Časté budenie 10 mesačného dieťaťa

mon92
3. jan 2018

Ahojte, určite je tu mnoho diskusii na tému časté budenie bábätka. Nenašla som však podobný problém ako mame my. Naša princezná sa budí asi každú pol hodinu do pol noci a od polnoci cca každú hodinu dve. Kojená už nie odstavila sa sama na veceru o cca 5 dostane kasu potom o 7 UM a ide spat a to nehovorím o problémovom zaspávaní s ktorým sú problémy od začiatku a je jedno či je to poobedny spánok alebo doobedny 🙄. Keď sa zobudím prídem k nej dám jej cumel a spi ďalej a takto to je až do rana. Malo kedy sa stane že ju treba v noci nachovať keď sa prebudí. Už sa to niekedy nedá zvládnuť keď ma človek prerušovaný spánok niekoľko krát za noc 😔 cez deň spi minimum pol hodina doobeda max hodina poobede môžem robiť čo chcem márna snaha. Neviem už v čom je problém a čo jej môže prekážať že sa tak často budí máte niektorá podobný problém? Ďakujem 🙂

bibistec
3. jan 2018

A nebude hladna? V noci? Ja by som namiesto cumla.dala mlieko este
Moja v takom veku potrebovala. Este ma napadlo cez den je hyperaktivna? Ze ma taku malu potrebu spanku? Mava bolesti bruska ci travenie je uplne ok? A predtym ked si este kojila tiez bol problem so spankom? Tam moze byt vela pricin. Znamej syn zacal mavat problemy so spankom po ockovani a trvalo roky kym to dali ako tak do poriadku ale tam ine priciny neboli

lavieenrose
3. jan 2018

ja by som si dieta dala do postele aspon nemusis vstavat

zabina27
3. jan 2018

Skúste prejsť na 1 denný spánok, naši obaja už v takom veku spávali len raz za deň

lavieenrose
3. jan 2018

@zabina27 to sa mi nezda najstastnejsie riesenie kedze dieta spi polhodinu...potom bude preunavena

zabina27
3. jan 2018

@lavieenrose vyskúšať to môže, vrátiť k 2 spánkom sa zase dá, možno spi krátko, lebo nie je dosť unavená

mishadudy
3. jan 2018

Co sa tyka nocneho budenia, tak to poznam velmi dobre. Nas drobec ma 1 rok a 6 mesiacov a este stale vstava kazde tri hodiny na mlieko lebo je hladny. Stravuje sa normalne, spapa vsetko ale papa malo a casto. Cez den nema problem zaspinkat. Niekedy potiahne aj 3-4 hodinky..Tiez som uz z toho nocneho vstavania unavena. Ak by nahodou niekto vedel poradit aj mne, tak by som bola rada :D

zilka87
13. feb 2018

My mame to iste. Mala ma skoro 8 mesiacov. Cez den sice pospi 2-3 hodinky dokopy ale pride vecer, 8-9 hodin ked ide spat a po spanku uz len kukam na hodinky, prejde cca polhodka a plac, pridem za nou, dam jej dudlik, tisim. A o 15-20 minut znova a toto robi niekolkokrat. A v noci sa zobudi minimalne 3x. Niekedy mam pocit ze som ani nespala. A stale sa prevracia v posteli na jednu na druhu stranu. No proste strasny nepokoj a s tym to aj spajam. Je aktivna cez den velmi a vela deti to spracovava v hlavicke a nemozu zaspat a budia sa. A druha vec co si myslim ze to sposobuje su zuby. No ja len dufam ze ako to prislo to aj odide. Ale tiez som zufala lebo som vycerpana z takych noci 😞

dobsovicovap
28. mar 2018

Moja mala bude mat 10.mesiacov a tento problem mame od jej 4.mesiaca... stale som dufala,ze ked sa zacne prevracat a to vsetko tak si lahne ako jej bude vyhovovat a bude dobre, ale to som si len naivne myslela... sme v stave, ze tak do mesiaca zacne aj chodit, je strasne aktivna ale budenie je stale...No ona moc neplace, plakala len ked sa jej zrovna dva prerezavali, inak to je v pohode, ze ked sa budi tak bez placu, len mrnci hned, ze ma vola k sebe...mame od 6 mesiaca vonku 2 spodne zubky a ked jej zrovna idu dalsie, tak na to prideme bo strasne slinta, no nie a nie tie dalsie vyliezt zatial... a su obdobia, ze zrovna nelezu a aj tak sa stale budi... tiez som na pokraji sil, s manzelom sa hadame ked mam nervy a neviem uz co s nou lebo som zla aj nanho aj na nu, ved kazda to urcite poznate... a k tomu uz dva mesiace chodim aj do roboty... a dni ked som doma, ze ju dam cez den spat a lahnem si k nej? nezaspim... nejde mi cez den zaspat... a to spi aj 2-3 hodiny v kuse cez den, niekedy aj po dvakrat... cize sa nevyspim kedze cele noci po kazdej hodine hore a cez den sa mi spat neda... snad ju to aspon po roku uz konecne prejde... ale radsej si ani nic nenamyslam...

euie
28. mar 2018

Pomohol jeden dnny spanok? Skuste dat dieta k sebe do postele, je mozne ze len hlada maminu. Moj syn od cca 5m (teraz bude mat 13m) ked spi sam v postielke je to rovnake, budi sa nonstop. Ale ked spi medzi nami, vyspime sa vsetci, lebo sa budi/pomrnci 0-2krat a to len dam mlieko. Btw - kym som nevyskusala, bola som zastancom, ze dieta ma spinkavat vo vlastnej postielke, ale ten spanok je napokon cennejsi 🙂
@mon92