Ako reagujete, keď vás dieťa nepočúva?

15. máj 2021

Zaujíma ma ako reagujete keď vás nepočúva dieťa? Ja som skúšala snad už všetky možné spôsoby a reakcie, našťastie nestáva sa často že by neposlúchal ale predsa ma to zaujíma aké sú tie vaše reakcie, čo vtedy urobíte ?

maximilie
15. máj 2021

Ake staré dieta?
Je rozdiel reakcia pri ročnom a pri 15rocnom

because
15. máj 2021

.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
15. máj 2021

@ptmt1011 aj ja počítam a pri čísle 2 a miernej zmeny intonacie to ide ako po masle

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ciernysokol
15. máj 2021

Ja som tiez taky matematicky typ 😀

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
15. máj 2021

@ptmt1011 no moja viem ze po 3 nasleduje zvýšenie hlasu a ak sa to týka upratovania, začínam upratovať ja do čierneho vreca ak sa to chystá obliekania al chystania do školy tak zákaz TV alebo odchod v tom co je oblecena

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. máj 2021

@maximilie moje je 4 rocne. Len ma zaujímajú reakcie aj iných mamičiek.

sense
15. máj 2021

@ptmt1011 aha ja nie je jeden je hlas normálny, dva je zmena hlasu z milého na nechci ma nahnevať a tretí je už konečná.... Ú mňa je zmena v hlase badateľné... A keď počuje suflik s odpadkami tak tempo ale blesk v upratovaní, lebo vie ze ja to aj naozaj dám preč... 🙈

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
15. máj 2021

@ptmt1011 aha tak to ja nie poviem raz, druhý krát a tretí krát už počítam 🙈

markaterka
15. máj 2021

Moji majú 4 a 7, a keď zvysim hlas ja, už vedia, že je zle. Vtedy poslúchajú hneď. Ale moji sú dobrí, nemusím často zvyšovať hlas.

domak2
15. máj 2021

Záleží od viacerých faktorov. Nepocuva lebo je zabraty do hry alebo proste vedome ignoruje? Alebo nepocuva príkazy?
Ja som nikdy nechápala počítanie len tak, mojej som vysvetlila ze počítam do 3 a potom nasleduje trest a to som aj dodrzala. Čiže som niečo povedala 1-2× a potom som rátala. Tiez je dôležité získať ocny kontakt, pripadne si cupnut na rovnakú úroveň,nielen kričať ponad hlavu a 300x nieco opakovat bez toho aby to malo dohru.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
15. máj 2021

@ptmt1011 každé dieťa je iné... Ja som dlho kľudná robím s ľuďmi asi som už vycvicema ale keď vybuchnem tak ma počuť hádam aj o 3 poschodia vyššie tak sa toho chce moje dieťa uchrániť 🙈

andreatytler
15. máj 2021

@ptmt1011 Srandista ten tvoj muz. Neviem ci by som ho prizabila alebo sa smiala s nim. Ono... skor alebo neskor by tie decka prisli same na to co sa stane ked naratas do 3. Asi by to bolo to skor (kedze starsia to uz zacala skumat)... Ale mohla si na tom fungovat etse par mesiacov.😀

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka12311
16. máj 2021

Ja počítam do troch 😃☝️po troch vypínam tv,a beriem tablet telefón... kým neurobia si to čo majú