Biely šum pri uspávaní bábätka

nica123
12. feb 2019

Ahojte Maminy,
Máte skúsenosti s uspávanim bábätka bielym šumom?
Môj manžel nášmu 2mesacnemu bábätku púšťa na uspatie zvuk vlaku z uspávacej aplikácie z telefónu.
Maly pri tom zaspí- ale nerada by som ho na to naučila, tzn. nechcem mu to púšťať pri každom zaspávaní cez deň, ani v keď sa zobudí v noci aby opäť zaspalo, chcem aby postupne zaspávalo v postieľke samo.Rada by som to obmedzila iba na večerné zaspávanie. máte s tým skúsenosť? Ak áno, zaspalo Vám bábätko aj bez zvuku?

kika831
12. feb 2019

@nica123 aj my sme to synovi pustali. Tes sa ze ti pri tom spinka. Nas spinkal len pri bielom sume ako malilinky a potom jeden vecer uz proste nechcel ten zvuk, zacal plakat a odvtedy zaspava normalne v tichu. Reakcia na biely sum vekom vymizne.

bagre
12. feb 2019

@nica123 prvé deti spávali "normálne" a posledný pri bielom šume, poprípade keď sa zapol vysavač tak ho vyklápalo 🙂 ale vyrástol z toho. A v noci sme spali normálne... im to zo začiatku pripomína zvuk ktorý počuli keď boli v maternici, ale časom sa aklimatizujú 😉

rokina13
12. feb 2019

@nica123 Ja si myslím, že nemusíš sa vôbec obávať, že sa na to naučí. Tiež som to často používala pri večernom uspavani a aj v noci (bolo to super lebo okamžite zaspala a nemusela som v noci byť hore) a úplne samo to vymizlo. Teraz má už 15 mesiacov. Skôr si dieťa zvykne na hojdanie, nosenie na rukách či dudlovanie na prsníku počas zaspavania ako na toto. Ten zvuk bábätku po čase ani nepríde už príjemné. Skôr by som riešila aby to nepočúvalo dieťa strašne dlho ale iba kým zaspí je to určite fajn.

ellieellie
12. feb 2019

Neobávala by som sa toho, nepoznám žiadne väčšie dieťaťko, ktoré by zaspávalo
pri bielom šume, to je skôr pre tie najmenšie miminká, ktorým to pripomína hluk z maternice. Nášho to upokojovalo asi do 3, max.4 mesiacov a potom už ho to rozptyľovalo.

nica123
autor
12. feb 2019

@kika831
@bagre
@rokina13
@ellieellie ďakujem za odpovede ☺️

etnatn
12. feb 2019

Za nas super, nasa cica ma 17 mesiacov a ked v noci ma preberaci stav, pustime sum a spime vsetcia dalej :D

lubik87
12. feb 2019

@nica123 u nás fičí digestor zapnem večer a mala.je do minúty ko 🙂 a naj.zaspava aj do.20 keby to mal.byt jediný problém v živote 😉