Ako prebaliť a nezobudiť 4,5 mesačného?

momoika
15. sep 2018

Mam 4,5 mesačneho syna a v noci ho vždy musim prebalit pred nočnym papanim. Väčšinou okolo 3hod ráno. Je dost precikaný a do rána by nevydržal, aj tak by sa na to zobudil. Problemom je, že ked ho prebalujem po tme, v postielke vždy sa zobudi, aj ked ide potom papať už sa neuspi. (nekojim) Potom zvykne aj hodinu byť hore, metať sa v postieľke kým zaspí. Neplače, ale rozpráva si, preguľuje sa a pod. To mi samzorejme nedá spať, až keď zaspi tak ja zaspim aj za polhodku, čiže som kvalitne vyspana...Nejake rady? Použivame zelené pampers, tak ja už neviem. Raz som ho neprebalila a rano o 5 všetko precikané...

arasidka123
15. sep 2018

@momoika skús nejaké iné plienky,ak mu nebudú robiť problémy..ja som používala z DM..

veronikastrickova
15. sep 2018

@momoika skus o cislo vacsie plienky.

momoika
autor
15. sep 2018

@veronikastrickova to máme. Mame 6 kg a plienky od 6-9kg.. potom už 4 su mu velikeee. Takže fakt neviem 😒

kathy93
15. sep 2018

@momoika nám Pampers precikala vždy. Pouzivame Bella Happy. Možno by naozaj trebalo zmeniť značku a možno by aj vydržal do rána.

momoika
autor
15. sep 2018

@kathy93 asi ozaj vyskušame ine... 🤔 lebo to je neunosne už. Niekedy je suchy a prebalujem až rano, ale to je tak raz za 2 tyzdne 😀

annouchka
15. sep 2018

Určite skús zmeniť plienky 😊 mne malý Pampers vždy ale vždy precikal aj po krátkej dobe. Dlho som dávala tescove a teraz DM babylove a oboje sú skvelé,vydrzia celú noc. Držím palce .
Vyspatá mama, šťastná mama,šťastná mama,šťastné dieťa 😂

renatka100
15. sep 2018

@momoika neprebalovat je to zbytocne porusenie spanku dietata, treba dat vacsie plienky urcite to bude lepsie pre teba aj babatko

renatka100
15. sep 2018

@momoika my pouzivame chicco plienky od malicka, na noc vzdy o cislo vacsie a netreba prebalovat a nikdy ich neprecikal

mmoni89
15. sep 2018

Je to aj o tom ako dieta cika.Ja som neprebalovala v noci vzdy iba podla toho ako maly plnu plenu.no starsi asi do 3mesiacov kakal kazdu noc a cikal vela,prebalovala som ho niekolkk mesiacov inak b mokry.Mladsi v npci kakal raz ako babatko a cikal tiez malo casto krat rano sucha plena.Pouzivala som vacsinou Babylove.a tak to bolo podobne aj pri odplienkovani,starsi mal na noc plienku este rok po tom co sa odplienkoval a mladsiemu som hned nemusela davat na noc.Takze nieje to vzdy len o kvalite pljenky.A byt hodinu v noci hore tiez nieje take hrozne,ja by som ho radsej prebalila ako nech je precikany moji sa budili kazdu hodinu na kojenie az do roka 😉

tetapetra
15. sep 2018

@momoika presne toto som robila, pokiaľ má nesprdla mama! Neprebalovat!

veronikastrickova
15. sep 2018

@momoika tak jedine zmenit znacku, nam toto robili z Lidlu, najlepsie plienky boli Kolorky a DM

tiimka
15. sep 2018

@momoika tesco plienky su super, nasa zatial neprecikala 😊

lubik87
15. sep 2018

@momoika odporúčam ti poskusat rôzne druhy plienok , mala neprecikava dmkove a pampersky zelené .daj o číslo väčšiu plienku nemal by sa ti precikat 🙂

jamika27
15. sep 2018

@momoika mne teda pampersky neprecikal nikdy, a to bol veľký nočný jedák. Už neviem ktoré presne som kupovala, kúp mu kvalitnejšie (aspoň na noc), nepremokavú plachtu a proste neprebaľuj ...

asia83
15. sep 2018

@momoika Neprebalila by som, nechala tak kým sa zobudí. Je veľmi nebezpečné budiť dieťa kvôli čomukoľvek.

ckatka
15. sep 2018

U nás neprecika jedine dm Babylove. Občas ma ráno mokré pyžamo. O periem. Nebudim

noname26
15. sep 2018

Ja davam na noc biele pampers premium, tie mi aj pri starsej vzdy vydrzali.zelene newtacia.cez den davam dm babylove.

vaneska
15. sep 2018

Urcite by som skusila ine plienky. Pampers aj nasa precikala. Vyskusali sme viac znaciek a pre nas naj su Bella happy plienky. Vecer jej dam o 9tej plienku a vydrzi do 6tej kedy sa budi.

evita168
15. sep 2018

Ja by som neprebalovala ked spi ale dals o cislo vacsiu plienku ak sa precikava urcite to pomoze

robodracica
15. sep 2018

Nechápem ako neprebalovat keď je dieťa mokré, aj pyžamko, ved takto by mu bolo zima. Aj ja si pamätám že som v noci prebaľovala. Byť matkou je aj obeta, niektoré matky mať váš problém tak sú celé Happy....

momoika
autor
15. sep 2018

Niekto upravil nadpis? 🤔🤔🤔
Damy, ďakujem všetkym za rady. No vyskusam teda vačšie plienky. Inak plachtu nepremokavu mam na posteli, všetko. Ale ked si precika až tričko v tom ho nemožem nechať. Mne sa zda že on vela aj cika aj lubi vodičky vela piť... no, skusim neprebalovat s vacsimi plienkami.

jankalukasova
15. sep 2018

@robodracica lenže tu nejde o to obetovať sa ako matka ale o dobro toho dieťaťa... keď ho v noci prebalí a preberie, tak, že potom je aj hodinu hore, tak to nie je o lenivosti matky ale narúšaní režimu toho dieťaťa. Ja som z tohoto dôvodu tiež prestala v noci prebaľovať, pretože malá potom nespala aj 2-3 hodiny, čo je samozrejme cez deň chýbalo a celý režim bol v ťahu... malá bola nervózna, ospalá a bolo to celé o ničom. Potom sa baby čudujú, že čo im ročné decká v noci nespia no bodaj by spali, keď sú naučené "na prestávku". Samozrejme nie každá nespavosť je o tomto...

magdalenkad
15. sep 2018

Priklanam sa k nazorom zmenit znacku plienok. Biele pampersky su fajn, alebo za mna plienky Dady fialove .tie neprecikal nikdy..za mna max. spokojnost. A zasadne v noci neprebalovat, nenarusat spanok 😉

robodracica
15. sep 2018

@momoika podľa mňa keď mu dáš väčšiu plienku ktorá mu nesadne dobre, neobopne dobre nôžky, všetkom moč mu stecie popri nôžke

momoika
autor
15. sep 2018

@robodracica mam tych problemov aj dost inych predstav si, a ide mi o spanok maleho ale aj mna. Ako mam fungovat nevyspana? Ja sa cez den žial nezastavim, musim naplno fungovat. Troska hlupy komentar. A zobudim jeho aj on je nevyspany mrzuty, aj ja...

robodracica
15. sep 2018

@momoika no tak ti prajem aby si našla zázračnú plienku co vydrží celú noc. Mne sa to nepodarilo. Malý keď podrastie bude menej piť a aj cikat v noci..

malinajahoda
15. sep 2018

@momoika Idem sa sem vcucnúť aj ja 🙂. Ja používam pampers premium tie biele. Malá má č. 3. Znesú dosť veľa tie plienky. Ale tiež sa stane, že sa preciká, ale až tak ráno, keď vstáva. Ona už spinká aj na boku a medzitým jazdí v spánku po celej posteli. Tie zelené koľko stojí balík? Tie som ešte nekupovala.

momoika
autor
15. sep 2018

@malinajahoda zvačša byva 0,16centov za kus. Cca 123ks balenie za 18,99€ v tescu. No moj tiez cestuje, ba bok spi a všelijak... no vyskusam ine plienky.

mechurik
15. sep 2018

Prebalit pred spanim a kupit vacsie cislo lidl plienok

vierocka888
15. sep 2018

Ahoj. Ja nasho o 19h okupem, dam mu nohavickove pampers - tie nam vydrzia lepsie. Okolo 3h sa obcas maly zobudi. Prebalim ho rychlo, bez rozpravania, hrania, dam mu flasu a pri jedle mi zaspi. Za cele 4 mesiace sa mi nestalo, ze by bol v noci hore.... ta flasa ho uspi nazad.

Na margo neprebalovania.... keby som ho neprebalila, rano je pod nim mlaka pol metrova a on mokry az po usi. Proste musim bo prebalit. Vypije vela caju a potom vela cika aj v noci. Proste ked treba, tak treba. Preto nechaoem tie matky co nechaju dieta radsej mokre, lebo niekto povedal nech neprebaluju....