Cmúľanie prštekov u 3 - mesačného drobca. Je to normálne?

lucillienka
24. jan 2009

neviem či podobná téma už existuje.....môj malý začal asi tak pre 2 týždnami intenzívne cmúlať pršteky...ale až tak že si ich pichne pomaly dozadu do hrdla a potom ho z toho napína....a keď mu ich vyberiem v sekunde si ich tam narve zasa a tak donekonečna...najprv som myslela že je hladný, ale on to robí naozaj stále......je to myslíte normálne ??? nemôže to ublížiť jeho nechtíkom alebo pokožke prštekov ???

bystricanka
24. jan 2009

luci....vyber pršteky a daj mu umlík. Vždy je lepie cmúľať cumlík ako pršteky. Cumel sa dá časom vyhodiť, ale prštek nie 😝
a je možné, že ho bolia ďasienka kvôli zúbkom

lucillienka
autor
24. jan 2009

no ved cumlík mu dám....ten ho vypluje a narve si tam pršteky....a zúbky v 3 mesiacoch ...čoooo?? ozaj, kedy vlastne idú zúbky ?

dena14
24. jan 2009

aj nasa malinka si pchala az tak prsty ze ju nepinalo len som jej ich vyberala a inak som to neriesila a prve zubky jej vysli ked mala 4,5 mesiaca

bystricanka
24. jan 2009

zúbky idú okolo 6 mesiaca, ale môže ho dasienko už aj teraz bolieť. Možno mu ten cumlík nechutí...skús iný ak máš

gergi7
24. jan 2009

lucillienka, my to mame podobne. akurat zajtra ma Karinka 4 mesiaca a uz tyzden mame von zubky 😀 😀 😀 😀
Karinka ma v puse presjtotu 3 prsteky 😉 , brusy si tak dasienka, obcas sa stane, ze jej vbehnu o nieco hlbsie 😅 , ale nic sa nedeje. a aj ti slinta?

pammy
24. jan 2009

ahojte,
nas maly si tiez strasne cmula prsteky, resp. celu dlan, a aj slinta, ma skoro 12 tyzdnov. to je uz priprava na zubky ???

lucillienka
autor
24. jan 2009

to nie Gergi.....Olinko zas až tak veľmi neslintá.....len si ich intenzívne cmúla...niekedy mám pocit že celá pastička je vnútri....a robí to tak sústredene ako keby to bolo najdôležitejšie na svete 😀

no ak by mu šli zúbky...to by bolo už docela skoro, hm

luciauk
24. jan 2009

lucillienka, zúbky idú zväčša od 3 - 12 mesiacov prvý. moja prostredná si od narodenia cmúľala palček a aj celú pästičku, ako to ty opisuješ. žiadny cumeľ nebol dobrý. pokožku okolo úst mala takú vyštípanú, že jej opadávala ako zaschnuté lepidlo. a čo je horšie, tak strašne plakala, lebo ju to štípalo. prestala s tým, keď ruky potrebovala na dôležitejšie veci /rozumej hranie/ 😀 takže okolo 3 -4 mesiacov. to už presne neviem. skús iný cumeľ. ak máš silikónový, tak kaučukový a opačne. a snaž sa ho zamestnať, aby nedopadol s pokožkou ako moja dcérka. natieraj ho už teraz preventívne 😉 asi ti nezostáva iné, len to prečkať ☹

luciauk
24. jan 2009

a ešte chcem dodať, že zúbky jej vyšli v 7 mesiacoch. slintanie a cmúľanie neznamená vždy zúbky, však? najmladší slintal odušu, cmúľal si palček a prvý zub mu vyšiel v 9 mesiacoch 😉

lucillienka
autor
24. jan 2009

luci....cumle máme tri rôzne, a striedam ich .... a na tváričku mu mažem krémik, ale zasa je vyhádzaný trošku okolo pusinky..asi z toho cmúlania - tak asi nezostáva len byť trpezlivá a vyberať mu ich furt dokola a dokola a dokola....čo narobíme, že ? 😵

svenka
25. jan 2009

lucillienka, aj nas drobec si stale cmula velky palec /a stale len ten na lavej ruke/, ak ma chut, tak aj celu ruku... 🙂 cumliky mame rozne /8 druhov/, vsetky vypluva, takze som rezignovala a palcek mu tolerujem, lebo aj ked mu ho vyberiem, najde si cestu spat. .. a on je pri tom "dudkani" taaaaaky spokojny 😉 ja si myslim, ze radsej nech si cmula vlastny prstek, ako gumu... ale to je len moj osobny nazor.

mataaaaa
25. jan 2009

nasa si zacala cmulat prsteky v 2mesiacoch...a to bol jednoznacnydokaz, ze nieco sa deje. a aj sa dialo. teraz ma 4mesiace skoro a uz mame 2dolne zubky...ja jej davam hryzatko..a to cucka..a kuse. aletym prstikomsa aj tak nevyhneme...stale ich ma v pusinke..

pammy
25. jan 2009

Tak som zvedava, kedy vyjde nam prvy zubok 🙂 Vsak teraz konecne po skoro 3 mesiacoch sa mi moje bradavky ako tak davaju dokopy, a ked pridu zubky.... pomoc. Aj ked cmulanie palcekov a ruciciek je mozno trosku nehygienicke, je to uplne normalne, az vyborne, a ked si zacne cmulat obe rucicky naraz, spojili sa hemisfery mozgu, comu sa mozeme iba tesit 🙂
Svenka: Nas maly dudlik tiez stale vypluva, ja som ho ani nechcela nanho naucit, tak na zaciatku vobec nemal a teraz ked velmi krici, a chcem mu ho nachvilku dat, tak urobi ze pfffffff a dudlik je o 100 metrov dalej 😀

svenka
25. jan 2009

pammy nas to iste s tym vypluvanim 😀
co sa hygieny tyka, beriem to tak, ze zatial s rucickami nic extra spinave nechyta, takze dufam, ze tie bacilky co ma na ruckach mu mozu len posilnit imunitu - nech si babatko zvyka, vsak? 😉

pammy
25. jan 2009

Svenka: Presne tak !!!

vieruna
25. jan 2009

moj prvy syn to robil a tiez som si myslela, ze radsej nech zuzle dudel ako prsty. Dudel nechcel ani za svet a za par tyzdnov mu vysiel prvy zub. Mal triapol mesiaca. A teraz su dvojicky v presne v tom istom veku a robia to tiez. Maju aj dudle a akonahle ich nemaju v puse, tak uz tam maju ruky. Podla mna si ich proste nasli a skumaju ich. Vobec to nemusi znamenat, ze si bude zuzlat prsty do 7 rokov 😉

dadex
1. feb 2009

Ani moj syn nechce cumliky. Chutia mu len jeho prsteky, az pesticky. Po celom dni ma az cervene prsteky, taky ekzemik. Dufam len, ze z toho vyrastie.

pimpulienka
6. aug 2010

pimpulienka (28, okres Bratislava)
pas užívateľa

Registrovala sa 10. októbra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrykonik.sk pridala 174 príspevkov a 3 albumy.

* Tamarka má 1 mesiac a 1 týždeň

“dnes sme boli na prvý krát u pediatričky. máme mesiac a 4100g a meriame už 54 cm. rastieme ako z vody”
(Pred 1 týždňom)
pimpulienka Potrebujem poradiť. Naša malinká, ktorá bude mať 6 týždňov je v poslednej dobe po papaní nervózna, pučí sa, krčí nožičky, dokonca sa mi aj viackrát za kojenie odtrhne od prsníka.tak sa pučí (problémy s bruškom máme od 1 týždňa..)a čo je najzaújmavejšie to potrebujem skomentovať asi pol hodinku. možno aj kratšie po kojení si začne okrem toho, že plačká sať aj pršteky a rúčky, čo mi nejde do hlavy, pretože mi mliečko kvapká, keď kojíme napr. ako aj dnes ráno..nemám pocit, že ho mám málo (predtým si rúčky po papaní nedávala do pusky nesala si ich, robí to asi posledný týždeň cca) môže to byť napriek tomu o hlade? trvá jej, kým sa ukľudní na rúčkach dlhšiu chvíľku, potom na rúčkach jemne zaspinká a polohujem jiu do postieľky na bruško, čož je jediné poloha na ktorej nám vôbec spinká v poslednej dobe. čo môže značiť tá nespokojnosť po kojení a sanie rúčiek? neviem, čo si mám myslieť.