Časté budenie 7 mesačného bábätka

vallika133
22. dec 2013

Ahojte mam 7 mesacneho chlapceka, ktory sa v noci velmi casto budi. Je este kojeny. Najprv som si myslela ze tie nocne budenia su preto, ze je hladny. Pred spanim som mu davala kasicky aby dlhsie spal. Nepomohlo. Skusila som sunar ci nemam slabe mlieko nepomohlo. Cajik nepo mohlo. Cez den mame krasny rezim ani so zaspavanim vecer nemame problem. Taktiez som zistila ze ked sa zobudi a na miesto prsnika mu ponuknem flasku nebudi sa tak casto. Cumlik od narodenia odmieta na ten mozem zabudnut. Zubky to tiez nebudu lebo uz su von a momentalne nie su na obzore dalsie. Poradte co robit aby dlhsie spinkal. Cez noc sa zobudi minimalne 10x a niekedy aj viackrat. Uz to trva velmi dlho a som strasne vycerpana.

luba28
23. dec 2013

@vallika133 ja som mala to iste s malym,....teraz ma 19 mesiacov a stale nespi celu noc,sice neni hore tak casto,ale 2-3x ,...tiez neviem preco,lebo u dcery sme ten problem nemali,....ale kazde dieta je ine,.....uz sme tiez vsetko mozne skusali,ale zrejme to musi prejst samo,....

sense
23. dec 2013

@vallika133 jaaaj toto mam aj ja doma kazdu hodinu hore a nie vzdy kvoli hladu, keby su to zuby tak to tym zubom trva styri emsiace kym vylezu....ked som sa na to pytala u lekara povedal mi ze moja dcera je vo vyvine min. 2 mesiace vpredu a ze jej maly mozog nedokaze vsetky tie podnety spracovat....ale co je na tom pravdy neviem....inak v noci dostava 2x flasu, do tych 4 mesiacov to bolo ok a potom sa vsetko zmenilo....

vallika133
autor
23. dec 2013

Viaceré mamičky mi povedali, že pokiaľ kojím to bude stále takto. No ja by som aj naďalej rada kojila a nechcem kvôli tomu prestať. Trvá to od 6. mesiaca čiže mesiac a pol vkuse to isté. Som už z toho psychicky ale aj fyzicky vyčerpaná. Do pol roka sa budil len raz a málokedy dvakrát. Začalo to prerezávanim horných zúbkov tie sú už dávno von a mi pokračujeme v tom režime.

jamabe
23. dec 2013

@vallika133 Aj keby si ho hneď odstavila, nemyslím si, že začne oveľa lepšie spávať... Len ty budeš musieť vstať, zarobiť fľašu s mliekom a dať mu - teda ak ho nechceš nechať vyplakať, čo by som takému malému bábu určite nerobila (vlastne žiadnemu).
Mimochodom, pozri si témy tu na fóre o spánku... Každý týždeň tu píše nejaká zúfalá mamina, že jej 2,3,4,5,..-mesačné dieťa zle v noci spí... Je to úplne normálne. Prosím nečítaj si tie, ktoré píšu, že ich bábo od narodenia prespí celú noc! Je to fakt výnimka! Neboj, prejde ho to. Chápem ťa, aj ja som chodila ako zombie v tomto veku. Do roka to prešlo. Niektoré nešťastnejšie maminy si to budenie "užívajú" aj do 2-3 rokov... Len vydržať, nič s tým veľmi nenarobíš...

sense
23. dec 2013

@vallika133 to nebude len kojenim, moja je na UM aj kasu vecer dostava a lepsie nespi a jedavala dvakrat v noci a budi sa tak ci tak aj ked neje....