Ako umyť štvorročnému hlavu bez kriku?

30. máj 2021

Prosím dajte mi nejaké typy ako umyť 4 ročnému! synovi hlavu bez kriku lebo mna už asi porazi. Je dosť veľký na to aby si to dal vysvetlit a aby chápal že sa hlavička proste musí umyť no aj tak veľmi vyvádza. Nechce si ju umyť ani po dobrom a keď po zlom, to je katastrofa, strašne pri tom kričí, keby sme byvali v byte a počujú to susedia asi volajú socialku že čo mu tam robime🙄musí mi pomáhať muž lebo sama ho neudrzim, a vyvádza ešte dlho po tom aj keď je už von z vane. Je to hotové peklo. Skúšala som už všetko možné, zabaviť ho, názornú ukážku, skúšala som už aj tak, že som bola vo vani s ním a on umýval vlasy mne a potom že umyjem ja jemu no nič nezaberá. Objednala som dokonca aj takú “striesku” z aliexpresu aby mu to netieklo do oci a usi no to vôbec nechce takze to nepomohlo.

janinah
30. máj 2021

Zobrala by som ho k holičovi a ostrihala dohola,nemáš vlasy,nechcel si ich,umývame len kožu.Vlásky narastú rýchlo,druhé dohola si zrejme dobre rozmyslí.

alami
30. máj 2021

Môj syn to robil. Bolo to príšerné obdobie. Dokonca mi mokrý ušiel zo sprchy, som sa bála, že spadne a nohu zlomí, ako mokrý utekal. Nepomohla ani tá strieška. Neviem ani kedy to prešlo, asi až keď si začal sám umývať, ale raz mi tak napadlo, že som mu mohla dať potápačské okuliare 😀😀😀 je to asi smiešne, ale viem, že vtedy keby mi to napadlo, tak mu ich fakt aj dám. Teda ti to píšem, ako možnú pomoc. Tam už mu fakt nemá čo kde natiecť. Pevné nervy!

andreatytler
31. máj 2021

Ja by som ho ostihala strojcekom na minijezka. Ak mu to nebude vadit ze je tak ostrihany, tak dobre a budes umyvat vlasy len handrickou. Ak mu to bude vadit, tak ma inu moznost... si ich umyt.
Ale hlavne by som z tohto vsetkeho vynechala emocie. Aj ten rozhovor so strihanim, by som robila bez emocii... len vecne vysvetlit, ze koli vsiam je potrebne vlasy ostrihat kedze odmieta umyvanie. A ak si vyberie umyvanie, ale stale bude pri tom kricat, tak nech. Hlave ze si da a ze nebude utekat.

janulik2008
31. máj 2021

Ja ti rozumiem. Mali sme to isté. Malá vrieskala keď sa šla kúpať a vlasy ani nehovorím. Umývanie trvalo 5 minút aj s umývaním vlasov. V lete sme dali von vaničku pre bábätká a v tom sa "kúpala" 😀 nepomohlo vysvetľovanie skúšali sme sa pýtať že prečo nechce ale nič. Mala vtedy 3 roky.
Raz som sa kúpala zavolala som ju k sebe a jej vravím budeme sa čľapkať ale neumyjeme vlasy neboj a šla. Kúpili sme sprchu kt mení farby a šilt. 1x neverila tomu veľmi ale potom prišla na to že jej voda nejde do očí tak to asi do 4.5 sme jej vlasy umývali a tuším aj dlhšie 😀 "odnaučili" sme ju tak že sme jej namočili vlasy a vtedy už šilt nemôže sa dávať 😀

janulik2008
31. máj 2021

A keď plakala sme si mysleli že sociálku zavolajú 😀

erickatt
31. máj 2021

Mna este napadlo. Je to chlapec. Ostrihat uplne na kratko aspon na cas

hennyinnsbruck
31. máj 2021

Skúšala si pohárom?

Moja ma síce len 2.5 roka ale tiež reve - samozrejme umyjem a je po reve. Nemám vanu len sprchu. Vie že ma zaklonit hlavu aj ukáže ako ale príde na lámanie chleba a už nezakloni🤪
Kamoška poradila pohár, robím tak, je to lepšie o niečo.👌
A samozrejme vysvetľujem že treba umyť a hotovo. A umyjem, neriešim.
Kašli na susedov, včera sa susedina asi kúpať nechcela - ca 8rocna baba taky rev išiel z kúpeľne... Som sucitila 😂

111blanka
31. máj 2021

niektore deti nemaju radi sprchu. Ale radi sa hravaju s poharikmi vo vani. Nech si skusi sam oliat hlavicku s tym umelym poharikom, alebo mu ju polej ty.

autor
31. máj 2021

@111blanka tak to robíme a aj tak sa mu nepaci... sprchou neexistuje

kristina.jo
31. máj 2021

Nam zabrali plavecke okuliare

lucimax
31. máj 2021

Netreba zaklanat hlavu. Je to veľmi nepohodlné pre dieťa mať zaklonenu hlavu a ešte k tomu aj roky hore, keďže si drží uteracik na očiach. Kľudne nech je predkloneny. Je chlapec, krátke vlásky, to sa chytro vlásky umyjú. Šampón stečie s vodou aj v predklone raz dva. Uterák bude mokrý..ale to vôbec nevadí. Super na Tom je, že sa mu dá takto dýchať a šampón ani nepôjde do očí. Max čo uterák z bokov vodu popije. My sme takto umývali dievčatku s dlhými vlasmi a v pohode. Treba skúsiť. Držte sa ;)

mariska1989
31. máj 2021

Prešla som si niečím podobným .ale u nás zabral ten klobúčik aby nešla voda do očí .vtedy to šlo .treba len čas u nás to trvalo do 3 a pol roka .niečo strašné snažila som sa to minimalizovať lebo to bolo niečo des