Depresie ako tehotná v 5 mesiaci

nadal24
23. aug 2018

Ahojte chcem sa podeliť o moj problem, som tehotna v 5 mesiaci občas ale mavam strasne depresie stale len premýšľam nad tym ako som zila pred tym a ze to uz nikdy take nebude niekedy ma mrzi ze som tehotna placem chcela by som ist niekde von uzit si este. Inokedy sa na babatko velmi tesim s priatelom kupujeme a zariadujeme vsetko co treba. Mam 24 rokov bojím sa ako to zvladnem bojim sa toho co bude a
najviac sa bojim toho ze budem zla matka. Prosim vas je to normalne takto rozmyslat alebo niesom na to vserko este pripravena ma niekto podobnu skusenost? Ďakujem

whatever1
23. aug 2018

Je to uplne normalne, to su hormony. A hlavne prechadzas obrovskou zmenou. Ked porodis babo tak budes najstastnejsia na svete😍A uzivat si budes neboj, si mlada, ak ti budu chybat kamaratky tak priatel sa urcite na par hodin postara.Ale myslim ze budes tak zalubena do toho babatka ze sa ti od neho ani nebude chciet odist. To co citis je strach z noveho a frustracia z obmedzeni ktore so sebou nesie tehotenstvo. Musis neustale davat pozor aby si babu neublizila, nemozes alkohol,sport, atd nemozes vela vela veci co si robila pred tehu. A k tomu tehu nevolnosti..ale robis to pre pre to male, ktore ta bude milovat naviac na svete tak vydrz este 4mesiace. A urcite budes najlepsia mama,lebo keby si bola zla tak by ta vobec netrapilo ci nou budes alebo nie.

kkatulikk
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nadal24
autor
23. aug 2018

@whatever1 ďakujem za povzbudive slova. Velmi mi pomohli. Mozno to robi aj to ze priatel pracuje v zahraničí a ja som vacsinou sama. Niekedy sa az sama nad sebou zamyslim o com to premyslam ale neviem sa cez ti niekedy preniest. Mozno mi chyba aj nejaka ta naozajstna priatelka lebo vacsinou mam take ktore si este v plno prude uzivaju party alebo take ktore uz maju deti velke a mozu si dovolit to co ja nie. :( verim ze sa to casom upravy a zase to budem ja 🙂

silvia610
23. aug 2018

Možno sa mýlim ale tým si prejdeme asi každá ja som mala tiež obavy najskor som da velmi tešila a ked sa podarilo prišli obavy manžel ma našťastie dosť podržal a teraz by som nemenila za nič na svete mala som 22 ked sa malý narodil a teraz čakáme druhý poklad... hlavu hore určite budeš dobrá mama minimálne pre svoje bábatko

whatever1
23. aug 2018

@nadal24 casom sa to upravi na 100percent. Priatela mas v zahranici, to uz sa vobec necudujem. Co takto zacat chodit na kavicky s kamoskami cez den alebo na zmrzku. Ja som takto par Krat bola s babami z byvalej prace, dohodli sme sa cez den a bolo fajn, nasmiali sme sa aj bez alkoholu. Ono sa stava niekedy ze kamaratky ktore nemaju deti sa ako keby odcudzia ked otehotnies. Ale ono to je aj preto lebo nevedia cim prechadzas, von ta asi v noci nebudu volat na party, nevedia ci sa vobec citis ist na prechadzku a tak. Vacsinou cakaju kym ty navrhnes co by si chcela resp. mohla robit. Takze je to na tebe, ty sa im ozvi, ze chces ist von, nakupovat, chces ist tam a tam a uvidis..

mandy29
23. aug 2018

Ja som toto zažila pri druhom tehotenstve. Veľmi som sa bála ako zvládnem 2 deti. Došlo to až do takého stavu že som sa zložila na poradni a Dr. ma poslal k psychiatricke.dostavala som magneziove infúzie. Veľmi som si chcela užívať tehotenstvo ako pri prvom. A ako sa narodil druhorodeny išlo to tak samozrejme, my ženy to mame zakódované. Proste obavy sú ale ver mi ze potom to ide ani nevieš ako 😉 držím palce, neboj budeš dobrou mamou😘

miadi
24. aug 2018

Ja som v tehu smutila len za cestovanim myslela som ze prve 3roky nevyleziem z domu a pred svadbu som bola cestovatelka. No nastastie mala bola zdravucka a prve more dala v 11m uplne fajn a uz sa dost nacestovala za tie 3roky a nikdy nebol zdravotny problem. Takze co citis je normalne ( mna nikdy nenapadlo zeby som nebola naj mama tam som mala sebaistoty az az) ale ine baby toto iste napadne. No nesmieš sa tomu poddavat moja mama mala v fvojom veku dve male deti a zvladla to hoci vravi ze si nas tak nevedela užit ako ja malu. A moja je akcna za 2😊Ale mala som ju v 33 takze mne nechybalo nic take ako ist niekde von do podniku atd. Zazila som Toho dost. Nepoddavaj sa smutku lebo materstvo je tazke ale krasne. A tvoje babatko ta potrebuje v dobrej psychickej kondicii. Aby si nemala potom poporodnu depresiu. Strach a uzkost u teba moze pramenit z Toho že tvoj partner pracuje mimo. A s babatkom ho budes viac potrebovat. Mozno by bolo dobre poriesit -bud aby si nasiel pracu pri tebe Alebo aby si ty mohla žit tam pri nom. Lebo takto to bude dost tazke a može to ohrozit vas vztah.

galioska
28. aug 2018

@nadal24 odrodis budes sa citit fajn, ked nie urcite to ries s lekarkou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre