Prečo moja 4,5 mesačná dcérka prestala dobre spávať?

miray
24. jan 2013

ahoj,mam 4a pol mesacnu princeznu,taka som bola rada ze celu noc prespala,davala som ju o 8mej vecer spavat,a tak okolo 22-23sa zobudila sama tak som ju nakrmila znova(kojim este)a pockala som tak hodinku,ked som videla ze nie je unevena,a tak okolo polnoci som ju uspala a dala do postielky a dokazala spat az do 6 az 7 do rana v kuse.co som bola rada 😀 ale teraz posledne tyzdne ju mam kazde 3hod hore,musim ju nakrmit a potom spi znova,ale niekedy je to aj menej.mam pocit ze co len zaspim je znova hore,uz som celkom hotova lebo sa vobec nevispim,cez den spinka v poriadku.moze to byt tym ze je 73cm velka a ma 7kg,citala som v jednej knihe ze to mozu byt priznaky pred zubkami?

andrejka1983
24. jan 2013

nasi starkí zvykli hovoriť že každé dieťatko sa mení po troch mesiacoch....myslím jeho režim a zvyklosti, aj to čo sa naučí....to znamená, že keď ti tri mes.dobre spalo v noc,i tak teraz si režim na tri mesiace otočí a bude viac spat cez deň a menej v noci...a po pol roku sa to zase upraví....🙂 držím palce

hradnapani
24. jan 2013

kazde tri hodiny 😀 uzi si to... nechcem byt zla, ale moze kludne prist obdobie, kedy sa ti bude budit kazdu hodinu a budes so slzami spominat... A teraz vazne: je to uplne normalne 🙂

lea641981
24. jan 2013

mala si spat v tehotenstve 😀 teraz sa uz nevyspis 😅

bejbinka195
24. jan 2013

Je to pravda mení sa to...aj naša malinjká spala všeliako...po polroku sa zacala budeit skoro kazdú hodinu v noci..a to koli tomu ze zaspavala na prsu..ked som ju odnaucila tak uz zasa vedela spinkavat skoro celu noc 🙂 drzim palce lebo fakt za tie tri hodky mozes byt rada 🙂

andje
24. jan 2013

Nasa mala sa posledny mesiac budi zhruba kazdych 30-45 minut. Takze tie 3hodiny len ticho zavidim 🙂

evre2
24. jan 2013

Naša malá spí zle ako jej začali rásť prvé zúbky a tez ich má všetky a je to aj tak zlé. ☹

sante81
24. jan 2013

moja kočka ma dnes 7 mes, do rána spala nasledovne, hore od 19tej po 15 min spánku po 4 hod, vyprávala sa sama so sebou do 21.30, potom spala 2 hod a zase hore asi hodinku, a do rána ešte 3x. dnes spala vonku hodinku v kočíku a potom 15 min okolo 14tej. bola hore 5 hod a uz spí. dávam jej tak 20 min a zase bude hore.
dala by som modré z neba aby spala tak ako tvoja dcéra

slava76
25. jan 2013

Uži si ju 🙂 vyspíš sa na dôchodku 😀 ja ho už tiež čakám 😝 moja malá vstáva od narodenia každé dve hodiny a to si chválim ako dobre spí, pretože prvé dve boli pol noci hore a pol noci sme ich nosili v babyvaku... takže ja každé dve hodiny vstávania si užívam ako sa vyspím 🙂
budu to aj zúbky..

svetlusska
25. jan 2013

noo tak tisko zavidim ze ti malinka spinkavala do rana od polnoci,nas maly tak nespal nikdy teda az na 1 vynimku 🙂 inak stale vstavame kazde 2-3 hod.a tiez sa kojime a teraz mame uz 8 mesiacov....a to vstavame rano o 6 :(

pacica
26. jan 2013

tiez mam malu ktora sa budi kazde 2-3 h no od takej 5-tej sa budi kazdu hodinu.ma sice mesiac ale neverim ze sa to nejak zmeni lebo ma slaby spanok a stale sa budi,mrnci a tlaci.hlavne to ze po kojeni stale tlaci a dokopy pospim max 5 h.takze takto spim uz skoro 2 mesiace a to spi so mnou,v postielke keby spala tak je to hruza.musime to prezit co uz.ved ja si vzdy vravim ze nejake tie mesiace mozno roky prezijem.je to inak sila zvyku.vzdy som spavala po 12 h a teraz ako pisem len 4-5 h pospim tak som si uz na to aj zvykla.ved kopec ludi tak spava a staci im to,nemusis zas spavat po 8 h 😀

hori
26. jan 2013

moje spavali tiez celkom dobre, budili sa v noci na kojenie tak 2x, ked 3x tak to uz bola zla noc... 😉 presne okolo 4 mesiacov sa to zacalo kazit, u nas to bol rastovy spurt, potrebovali viac mlieka, tak sa aj v noci castejsie kojili, trvalo to asi mesiac u oboch, ustalilo sa to zasa s prvymi prikrmami... lenze u nas boli zubky az v 10 mesiacoch, takze v tomto smere moc neporadim... 😉 dalsie perne noci prisli az s prerezavanim stoliciek, ale to mali uz tak okolo 14-15 mesiacov...

katka1981
26. jan 2013

Co by dali druhe matky za tak krasne spave dieta..... Vzdy lepsie akoby sa ti budila 3x za hodinu celu noc a dlhodobo. Moze to byt zubkami, aj nemusi. Ja by som sa zas divila keby tak male dieta spalo dobre. Vo veku tvojej dcerky moja zaspala o 19. medzi 23.30 a polnocou papala a zaspala a o 4.30 mala rano a trvalo to niekolko mesiacov, cize sme s manzelom spali max. 4 - 4,5 hodiny denne, ale bolo to lepsie ako ked nam spavala len pol hodinu. Drzim palce, aby sa vam to zlepsilo cim skor.

ninison
26. jan 2013

moj mrnous spal prvy mesiac fantasticky - po kazdom kojeni 2-3 hodinky. od kedy zacala vnimat tak je to horsie... v noci spinka sice krasne, co je cca 3-4hodky medzi krmeniami ale cez den je jeden den spava, druhy den nespi vobec, max. 45min a najhorsie je vecer. to sme od 18,00 na prsku a zaspi tak medzi 23-24. teraz mame dva mesiace a cakam co sa este zmeni alebo ci sa cosi z toho zastabilizuje 🙂

spuntikmathiasko
26. jan 2013

Moja kazde 3 hodiny vsak to mas uzasne. Mne maly do 4 mesiacikov spaval tak, ze mi boltiez kazde 3 hodiny hore a cez den mi vdrzal hore aj 6 hodin vkuse a to mal 2 tyzdne. Spaval vylucne len v koci cez den. Po 4 mesiaci mi zacal spavat aj dnu, po 20 minutach vylucne na rukach a nemohla som sa ani pohnut, vysiel nam v tom obdobi prvy zub, uspavanie vecer bolo vylucne na rukach, niekedy som musela spievat, niekedy brutalne nadhadzovat, niekedy zaspal ked bola polnoc a v noci bol hore kazdu hodinu, ale papat si pytal kazde 3 hodiny (kojila som ho a kojim do teraz ma pomaly 16 mesiacov). Ked mal sedem mesiacov zacal mi byvat hore v noci kazdu pol hodinu az hodinu, skoncila som so sadrou na ruke, lebo sa mi zapalila slacha z tolkeho vyberania z postiely a maly je od 8 mesiacov s nami v postely. Nezacal spavat o moc lepsie, ale aspon som ho tolko nezdvihala. Traz mame skoro 16 mesiacov zaspinkavame okolo pol osmej, zaspava tak, ze na mne lezka a v noci mi je hore v priepere 5 krat, niekedy menej a niekedy viac krat. Kojim ho este rano, vecer a dva krat vnoci. Od kedy sa narodil som nevystrcila nos vecer z ytu, lebo ked sa zobudi a nepridem k nemu ja ide sa zblaznit. Cize len tolko ti poviem, ze uzivaj si to, ze ti tak krasne spinka. Mne ked je hore len 2 krat za noc na kojenie tak neviem co s tolkym spankom 🙂