Ako zvládate výchovu dvoch deti?

lilinka156
11. jún 2015

Ahojte, ja som zatial planovac, nemam dieta. Ale chcem vediet, ako zvladate vychovu 2 deti, psychicky,financne..ideme stavat, takze hypoteka plus problemy okolo, do toho chceme dieta..ja 2, priatel 1...ja chcem 2, ale obavam sa, ze to financne neutiahneme ☹ mam predsa zodpovednost za tie male..strasne ma mrzi, ze mladi ludia musia velmi rozmyslat,ci vobec budu mat potomkov...ja som clovek, co premysla, analuyzuje a chce byt pripraveny vo vsetkom...tak poradtw, ako to zvladate, dakujem 😉

katka700
11. jún 2015

Neuraz sa, ale možno by si mala skôr riešiť otázku či stavať a či ku šťastiu naozaj potrebujete dom. Deti sa dajú vychovávať aj v panelákovom byte, nemusia mať značkové oblečenie stačí z druhej ruky, prípadne zdedené po sesterniciach a bratrancoch, nemusia chodiť na tenis, golf, jazdu na koni, mať najnovší mobil a iné technické hračky. To čo najcennejšie čo rodičia môžu dať deťom je LÁSKA. Niekomu môžno pripadám nezodpovedná, že mám dve deti, veď čo keď si starší zmyslí že chce vyštudovať Harward a kôli tomu že mám druhé na to nebudeme mať?

moncicatko
11. jún 2015

ahoj,jasne,ze sa da. mame dve deticky, rozdiel medzi nimi je rok a 9 mesiacov. Nepopieram,je to narocne,ale nie nemozne,nerealne atd. Co sa tyka financii, tak aj my sme na tom natesno,ale je to na chvilu,kym som doma,ved po RD pojdem do prace,tak nevidim dovod sa prilis stresovat. Zijeme od vyplaty k vyplate, mame hypoteku,prerabame dom, a deti...pri prvom minies na vybavu,ale pri druhom,ja som kupila len co to potrebne na zaciatok a potom uz len plienky,vsetko ostatne ma po starsom. skutocne minimalne naklady na druhe dieta. Podla mna dolezite je,ci chcete mat deti a ak ano,tak ich majte a ostatne sa uz nejako vyriesi ;)

ellca123
12. jún 2015

dokonca by som povedala ze som viac v pohode pri viac detoch,nie som tak uskostliva a viac si to uzivam,
je to lahsie ked pomaly odrastaju a netreba strazit kazdy krok

berus222
12. jún 2015

mam pocit ze ju vobec nezvladam

ivett1
12. jún 2015

inak, mne napadlo .... čo keď budete mať hneď dvojičky ?... 😉
ale je to príjemné, čitať tu, medzi toľkými príspevkami typu "otehotnela som a nemáme kde bývať...alebo nenávidím svokru a bývame u nej alebo ja bývam s dieťaťom u rodičov a môj muž/partner/priateľ doma u svojich rodičov alebo máme dieťa, staviame dom a nebývame spolu a pod. ...."
že niekto ešte plánuje ...palec hore ...
a ako zvládame dve deti? ...my v pohode, ako tu už spomenuli niektoré mamičky sem-tam plánujeme, sem-tam improvizujeme😉 ...no, ja som tiež tak trochu plánovala a celkom mi to vyšlo (síce nie až tak úžasne, ako som to pôvodne mala v pláne, ale...dá sa...aj keď spokojná asi nikdy nebudem, možno preto, že niekedy ma úplne ovládne moja "ženská stránka"😀...) ...
heslo "najprv postaviť dom, potom zasadiť strom a spodiť syna" nám celkom sedí ...máme vlastné bývanie, máme prácu, máme dve deti, autá a realtívne sme celkom v pohode 😉 ...
takže, kľudne plánuj a skús najprv jedno dieťa a keď budeš mať pocit, že chceš aj druhé, nie je to nič strašné ...len...musíte to chcieť obaja🙂 😉...

michaela1711
12. jún 2015

Myslím že sa to dá zvládnuť my čakáme druhé mám síce s toho trošku obavy lebo to prvé je dosť živé ale volako to zvládneme uvidíš ako sa na to druhé budeš cítiť po prvom. Vtedy to ešte lepšie odhadneš.