30 min)....isla som na to tak, ze jeden spanok, pocas ktoreho najlepsie zastavala v hacke (u mojej to bol ranny) som vymenila za spanok v postielke- uspavala, hladkala....az zaspala. Zvysne spanky spala v hacke........tak postupne som jej zrusila spanky v hacke....islo to pomalicky, ale nemali sme sa kde ponahlat 🙂 drzim palce

katka1981
15. máj 2016

@timea7, hned mi napadla ta co chcela kupovat tu hacku, to slovo mi je tak proti srsti, len si nepamatam ten nick. Vies ktora ze? Mohla by si precitat, aka je hacka super.

katrin21
15. máj 2016

@katka1981 hačka.. som na to slovo alergicka.. aj na hondalka, alebo ine odnože toho slova ..
pre mne to hojdačka a hotovo. 🙂 myslim, ze tak je to aj spisovne..

a tiez ked niekto povie " idem kočíkať"... hadam kočíkovať, ci? 😀
nuz, ale to som neporadila k teme. to len tak.. uz som ticho 🙂

katka1981
15. máj 2016

@katrin21, hondalka som este nepocula, ale na tu hacku mam alergiu aj ja, a to som prvykrat pocula (citala) pri tej kocke, co si ju chcela kupit. Znie to ako hnacka. Ani kocikat som este nepocula ale vadi mi slovo ostatny, namiesto minuly, to je total chore slovo, slovo ostatny pouzivam v uplne inom vyzname. Raz nejaky dement to slovo objavil a odvtedy sa vsetci po nom v telke opicia. Ostatny vikend..... jaka haluz, ved minuly, nie? Este jedno slovo mi tak vadi, no neviem si spomenut, ale neznasam aj slovo zurka. (sorry, ze nepouzivam diakritiku....). Jaj slovo soknuty, namiesto sokovany, to uz aky debo pouziva, ze ? 🙂

katka1981
15. máj 2016

@maz1985, nechcem s tym zacat hned, to je zrovna ten nespravny zaciatok oducania. Ale je to super tema, lebo nedavno jedna mamicka si chcela prave hacku kupit nato, aby oducila svoje dieta zaspavat na rukach (tusim v satke). Mali sme snahu jej vysvetlit, ze je blbost kupovat si hacku, lebo zas potom bude riesit ako oducit dieta uspavat v hacke. Cize zacarovany kruh. Pridala si super temu.

timea7
15. máj 2016

@katka1981 presne aj mňa,lenže ona ju chcela kupovať oveľa staršiemu dieťaťu.... 😒 😒 😒 😒 😒 na čo zvykať dieťa na somariny, od ktorých ho musím potom prácne odúčať?

katka1981
15. máj 2016

@timea7, z blata do kaluze. Ale su to super temy na poucenie pre ine. Este lepsia bola ta co zhanala pouzity cumel 😀

timea7
15. máj 2016

@katka1981 tak to sa mi žalúdok dvíhal....ja naozaj netuším, akú radu tieto ženy očakávajú, ako tú, že im či už dudel, hojdacie kresielko, skákanie na lopte a pod. kraviny budú musieť odoprieť. Ešte milujem k tomu poznámky - moje dieťa je iné, kto nezažil, nepochopí, ako keby všetkým ostatným maminám zaspávali deti na povel. samé sa odučili od plienok, od cumľa, nemali žiadne zdravotné problémy, ich matky nikdy nezažili noc prechodené s chorým dieťaťom v náručí....

monika_123
15. máj 2016

@maz1985 nas zacal sam od seba odmietat v nej spat asi ked mal 7mes. takze my sme sa oducaniu vyhli 😉

katka1981
15. máj 2016

@timea7, ale ked to maju prve dieta, je to normalne, hlavne ked su nevyspate, vtedy ozaj mozog nefunguje. Zial ucinne su len radikalne riesenia a tie sa zle pocuvaju nie to este realizuju.

lorela
15. máj 2016

@katka1981 "Ostatny" neznamena minuly, ako pises, ale posledny alebo tiez na konci. A je to slovo spisovne, v tomto vyzname, podla Slovnika slovenskeho jazyka. Tym padom ostatny vikend znamena posledny vikend a je absolutne v poriadku.
Koniec jazykoveho okienka 😀 .

katka1981
16. máj 2016

@lorela, pre mna je minuly vikend, ako posledny vikend, ale nikdy nebude ostatny. Pre mna ostatny znamena iny. Napriklad, ostatni ludia ostali sediet v autobuse, vystupila len Lenka a Janka.... 🙂 nikdy si na to slovo nezvyknem, neznasam ho. Ostatny nikdy nebude pre mna posledny. (posledny alebo minuly, stale vies na ktory myslim 🙂 Tak ako botnik nebudem volat topankac. A gauc (pohovku) hovnik. Proste to sa neda. Napr. mi vadia aj niektore nove slovenske kriminalky, kde vulgarne nadavaju. Ja nevravim, ze mam vyberovy slovnik, ked mam nervy nadavam jak posledny pohan, ale v TV sa mi to hnusi. Zato taky lubozvucny slovensky film s tymi starymi hercami, jaj to je nieco pre usko 🙂 Tema o hacke sa zmenila na jazykove okienko 🙂

johanka_de_arko
16. máj 2016

Ak este nema ani pol roka,oducis ju lahko od cohokolvek.nehladaj ziadne alternativy,rovno ju zacni ukladat tam kde priamo planujes.ked bude nespokojna a bude plakat,chod za nou,ale skus ju nebrat na ruky,len ju pohladkaj,daj jej pusu,mozes povedat ze chces aby zaspinkala a odid(nezdrziavaj sa pri nej dlho).ked bude opat plakat,nechod k nej hned,ale tak po 2-3minutach a zopakuj to co predtym.ked znova place,chod k nej az po 5min.a stale ten casovy interval predlzuj. Je este malicka,nemal by to byt problem.mam tri deti a vsetky spia v pohode v posteliach(najmensi 4,5 mesacny v postielke).ked ide najmensi spat,nesnazim sa ho nijak ukolisat ani ukojit k spanku.je najedeny a hotovo.polozim ho do postielky,on si este 5-15minut nieco rozprava a potom zaspi sam.robila som to tak aj so starsimi a po vecernom citani kniziek uz len zhasneme a je klud.vedia zaspavat same.(maju 3 a2).zaspia same aj na chate na nafukovacke aj u babky v inych posteliach ako maju doma,dokonca aj na navsteve.takze odmontuj hacku a zacni dcerku ucit na novu situaciu.ale rovno do postielky,aby si ju nemusela neskor oducat od inych alternativ.

maz1985
autor
16. máj 2016

@katrin21 ale ono sa to vola hacka 😀 ja (ani ine bab) sme ten nazov nevymysleli, to vyrobca 😀 😀 😀

maz1985
autor
16. máj 2016

@katka1981 ja nikde nepisem ze mam problem s oducanim 😀 este som to ani neskusala. a ver ze hacka je vyborna vec, omnoho lepsie ako nosit dieta dve hodiny na rukach kym nezaspi. ja niesom zastancom toho, ze necham dieta vyplakat aby zaspalo same. malicku bolelo brusko prve mesiace a nevedela zaspat inac ako na rukach, neskor v hacke. takze by som do toho sla opat. je to super pomocnik. a ako baby pisu, da sa od toho oducit bezbolestne. ja som nechcela radu od niekoho, kto je proti tomu, len som sa pytala na skusenosti bab, co hacku pouzivali. 🙂

maz1985
autor
16. máj 2016

@snowwhite81 dakujem 🙂 aspon jedna co vie citat a odpoveda k veci 🙂 u nas je tiez to prve uspavanie najjednoduchsie, takze to skusim tak ako ty 🙂 este sa na to sice nechystam, ale o par mesiacov by som chcela aby spali deti spolu 🙂 takze dakujem za tvoju skusenost.

katka1981
16. máj 2016

@maz1985, ved v pohodicke, mne to je jedno. Ja hovorim za seba, mne by muz nedovolil vrtat do stropu a neplanujem to ani ja, nam posluzilo hojdacie kreslo Fisher price, nasa prespava noci od 6 rokov, neboj skusali sme mozne aj nemozne, spavala nam 30 minut za den a noc, my mame vyberove dieta. Ale som rozhodnuta druhe uspavat len v postielke. Ale clovek mieni, zivot meni, mozno sa bude smiat ze zo zufalstva vytiahnem fitloptu, ale mam aspon jasnu predstavu.

maz1985
autor
16. máj 2016

@katka1981 tiez by mi muž nedovolil vŕtať do stropu a preto mam stojan 🙂 postieľku nemam, deti spia s nami na posteli 🙂 a hojdacie kreslo je nieco podobne 🙂 kazdy skúša mozne aj nemožne aby deti spali 🙂 teda, kazdy nie. Niekto nechá dieťa vyplakať. No to nie je nic pre mna 🙂

maz1985
autor
16. máj 2016

@johanka_de_arko tuto metódu poznám, dosť často sa o nej pise. Ale ja som proti akýmkoľvek metódam kedy by som mal nechat dieťa vyplakať.