Ako prebaliť a nezobudiť 4,5 mesačného?

momoika
15. sep 2018

Mam 4,5 mesačneho syna a v noci ho vždy musim prebalit pred nočnym papanim. Väčšinou okolo 3hod ráno. Je dost precikaný a do rána by nevydržal, aj tak by sa na to zobudil. Problemom je, že ked ho prebalujem po tme, v postielke vždy sa zobudi, aj ked ide potom papať už sa neuspi. (nekojim) Potom zvykne aj hodinu byť hore, metať sa v postieľke kým zaspí. Neplače, ale rozpráva si, preguľuje sa a pod. To mi samzorejme nedá spať, až keď zaspi tak ja zaspim aj za polhodku, čiže som kvalitne vyspana...Nejake rady? Použivame zelené pampers, tak ja už neviem. Raz som ho neprebalila a rano o 5 všetko precikané...

malinajahoda
15. sep 2018

@momoika tak mi tak tie zelené pripadajú cenovo byť rovnaké tým bielym. Momoika, ak má moja malá dosť "napitú" plienku pred tým ako sa zobudí, tak to robím tak, že zapnem malú lampičku, proste tlmené svetlo, najskôr si ale mlieko zarobím a zohreje. Keď ho mám hotové, až vtedy ju prebalím. Som samozrejme ticho. Ale aj tak otvorí oči, to je jasné. Ale hneď ako je prebalená, dám jej napiť toho teplého mlieka a to ju uspí naspäť. Skús to takto.

malinajahoda
16. sep 2018

@momoika dnes som v Tescu kuk a vidím, že zelené pampers stoja rovnako ako tie biele premium. Čítala som niekde, že tie biele sú ževraj najsuchšie a najtenšie. Ako ste v noci dopadli?

liduska12
16. sep 2018

@momoika musis vyskusat ine plienky, ale mozno z toho musi len vyrast. Moj maly sa prve mesiace do boku pravidelne precikaval v noci, uz ako novorodenec. Ci mal velkost 1 alebo 2, vyskusali sme asi 3 alebo 4 znacky plienok, vzdy to dopadlo rovnako. Potom to ustalo a cikal menej az som neprebalovala v noci vobec, mal bud babylove alebo pampers zelene. Potom o par mesiacov sem tam znovu sa to opakovalo. A najnovsie sa mi dnes rano tesne pred budikom tak precikal, ma 11mesiacov...mozno ked nezabere vymenit plienky tak si skus dat budik vtedy ked este relativne hlboko spi a prebalit vtedy. Alebo ak chodis neskor spat tak pred spanim ho prebal. Mne niekedy tak decka spia, ze ich bez problemov pred mojim spankom prebalim a spia dalej. Iba vymenim plienku, neriesim vlhcene, kremik a podobne, tak je to sup sup.

beatrix85
8. nov 2018

@momoika Ja som malého v noci raz prebaľovala dosť dlho aj ho prenášala z našej posteľe do jejo vlastnej. Ako tu jedna mamička písala tak základom je na dieťa nehovoriť. Dotýkať sa ho minimálne a mne pomohlo mu dať fľašu mliečka alebo čajíku a neprebral sa do plnej bdelosti.

andulka1610
15. dec 2018

My prebalujeme kazdu noc, kedze vela vypije a vzdy ked lezi na chrbatiku aby som s nou nehybala, ziadne vlhcene ci krem len sup dolu mokra plienka a sup sucha, ona sa pritom dobre ponatahuje obcas poprdka a pritom spi dalej, niekedy sa po prebaleni ulozi inak vypyta mliecko a spime dalej 🙂. Mam pocit, ze aj jej to viac vyhovuje ked ma suchsiu a lahsiu plienku a bez toho by sme do rana boli duuuurch mokry. Ked nebude tolko pit v noci tak sa prebalovat uz nebude a mame to takto zauzivane uz viac ako pol roka.