Časté nočné budenie a kojenie štvormesačného bábätka

cleopaty
19. jan 2014

Ahojte zienky,som zufala,tak sa pytam o radu...mam 4-mesacnu dcerku,ktoru plne kojim a vyborne rastie,vsetko ok,nemam sa na co stazovat a ani nechcem. Su ale dni a poslednou dobou stale castejsie,ze meliem z poslednych rezerv...malicka totiz do 3mesiacov spala so mnou v posteli,cize nocne budenie a kojenie bolo uplne easy,vytiahla sa cicka a bolo,cez sviatky som ju naucila spavat samu v postielke (toto prispelo k tomu,ze som konecne nasla cas byt aj s oteckom osamote/potrebne). Je to uz mesiac,co ju vecer ulozim a zaspi/standardne nie je problem/zaspava okolo 20tej vecer (plus/minus),napapana. Potom sa zobudi okolo 22,zase sa napapa a buva a potom od polnoci to ide/byva hore aj kazdu hodinu,nepomaha cicikanie (to som aj prestala,nemalo to vyznam,iba som bola este viac unavena a mala sa po prestani cicikania hned prebrala),cumlik,ani nic,iba nacucnutie na prso(niekedy sa napapa poriadne a niekedy si len cucne,ale povedzme,ze zaspinka a dam ju hned do postielky). Je to vsak aj kazdu hodinu,zazrakom mi spi(naposledy asi pred 3tyzdnami),ze 3hodky vkuse,poslednou dobou hodinu,dve max a zobudi sa a zase na prso. Ja to niekedy zvladam,niekedy vsak uz padam total unavou (cez den,ked spi,nedospavam,neviem spat cez den a mam pracu). Napadlo ma aj,ci nemam slabe mlieko alebo co,ze je tak casto v noci hladna alebo kde je chyba...ci mam zacat davat nejake prikrmovadlo alebo co? A ide ma normalne rozhodit,ked pocuvam mamicky v okoli,co maju mensie deti,ze im spavaju aj 6hodin vkuse,niektore aj 8 (co by som dala za 4hodiny spanku vkuse ja...). Strasne ma to deprimuje,citim sa ako neschopna matka,co nevie dieta poriadne dat spat/uspat...preco cez den mi mala spi aj 3hodky v kociku (predchadza tomu prechadzka,samozrejme) a v noci je to najcastejsie hodinka,niekedy dve? Nieco robim zle a neviem co, je mi nanic,dnesna noc bola tiez divoka,tak preto... akakolvek rada od vas-vopred vdaka. Nikdy by som neverila,co dokaze s clovekom spravit nespavost permanentna...

bastika
13. feb 2014

@cleopaty áno rovnaký uz teraz v postielke sa naucila spávať cez den ako som ju dala do jasliciek v 14 mesiacoch dovtedy spavala len v kociku odvtedy spinka v postielke na obed aj v noci. No my mame na stresnych oknach tmavé latkove rolety takze jej viem urobit noc aj cez den 😀 maly zatial spinka 3 krát cez den v kociku v byte alebo vonku na prechadzke lebo musi byt v pohybe, na noc pekne zaspi na ciciku v posteli a budí sa v noci stále menej no uvidíme 😀

bastika
13. feb 2014

@cleopaty maly ma 7 mesiacov cez den spi tak 4-5 hodín na 3 krát a potom od 8 do 7 rana v noci sa tak 1-2 krát zobudi vlastne ani neviem presne kedze spim s ním len ho priviniem a je to 😀

cleopaty
autor
14. feb 2014

@bastika tie roletky musime urcite zaviest aj my,mame take dost slabe zaluzie totiz...a blizi sa leto,cize dlhe dni ;) no kazdopadne to chcem skusit niekedy v priebehu 2 mesiacov,ze by sama zaspinkavala aj cez den,teraz ju holt musim potriast trosku (ten kocik),ale vecer je to ok,to zvlada aj sama,iba obcas jej treba pomoct ;) no tesim sa,kazdym dnom mame viac a viac zabavy s nou🙂 uz je taka rozumna vcelku,uz vnima a tak,nadhera 🙂)) a prikrmy vcepku pomahaju,mala mi prespala UZ ;) 3 a pol hod 🙂))) neviem sa dockat tej noci,ked prespi celu 🙂 jooooj ;)

bastika
15. feb 2014

@cleopaty tak my sme boli dnes v noci vonku s manzelom malého som uložila u známej o pól 10 o 1 v noci hľadal cicik ale nezobudil sa o 2 mu dala z flasky odsate mlieko a potom spinkal do pól 7 😀

cleopaty
autor
15. feb 2014

@bastika tak to gratulujem!!! 🙂 my ideme skusit divadlo a pride sestra vecer strazit,ale aj uspat a tak,tak som z toho docela nervozna...to 1x nas caka,no som zvedava 🙂 ci z toho divadla nepoletime hned domov,to sa uvidi ;)

martulina34
18. feb 2014

kojené dieťa nikdy neprespí celú noc,prsník je nie len jeho strava ale aj cumlík,hračka,niekedy ani nemusí byť hladné a chce prsník ale netreba mu vzhovieť,lebo potom si ho pýta...no a ja by som kludne dokrmovala nejakým mliekom a aspoň by som vedela že od hladu hore nie je...a cez deň by som začala s mrkvou a postupne petržlen....atd a v noci trošku aj ignorovať dieťa treba možno sa same ukludní...

cleopaty
autor
18. feb 2014

@martulina34 ahoj 🙂 no,krpata uz ma 5 mesiacov a uz teda mierne dokrmujem,ale trosinku sa to zlepsilo,uz sme mali 3noci za sebou,ze som.kojila LEN 3x!!! Som skoro odpadla 🙂 ale prave tie dni mala mala vecer tu kasicku s ryzou od Hami (co je od 4mes.) ,ta jej velmi chuti a vypila tak pol krabicky plus dalsie uz iba moje mlieko-kojenie...uvidime. teraz zase dost mrnka aj cez den,ale to budu uz asi fakt tie zubky, bo stale si trie dasienka a cuca vsetko a slinta vela...s detickami stale nieco ;) ale tesim sa,bo je zdrava a rastie do krasy 🙂 a z toho prikrmovania brutalne prdi 🙂)))

martulina34
19. feb 2014

tak to je super že už sa v noci menej budí,ja som dávala mlieko hami a tiež kaše a naučila som ho že len raz v noci papal,no ale ja som už nekojila iba hami som dávala,a cez deň som ho dávala po troch,štyroch hodinkách spať,väčšinou v kočíku bud vonku alebo doma.a to napríklad vstal o šiestej,tak o desiatej išiel do kočíka spať,potom ked vstal zas bol tri, štyri hodky hore a zas spať, a večer bol trošku dlhšie a prespal noc s tým jedným krmením....

martulina34
19. feb 2014

som sa pomýlila ráno ked vstal o šiestej isiel spať o deviatej vždy po troch hodkách som ho ukladala tak sme to robili a bol to fajn režim,postupne som to predlžovala.teraz je už troj ročný skoro a stále spí cez deň dve hodky .