Balenie naširoko a jednorázová plienka

mareka49
6. mar 2022

Ahojte, aké varianty ste použili alebo ako ste to robili, keď ste chceli baliť na široko ale mať dole jednorazovku?
Navrch potom jednu látkovú a gumené nohavičky?
Dajte prosím tipy.
Dakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivka21
6. mar 2022

@mareka49 ja klasika jednorázová plienka a na to postolky s 2 látkovými plienkami a na to oblecko.

natka16
6. mar 2022

@mareka49 Ja som davala na jednorazovu plienku Ortopedicke abdukcne nohavicky - je to presne nato urcene, na balenie nasiroko..bolo to tak ovela pohodlnejsie🙂

mareka49
autor
6. mar 2022

@natka16 majú to aj dáke kamenné obchody?

natka16
6. mar 2022

@mareka49 Ja som to kupovala z netu, takze neviem..mozno nejaky detsky obchod, alebo zdrav.potreby, lekaren..

veronikalubko
6. mar 2022

Abdukcne nohavičky T-tomi, nám tiež veľmi pomohli ☺️👍🏻

linda117
6. mar 2022

My sme davali jednorazovku, na to latkovu plienku zlozenu na obdlznik a navrch poštolky 🙂

katie253
7. mar 2022

@mareka49 normálna plienka, na to oblečenie, body a na body dve plienky látkové a na ne tie poštolkové nohavičky

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mareka49
autor
13. mar 2022

@aris2 ďakujem za tip.
Ale od kedy sa môže nosič?
Mam ergonomický by Lenka.
Ale prvá kontrola už o týždeň a pol.
To sa bojím ešte také maličké nosit😬

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
minesasubu
1. júl 2022

ahoj, začala si baliť naširoko ? ako si to vyriešila s tou jednorazovou plienkou tiež nad tým uvažujem a nvm či mám kúpiť tie nohavičky alebo klasické poštolky ....

beata_k
1. júl 2022

@minesasubu Preventivne balenie na siroko sa uz nerobi. Staci jednorazova plienka. Info od ortopeda pri sone klbikov.

minesasubu
1. júl 2022

@beata_k dakujem avak mne porodná asistentka odporucila preventivne aspon prvé tri týždne kým sa neurobí skrining cize to robit budem len nvm este akým spôsobom

beata_k
1. júl 2022

@minesasubu No ako chces, ale myslim, ze ortoped vie o teme viac nez porodna asistentka. Tak bud klasicke postolky alebo tie hore, co odporucaju t-tomi

janinah
6. júl 2022

@beata_k môj brat je ortopéd s 30 r praxou a balenie naširoko preventívne odporúča

beata_k
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
6. júl 2022

@janinah Prečo však niektorí pediatri stále presviedčajú mamičky o potrebe širokého balenia?

Široké balenie má na Slovensku dlhú tradíciu a je stále dosť zaužívané. Aj niektorí pediatri, napriek dobrému výsledku z ortopedickej ambulancie, naďalej odporúčajú baliť naširoko. Mnohé mamičky sa na široké balenie často pýtajú. Boja sa, aby niečo nezanedbali, keď svoje dieťatko nebalia naširoko. Iné sa zase cítia ako „krkavčie“ matky, keď svoje bábätko takto nebalia.

MUDr. Frištáková upresňuje: „Ak to nie je indikované ortopédom po tom, ako dieťa sonograficky vyšetrí, široké balenie je naozaj zbytočné. Pre zdravo vyvinuté kĺby je široké balenie neefektívne. V Európe sú viaceré krajiny, v ktorých vôbec nebalia deti naširoko, a pritom sa nepotvrdil zvýšený výskyt luxácií (vykĺbení). Prvoradý a veľmi dôležitý je preto skríning, t. j. včasné zachytenie kĺbových anomálií a následne ich skorá liečba.“

beata_k
6. júl 2022

@janinah Je toho uz plny net. Ozaj sa to uz preventivne nemusi robit.

jankalukasova
6. júl 2022

@janinah mne to zas ortopéd s obdobnou dĺžkou praxe neodporučil. Milo ma prekvapilo, že skôr odporučil nosenie, keď už chcem nejakú prevenciu.

janinah
6. júl 2022

@beata_k citovala si jednu dr....Slovania maju zvýšenú tendenciu k problemom s klbikmi,preto je to opodstatnená.Táto diskusua je tu zbytočná,ak matke odporúča baliť naširoko lekár z novorodeneckého pri prepustení , pediater aj ortopér z rodiny,tak predpokladám,že ich poslúchne.Radšej toto ako potom riešiť problém ....

janinah
6. júl 2022

Skôr by som tu privítala pomôcky,plienky k tomu baleniu naširoko,kedže to teraz riešime s vnúčikom.Ďakujem.

beata_k
6. júl 2022

@janinah No ved samozrejme, ze ak je potrebne tak sa bali. Ja som pisala, ze preventivne netreba. Ano, citovala som jednu, no pisem, ze je toho plny internet. Nie len jedna pani povedala.

beata_k
6. júl 2022

@janinah Casto odporucaju znacku t-tomi. Tie vyssie na obrazku. Len treba spavnu velkost.