Cmúľanie prštekov

boziebabo
22. apr 2013

mamicky, mate niekto skusenost s cmulanim prstekov u babatiek? moj 7 mesacny syncek si ich dost cumle... ale fakt az moc, uz ich ma cele vysusene, su to len 2 prsteky na jednej rucke... ked mu ich dam von, tak place... doslova to pouziva ako cumlik.... ale ten ani za svet do pusy neda... pocula som, ze existuje nejaka neskodna masticka (alebo gelik), ktorym sa to potrie a dietatko prestane cmulat, lebo to ma protivnu chut... neviete, prosim, niektora, ako sa to vola? nemozem nic take zohnat...

dejka77
22. apr 2013

@boziebabo To robi aj moj maly, ale kvoli grganiu. Tak skus mu dat nejake hracky co moze cmulat, hadam sa mu nieco zapaci, alebo hryzatko.

s.i.m.k.a1
22. apr 2013

@boziebabo robi to aj moj 7 mesacny drobec. Masiruje si dasienka 🙂

asfodelka
23. apr 2013

ahoj, ja som sa tu pytala nieco podobne skus pozriet co pisali
https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/co-robit-ked-si-drobec-cmula-palec/
nas maly si cmula palec, cumliky nechcel. cmula vtedy ked je hrozne unaveny a chce spat alebo ked je hladny. ale kamoskyna mala si cmula dva prsty 🙂 je to zlozvyk.

bronia13
23. apr 2013

aj ja si myslim ze to je zlozvik (ako cumel) svagrov syn ma 6 rokov a stale to robi a kamoskyna dcera ma 4 a tiez stale to robi - ako pisem robia to namiesto cumlika hlavne ked su unaveny ale mozno ti nejake mast pomoze - treba vyskusat....

s.i.m.k.a1
23. apr 2013

@bronia13 nemyslim si, ze to musi byt len zlozvyk. moj syn cumlal aj dudliky, no odkedy prisiel na to na co ma rucicky si ich zasadne vybera, obzera a nepocumle. No prsteky si cumle najviac nejnoznacne vtedy, ked ho svrbia dasna - hlavne ked sa mu tlacia zuby. Inokedy si ich oblize iba alebo nic. Zase brat to mal ako zlozvyk, pamatam si ze ako skolkar chodil s palcom v puse, rovnako aj moj 3 rocny bratranec. U nas to maju chlapi v rodine, nastastie moj je zatial vynimka - klop klop 🙂 🙂

boziebabo
autor
25. apr 2013

vdaka... ano viem, ze je to zlozvyk... a je pravda, ze pokial ma nieco v rukach a je zaujaty, tak si prsteky nepcha... ale tiez sa neda byt pri nom 24 hod denne a veim, ze tak aj zaspava (je nauceny zaspinkavat sam, asi by nebolo dobre tam byt a davat mu ich z pusinky von)... verim teda, ze sa to nejako samo popravi... a budem sa snazit ho kadecim zamestnavat, aby na prsteky zabudol 🙂

kadan
12. máj 2013

môj krpec má 4,5 mesiaca a od 3 má ručičky stále v puse, slinky mu tečú kade tade..........
dávam mu cumlík, rôzne hračky, plienočku ale vítazia vždy ruky
myslela som že mu pomaličky pôjdu zuby, aj doktorka povedala že sa mu už ukladajú no ďasienka nemá zdurené
nechávam to tak

julinkaz
26. jún 2013

aj moja malá 4-mesačná si cmúľa palec na ľavej rúčke, ale až tak, že má úplne kožičku vycmúľanú, ako keby mala pľuzgieriky ☹ cumlíček nechce, tak neviem, čím jej mám ten prštek nahradiť, predsa len naučiť na ten cumlík? poraďte mi, kto máte rovnaké skúsenosti 🙂 ona sa tým cmúľkaním ukľudňuje, keďže nemôže byť stále na prsníku 🙂

anett1411
16. júl 2013

@julinkaz ahoj. Skus namocit cumlik do mlieka,alebo do vodicky,alebo skus medik. Ja som svoju dcerku tak naucila hned aj na vodu aj na cumlik naraz.

tatiana1985
16. júl 2013

@boziebabo moja dcera tiez od porodnice pouziva 2prsty na cmulanie- pred zaspavanim..a ked bola malicka,tak to bol tiez znak toho ze je hladna...cumel mi nikdy nechcela,vypluvala....teraz ma 3roky a nepotesim ta ,cmula ich pred zaspavanim stale ☹ ☹ skusala som namocit v soli,lak na nechty s hnusnou chutou , dohovaranie a nic nepomaha .stale cmula ... dokonca vidim ako sa snazi pred zaspavanim necmulat,pekne spinkat, no len sa prehadzuje, nevie zaspat.potom strci prsty do pusy a do par minut spokojne zaspi ... 😒 😒

julinkaz
17. júl 2013

@anett1411 Ďakujem veľmi pekne za radu, už je to OK 🙂