Aktivity so 7-mesačným bábätkom

3. jan 2023

Mamičky ako sa hráte so 7 mesačným bábätkom?
Ako podporiť motoricky a psychický vývoj?
Malá sa mi plazí, ani za svet nechce ísť na 4.
Sedí pekne ale sama sa neposadí.
Na hru "schovam ti niečo pod deku a ty to hľadaj" mi vôbec nereaguje.
Ma rada zvukové hračky, rada sa naháňa za loptičkou, vysávačom, rada sa tulká ku mne. Veľa jej rozprávam riekanky, pesničky.
Chcela by som ju podporiť aby išla na 4, aby išla sama do sedu, aby sa viac začala zaujímať o hry.
O chvíľku mame poradňu kde sa vypĺňa dotazník čo dieťa už dokáže (odpovedá sa áno/nie) a žiaľ zatiaľ mi to vo veľa veciach vychádza skôr na nie. Ako ju podporiť? Rozvíjať? Aké hry a aktivity robiť?
Budem vďačná za nápady/ vaše skúsenosti 😊

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronika_sk000
3. jan 2023

ja som v jednom dotazniku mala takmer vsetko zaskrtnute ,,este nie" a v dalsom uz bolo vsetko ,,ano"..nestresuj sa zbytocne, nijak to neurychlis, daj jej cas, nemusi stvornoskovat hned, u nas si sadol, zacal stvornozkovat a postavil sa v 9. mesiaci, dovtedy sa len plazil a vsetko prislo naraz, kazde dieta je ine

cyberk
3. jan 2023

nam vtedy pomohlo, ked som jej dala dole gatuse+ponozky a mala hole nohy, tak som ju aj dala na podlozku a zacala sa hompalat a do tyzdna zistila, ze sa vlastne da aj ist dopredu :D (dovtedy sa plazila dozadu :D) .. ziadne protismykove kolenacky a pod nepomohli, hole nohy topka :D

zuzkaa1991
3. jan 2023

Moja v tom veku neriesila nicak si pamätám len lezalanzacala sa plazit v 8m ci 9 mozno potom v 9m kazdy týždeň nieco spravila(postavila sa, sadla) nestvornozkovala vobec az v 2r ci 3r ked sa zacala hrat na psa... v 10m chodila za ruku

katina02
3. jan 2023

Mám pocit, že mamičky majú strašne veľké nároky na takéto malé detičky. To či bude štvornožkovať si myslím, že neovplyvníš, nie každé dieťa to inak robí. A možno to príde všetko zo dňa na deň a budeš prekvapená.

ls56
3. jan 2023

Tym že ju budeš ty posadzovať jej teda vobec nepomozes, akurat zhorsis situaciu, lebo naco by sa sama posadzovala ked ju da mama do pasivneho sedu. Pokial to nezvladne sama-nie je na sed pripravena.