Obedňajší spánok ročného dieťaťa a budenie

mystery1006
21. nov 2016

Ahojte maminy, prosím o radu.
Moje dieťa, 1 rok, spáva už len raz do dňa. Napapá sa, dám mliečko (umelé, kojenie sme ukončili pred 2 týždňami) a zaspí. Prejde presne hodina a je hore. Musím ju vziať na ruky a do 5 minút zaspí a spí niekedy hodinu, niekedy dve. Nechápem ale tomu budeniu po hodine. Do teraz to nerobila, nikdy nespala extra dlho, ale toto sme tu ešte nemali. V noci sa tiež budí 2-3x, niekedy vôbec, ale je to skôr že sa jej sníva niečo, spracováva zážitky alebo len tak potrebuje kontrolovať, že nie je sama. Ale dám ju lažkať, prípadne cumlík a spí ďalej.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Viete poradiť ako predísť tomu budeniu po hodine cez obedňajší spánok?
Ďakujem

kwr
21. nov 2016

Ahoj,aj u nasho sa spanok v roku zmenil. V noci sa budil 2-3krat a musel dostat mlieko. Skusila som znizit davku, zamenit za vodu, zredukovat denny spanok a nic nepomahalo. Teraz ma 14 mesiacov a nasiel si rezim tak nejak sam. A ide mu ocny zub. Mozno aj u vas su problem zuby? Tie mozu rozhadzat cely rezim...

natalym
21. nov 2016

@mystery1006 A nestačí jej tá hodina?

kwr
21. nov 2016

@natalym tiez ma napadlo skusit jej dat len tu hodinu a uvidis...

bale1rinka
21. nov 2016

@mystery1006 po hodine sú baterky dieťaťa nabité a dieťa oddýchnuté, ja som moju po hodine a pol budievala a aspoň mi potom pekne okolo 8.30 večer zaspala bez problémov ako nechať ju cez deň vyspávať a potom bola do 11 hore...

mystery1006
autor
21. nov 2016

No práveže nestačí jej hodina. Potom mi už o 18:00 zíva a je menšie mrzutko. Keď spí 2 hoďky (zaspí okolo 13:00 a vstane okolo 15:00) tak je úplne super a večer pekne zaspí okolo 19:30. Takže potrebuje určite 2 hodiny. Lepšie je to pre ňu a aj pre mňa :D
Zuby neviem, aj pred tým keď jej šli, tak skôr viac kakala a bola umrnkaná ale spánok sa výrazne nemenil v noci ani cez deň. Mne to skôr príde ako keby prechádzala spánkovou fázou a nevie cez ňu prejsť. Zobudí sa a musím jej pomôcť zase zaspinkať. Ale po pravde, nebaví ma to, lebo keď ju idem dať spať, tak potom len kukám furt na hodiny, kedy prejde hodina a už normálne čakám, že sa zobudí. Neviem, mám pocit, že od narodenia riešim len spánok, spánok a spánok :D :D :D

alby2014
21. nov 2016

to prejde, moj to robil po prechode na dva spanky...vzdy som pokolisala a spal dalej a po case, uz do dalsieho spankoveho cyklu presiel plynule...tiez som videla, ze je mrzuty, budi sa s placom a tak som vedela, ze potrebuje spat este...

delmondo
22. nov 2016

Tiež si myslím, že to prejde. Moja mávala vždy 40minutove spanky. Keď som ju pohojdala, este pospala raz toľko. Bolo to aj po prechode na 1 spánok, ale časom sa to predĺžilo na 1,5hodiny-2 hodiny. Keď ju pohojdam, tak ešte zdremne. No keď ju niekedy niečo trápi, tak je hore skôr.

7rebeka11
22. nov 2016

Nasa ma 18m a robi to tiez uz dlho, od toho roku cca bol asi len jeden den ze sa nezobudila. Tiez ako pises po cca hodke sa zobudi, place, ale ako nahle ju zobetiem na ruky, spi dalej. Ale v noci spi tiez velmi zle, a to uz cca 2mesiace nekojim.

somavi
22. nov 2016

To aj moja často robí . Neviem , ja to neriešim 😊 Beriem ako príde 😏

sardinka336
22. nov 2016

@mystery1006 spanok tak malých detí sa stale mení, nemas ziadny problém len ti vadi ze sa budi, proste teraz to ma tak a o par týždnov, mesiacov čo moze byt zase inak. Tomu budeniu po hodine nemas ako predist, kedze to nie je externy faktor čo ju budi ale jej ,,,mozog,,. Len vydržať, nič ine.

mystery1006
autor
22. nov 2016

Dakujem za rady a skúsenosti. Budem sa teda snažiť vydržať. Len už od 4 mesiacov čakám, že prespí aj celú noc a teraz ešte aj budenie cez deň sa k tomu pridalo, tak už na mňa doľahlo zúfalstvo. Začínam podozrievať všetky matky, čo tvrdia, že im dieťa prespí celú noc a ešte si aj cez deň dobre pospí, že si vymýšľajú :D :D :D pre mňa je to nereálne :D

mystery1006
autor
22. nov 2016

Ale dnes nastal pokrok, nemusela som ju brať na ruky. Sedela v postielke, tak som ju dala ľažkať, hladkala a za chvíľu zaspala. Tak uvidíme, či to bolo len náhodne alebo sa to bude zlepšovať 🙂 😉

elizita
22. nov 2016

Moja to mala obdobne s tym obednajsim spankom. Jedneho casu sa vzdy zobudila po pol hodine a potom este potiahla hodinu. Bola ako nacasovana. Casom to preslo, teraz spava vkuse hodinu az hodinu a pol. Nocne spanie ma 3 podoby a to bud prespi, alebo sa zobudi raz a potom az do rana alebo sa zobudi raz a potom sa hodinu nevie ulozit a pisti. A bolo aj obdobie,ked sa zobudila aj 7 krat za noc. Vselico sme skusili 😁

mystery1006
autor
22. nov 2016

@elizita hahaha, tak mi máme presne to isté v noci. Každá noc je iná, raz tak, raz tak a stále inak :D