Až moc naviazaný synček

andrea1606
8. dec 2021

Ahojte dievčatá potrebujem pomôcť. Som novopečená mamička. Mám 20 rokov a mesačného synčeka. No len mame taky problém maly nechce zaspať v postieľke len vedľa mna na posteli. Keď zaspí u nás v posteli a ja ho prenesiem do postieľky alebo ho aj nechám v posteli a odídem z miestnosti čo im len na WC hneď je hore a plače.
Nemôžem variť, ísť na záchod, osprchovať sa no proste nič. Keď odídem a začne plakať tak sa snaží otecko robiť všetko preto aby neplakal ale nedá sa. Plače pokial sa nevratim a neľahnem si k nemu. Skúsila som ho nechať vyplakať no po minúte záchvatového plaču mi to nedalo a zobrala som ho naspäť do postele

lavender273
14. dec 2021

@andrea1606 vela z nas nemohlo upratovat, varit ani nic. Dieta ta potrebuje citit, to je taka blbozt povedat ze mesacne dieta je naviazane. Potrebuje ta citit.uzi si to,dlho to trvat nebude.

rebeca40
14. dec 2021

@andrea1606 presne viem o čom píšes u nas sme to vyriesili šatkou.
Maly si velmi vyzadoval kontak u nas nepomohla ani pomoc manzela bol gicho len pri mbe a kedze boli este traja starsi vybrala som si šatkovanie a bol klud .Spinkal snami v posteli a bolo uz dobre

amelia86
14. dec 2021

@andrea1606 ja som to riesila v noci postielkou ktora bola pripojena k manželskej dala sa dať dole bočnica. Cize ked zaspalo babo v posteli len som ju posunila k nej... Je to velmi male babatlo bude to z mesiaca na mesiac lepšie... držím palce a nosič či šatku odporúčam je to obrovská pomoc... napriklad značka sestrice maju skvelé nosiče pre novorodencov...

slovakboy
15. dec 2021

@andrea1606 teraz je ten čas kedy ťa veľmi potrebuje a tu tvoju blízkosť. Vytvárate si krásne puto ktoré pre teba má ajj vedľajšie účinky vo forme únavy a frustrácie. Dieťatko nevie pochopiť že ty sa o minútu vrátiš. Pre neho je to ako keby si odišla navždy hoci ani to nevie pochopiť. Proste si pri ňom je mu dobre nie si pri ňom tak trpí a plače. Ak to nie je dlho a poplače si tak mu to neublíži. Počul som príbeh o tom ako po revolúcii prišli prvé zahraničné kontroly do preplnených rumunských detských domovov. Plna miestnosť bábätiek aj batoliat a všetky boli ticho. Úplne ticho boli až to mrazilo. Dôvod: nikto k ním neprišiel tak už nevládali plakať a vzdali to. Hrozné. Tvoj synček je naviazaný ale nie chorobne naopak úplne normálne ako na tento vek naviazaný má byť.

adka_pajerska
15. dec 2021

@andrea1606 aj ja veľmi odporúčam šatku🙂Mám 3deti z toho 2nosene a je to na nezaplatenie všetko si porobim,malička je spokojná a ešte ju aj kojim popri práci😁My v nosiči všade spočiatku sme mali šatku a keď mala 6m prešli sme na nosič👍

zofizulka
15. dec 2021

Neviem, či už niekto niečo podobné napísal, ale nám veľmi pomáha aj fit lopta. Teda hlavne manželovi, keď už ja nevládzem, alebo potrebujem ísť do sprchy/ na wc tak ten skákací pohyb na fit lopte deti majú radi. Aj keď sme predošlé deti nosili na rukách, tak najradšej mali, keď sme ich tak pohojdavali a na fit lopte je to jednoduchšie aj pohodlnejšie...

sono2
15. dec 2021

@andrea1606 neni príliš naviazaný, ale úplne normálne bábätko. Rob veci keď spí, buď s ním keď to potrebuje.

janadidiova
15. dec 2021

@andrea1606 ahoj.ja som mala to isté. Pomohla nám šatka (keď bol ešte malinký) a od cca 5.mesiaca som používala nosič. V šatke s krpcom som varila aj vysávala, kosila vonku aj okopavala, rylovala a krpca to dokonca uspavalo. Tiež som sa takmer od syna nemohla pohnúť,hneď plakal. Po niekoľkých mesiacoch sa naučil na kočík, zo dňa na deň. Do 16. mesiacov spával so mnou v posteli. Potom sme ho zo dňa na deň odstavili od mliečka z prsa a presunuli do postele k manželovi a ja som spávala oddelene,lebo už som čakala druhé bábätko a už aj kojenie a spoločne spanie mi nebolo fyzicky príjemne. S manželom spával do 3 rokov. Teraz už spí štvrtý mesiac sám v posteli, i keď sa v noci budí a treba k nemu ísť a upokojiť sa..no zmena príde aj keď som si myslela, že je to nemožné, že sa "snáď nikdy neosamostatni". Neboj, zmena príde. Uvidís o niekoľko mesiacov. Bude sa meniť a vyžadovať ťa stále menej a menej. Užívaj si kým je pri tebe a potrebuje ťa 🙂

tianna
15. dec 2021

@andrea1606 kľud, náš drobec má už 17 mesiacov a veru keď spí nemôžem sa od neho ani pohnúť 😁 ale ja som rada, veľmi rýchlo deti rastú a potom keď sú už veľké to človeku aj chýba (mám aj 2 ďalšie pomerne veľké deti 🙂). Teda užívaj si to a ak ozaj potrebujes niečo spraviť odporúčam šatku alebo ergonomicky nosič 🙂

mmazalka
15. dec 2021

Srdce moje! Za mna: ked som nase babatko nevladala vyvlacat, obstarala som si bajecnu vec: mali sme taky kos na kolieskach, taky domaci kocarek - kam som sa hla, deculo som tlacila so sebou, nevadil mu ani vysavac, ani kuchynsky "hrmot", len ked som bola pri nom. Neboj, potrva to "LEN" tak 6 mesiacov, kym sa zacne zaoberat vlastnym telickom, gulkanim a otacanim . A ked uz vude vnimat viac, kupte "kolotoc" nad postielku (my sme mali na tom kosi) = Amerika, hole baby = hned mas cas na jednu kavu 🙂
Hlavu hore, poznam to, ze je to poriadne na hlavu, ale prejde to. budes na to raz so smiechom spominat. Vela sil prajem.

lele1310
15. dec 2021

@andrea1606 ahoj ja som mala pri dcére presne to iste dokonca som kúpila 4 rôzne nosiče 😃 len aby som mohla niečo urobiť. Teraz ma rok spi so mnou je samostatnejsia trochu ale stále mamina cicka. 😃 Iný ľudia minút jedine s kým ostane je ocino alebo švagriná ináč vôbec. Keď sa jej niekto prihovorí hambi sa alebo začne plakať. A hneď ku mne. Dokonca keď ideme k lekárom je to hrôza ockuju ju 😃tak ze ju mam na rukách. Aj vyšetrujú, odoberajú krv 😃ináč to je krik ako keby ju rezali. Mam doma aj 20 dňové bábätko a to sa na papa položím do postielky a flegmatička sama zaspí. Staršia dcéra môže vrieskat a ani sa Nezobudi. Takže tiež 2 rozdielne. Ak by si zháňala nosič mam 2 na predaj 😃 keďže som ich pri prvej dcére kúpila 4 😃 teraz do istoty nechávam aspoň 2 keby sa niečo zmenilo. Ja mam 21. Viem ta pochopiť úplne tiež chodím do sprchy s 1 to kou dcérou ktorá sa hrá s prackou kým ja sa osprchujem. 😃Ktoru fascinu kos v kuchiny a sufliky kým varím lebo musí byť pri mne 😃. Ako keby mala strach ze odídem. Len ona mala zdravotné problémy a pomerne často v nemocniciach. A tak a od vtedy ma taky put ku mne že sa bojí že odídem.

lele1310
15. dec 2021

@andrea1606 ale som za to aj rada pretože je to úžasné keď vidíš ze to dieťa ta potrebuje, chce, a ze si re noho jediná ochrana 🙂ako mama ❤️

jackie_1992
16. dec 2021

@andrea1606 ja som mala to isté. Je to normálne. Keď bude mať dva tri mesiace bude samostatnejší. Neboj. Nás má dva mesiace a je to lepšie. Už je aj v postieľke cez deň, v noci ešte nie, baví sa sám a ja mám veget. Ale treba to aj vyrovnať, že nech sa hrá sám a potom s tebou. Alebo ja som ho nechala samého v postieľke sa hrať, nech sa skamosia, pustila som mu kolotoč a sem tam ho pohladkala a postupne si zvykol a hra sa.tsm aj sám. Potom v nej nechcel spat a tak som ho ucicikala na rukách a keď už už zaspával dala som do postieľky. Zaspal, o minútu sa zobudil, zase som ucicikala a zase dala do postele a tak trikrát a potom už pekne zaspal ☺️ a zvykol si. Veeeela trpezlivosti treba pri detickach a veeeela lásky.