Ako trávite deň s 3 mesačným bábätkom?

emma2510
28. jan 2013

Ahojte chcela by som vediet ako travite den s vasimi detmi lebo ja uz nemam moc fantaziu. My sa rano zobudime maly sa naranajkuje potom ho prezleciem a ideme trosku upratat to je zatial kludny a pozera co maminka robi. Potom ideme do kuchyne kde sedi na stolicke alebo tom kresle pre deti kde na mna pozera ako ranajkujem a popritom sa hra s tymi hrackami co mu visia na stolicke. Po asi hodine a pol sa mu chce na pol hodinku spat ked sa zobudi tak mu ukazujem rozne hracky alebo ho ucim prevalit sa. Len to ho nebavi dlho co robite s detmi ake hry lebo teraz ho moc nic este nezaujima ale zase spat cely cas nechce chce pozornost. Neviem ake hry mu vymysliet, sedi na mne ale to len chvilu potom sa chce prechadzat ale je tazky tak to zase dlho ja nevydrzim

bbbarunka
8. feb 2013

@althejka ano, dva v jednom🙂 doteraz si pamatam, ako drobec otvaral oci, ked mu tatino cital recept na karamel z apetita:D

althejka
8. feb 2013

@bbbarunka ved to, niekedy staci uplne jednoducha zabavka.

paris3
8. feb 2013

@emma2510 ja som tiez nevedela ako travit dni s malou. prisli mi hrozne dlhe a nudne. cely den som behala a robila nieco, ale nic za mnou nebolo vidno. krpata bola narocne dieta, nechcela spavat a ked bola hore, musela som ju stale s niecim zabavat a nosit. nevydrzala dlhsie ako 5 minut nikde lezkat.
snazila som sa spravit si kazdy den nejaky program, vzdy som zaradila do programu bude nakup, nejaku navstevu, prechadzku s kamaratkou atd. aby som tie dni nejako odlisila a mala sa na co tesit.
neboj, za dva, tri mesiace to bude vacsia zabava. u nas sa to zmenilo, ked mala dcerka 5 a pol mesiaca. zacala sediet, viac vnimala veci, viac aktivit sa s nou dalo robit. treba zatial nejako vydrzat a spravit si program pre seba. kym su deticky male, nejaka mega sranda s nimi nie je. zato neskor sa pobavis az az 😉

evening_star
8. feb 2013

Moj maly ma viac ako pol roka, a je to stale rovnake mam pocit, ako to bolo, ked mal tri mesiace...v noci je kazdu chvilu hore, kolkokrat ho musime uspavat znova na rukach, aby zaspal. Cez den nevydrzi ani minutku sam, hracky ho velmi nezaujimaju, ked nejaku chyti, da ju do ust, ale hned ju aj potom zahodi, nieco take ako hrazdicka sa u nas nevyuzije - absolutny nezaujem. Pokym nie je na rukach, tak je mrzuty, nespokojny, krici, niekedy od jedu krici az tak, ze sa zadúša. Vsetci vravia, ze je rozmaznany, a ze sme ho naucili na ruky. Ja neviem, ale on je taky od narodenia, neviem o tom, ze by som ho to ja naucila. Mam sice nosic, ale s tym sa tiez neda vela urobit - nevidím si cez neho poriadne na ruky, zelenina sa tazko skrabe 🙂 Takze nenavarim. Dneska napriklad kym som mu oskrabala kusok mrkvy a zemiacika na prikrm zacal tak vrieskat, ze prestal dychat na par sekund. Cez den tiez nespava bohvieako - max. pol hodinu tak trikrat za den. V kociku vydrzi aj dlhsie, ale to zase mne sa nechce viac ako hodinu v mrazoch behat... Vecer ked zaspi, konecne si sadnem k diplomovke - som na magisterskom studiu, ale aj to kazdych 5 minut odbieham, co sa budi a treba ho ukolisat...Neviem, ci existuje este narocnejsie dieta...Ale aj tak ho milujem 😀

bambulka026
11. mar 2013

@evening_star ako by som citala o mojich detoch :D
Neboj, podrastie a bude lepsie...

evening_star
11. mar 2013

@bambulka026 To rada počujem, že z toho vyrastie. Strašne sa bojím, aby nebol rozmaznaný - vždy mám dilemu, keď vrieska, či ho nechať tak, aby si nezvykol, že za jeho plač ho odmením nosením, alebo ho hneď zobrať, aby jeho city neutrpeli 🙂

burina4
12. mar 2013

@evening_star nestrácajte hlavu skus ho uspávať na fit lopte a potom ho dať do postele. a ak ma ok nožičky tak ho daj na chvíľku bo bežky daj mu hračky a uvidíš speivaj mu a pod.

malamonika
30. júl 2014
pkristy
26. jan 2021

Píšeme tu cca 3 mesačné bábo tak ja nechápem ako niektoré mamičky vedia dat bábatku do rúk obrázkovú knižku, ved moja ma vyse 3 mesiaca a este ledva vie nieco podržať, skor jej z ruky vypadavaju veci ak jej ich tam vložím.Nechápem týmto výmyslom...

pkristy
26. jan 2021

@evening_star som čítala že také malé bába ešte nevedia manipulovať, že ak ich zobereš na ruky nerozmaznávaš ho ale skôr robíš dobre lebo tak ked vyrastie bude empatické takže vraj sa máme ponáhlat uspokojit ho ked plače...tak je to správne.