Bábätko má záchvaty plaču

vemi23
31. máj 2023

Ahojte... Baby idem sa popytat vas maminky. Moja dcerka ma dva mesiace a 9dni. Včera bola od rana len uplakana ale ze poriadne taka este nebola plakala až kričala... Samozrejme kontrola plienky, ci ju neboli bruško ( inak s tým problem nemáme) , cvicila som s nou, na brusku sa jej tiez nepáčilo, na rukach detto, ani na ramene, stale plakala ako na rukach bola troska ticho ake len na urcitu chvilu... Pocas dna uz ani jest nechcela ked je velmi uplakana zabera to ze ju dam na postel a tak jej dam papat (kojim) inak nechce . Ale vcera normalne odmietala prsnik 🥺 cmulala si len svoju ruku a moj malíček ked som jej dala tak ho tahala ako o zivot... Nakoniec som to spravila tak ze som jej dala malicek a rychlo jej posunula prsník... Niekedy sa to na prvýkrát nepodarilo.
Po jedeni, po case zas plac a cmulanie ruky... Stale po jedle pekne odgrgne... Dnes od rana bola dobra neplakala ale ked som ju kupala a vybrala z vody zas taky stav ako vcera... Ona celkovo miluje kupanie a stále ked ju vyberieme z vody place ale s manzelom vieme ze rychlo dat plienku obliect a dat papat vzdy sa pekne prisala... Ale dnes zas atav ako vcera pocas celeho dna nechcela sa prisat nervozna , plakala cervena ako rak... Malicek nezaberal... Nakoniec som ju dlho nosila ( samozrejme s placom) potom som ju dala do postielkuly dala jej cumel ona vobec nemusi cumle ale teraz nastastie chcela trocha sa ukludnila dala som ju na podlozku a tak jej dala papat pocas jedenia zaspala... Este som ju dala na rameno trocha ponosila uz ale spala tak už teraz spinka v postielke... Ale po novom sa uz budi tak ze ruka automatický do úst a cmula ju...
Mali ste taketo deticky aj vy? Co u vas zaberalo? Kde moze byt problém uz som skusala vazne vsetko...
Ďakujem za odpovede

ariannazara
31. máj 2023

Nepozerala si jej na ďasná ci nemá naliate?niektorým deťom idú veľmi skoro zuby. Môže to byť aj toto. Pozri sa jej do úst, alebo aftu alebo hocičo to môže byť, toto som neznášala keď plakal a vkuse som rozmýšľala co mu je.

vemi23
autor
31. máj 2023

@ariannazara pozriem sa 🙄 ale nieje to skoro? Na 2 mesiace?

ariannazara
31. máj 2023

@vemi23 včera som pozerala jednu co jej malý mal spodný zub prerezany ako 2 týždňový som nechápala 😦 takže skus pozrieť.

vemi23
autor
31. máj 2023

@ariannazara 😲 tak tomu nechápem ani ja... Okej mrknem sa na to 🙄

anavixy
31. máj 2023

Niektore sa uz so zubom narodia, nie je to caste, ale stava sa.. 🙂 moja mala prvy zub ako 3,5 mesacna, no toto je asi este skoro. Skor by som tipovala to brusko. Nejedla si nieco nove napr? Aj par dni dozadu… ak to brusko nie je, este moze byt napriklad obavany “štrajk”, pozri foto. Drzim palce, nech to rychlo pominie, nech je to cokolvek 🍀

daja0760
1. jún 2023

@vemi23 skus ju naucit na cumlik..pre tvoje dobro a jej klud. Na moje deti zabral az 4-5 cumlik. Musis najst typ,ktory jej bude vyhovovat. Odporucam Bibs cumlik. Klasicky,kaucukovy. Musi sa naucit cumlik uchytit, kedze sa chyta inak ako bradavka. Lebo inak ju budes musiet utesovat nosenim na rukach a na to mozes doplatit

vemi23
autor
1. jún 2023

@daja0760 ako ona obcas cmula cumlik, ale vacsinou tak ze jej ho musim pridrziavat lebo ho vypluvne alebo jej vypadne... Ale ked je noc nervozna nechce ani cumel... Dnes som ju ale s cumlom uspala a nakoniec ho pocas spanku aj tak vypluvla

daja0760
2. jún 2023

@vemi23 to je super.vobec nevadi.ona si na neho vzykne. A nauci sa. Tebe pomoze, ze sa s nim ukľudní,aj ked ho potom vyplnuje. Ocenis to,aj ked bude trosku vacsia a zobudi sa Ti s placom v noci.