Čo čítate deťom pred spaním?

janbari
4. sep 2009

Zatúlaný zajačik

Zajko - skočko, huncút malý,
zatúlal sa do pŕhľavy.
Blúdil medzi bylinami,
plakal, volal: "Kde si, mami?"

Začula ho sivá myška,
radila mu: Veľká výška
by ti asi "helfla" skrátka.
A že viem byť kamarátka,

pomôžem ti cestu hľadať."
Rozbehla sa myška mladá
po priateľa drozda v lese.
"Ja zajaca neunesiem,"

vraví smutne. No hneď na to
ukazuje kamarátom
východisko zo zajatia.
S jeho radou sa i vrátia

domov, medzi zajačiky.
Nehovoria o tom s nikým.
O príhode, deťúrence,
svedčia v srsti len pupence.

janbari
autor
8. sep 2009

Mamke

Mamka moja, mamka zlatá,
kto ti tvoju prácu zráta.
Varíš, pečieš, čistíš dom,
si aj mojim poradcom.

Milujem ťa, mamička,
dám ti božtek na líčka,
po ruke ťa pohladkám,
a rada som, že ťa mám.

janbari
autor
9. sep 2009

trochu iná poézia z môjho pera.....

Maľuj so mnou dúhu,
farbičkami z perál,
nemysli na druhú,
tu ťa vedie neha.

Tlkot tvojho srdca
ozýva sa ku mne,
píšeš zaľúbené
slovíčka tak šumné

že mi hladia vlasy
slnkom vyťahané,
smejú sa mi oči...
tebou opantané..

Poležme na tráve,
čo sme spolu žali,
píš mi slovká hravé.
Toho sa mi máli....

lencul559
9. sep 2009

janbari • To sú úžasné básničky. Nad tým Jankom ,čo mal auto sa smejeme doteraz. Hodí sa presne na našu rodinku 😀 Daj ešte dajakú o číslach a prščekoch. ďakujem 🙂

lencul559
9. sep 2009

A ináč my čítame Macka Pufa - básničky. Janko už ich vie naspamäť. 🙂

sakura77
9. sep 2009

no,my do nemoty kazdy vecer snehulienku,uz ma to ozaj nebavi,ale stale chce len a len to 😅

sidus
10. sep 2009

My čítame každý boží večer Zuzanku, konkrétne časť U cukrára 😀 Už mi z toho hrabe. 😝

sakura77
10. sep 2009

sidus,tak to mame napodobne 😀

janbari
autor
12. sep 2009

baby som rada, že to čítate...som myslela, že tu nemajú žienky záujem o poéziu....a tobôž moju...
a o tých prštekoch a číslach isto niečo vymyslím....lencul, dík za nápad!!!!! 🙂

a tu je niečo pre inú motiváciu, vymyslela som to včera chlapcom, boli z toho hotoví....tu sú fotečky
http://janbari.webnode.sk/na-skle-malovane/

janbari
autor
13. sep 2009

Pať prštekov takých malých,
milujem ich, teba tiež.
Pohladím ťa, môj pokladík,
tichúčko spi....tíško lež....
🙂

len tak.....básnička pred spaním 🙂

sisinka5
13. sep 2009

Zatial vedie cervena ciapocka

janbari
autor
13. sep 2009

Super sisinka...aj moje deti ju milujú.....dokonca sme teraz v škole mali v šlabikári túto rozprávku 🙂

lencul559
13. sep 2009

janbari- No si úžasná! Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janbari
autor
16. sep 2009

jeeeej, dík za taký kompliment....poteší to....na duši 😉

a ak sa vám chce, nakuknite na www.janbari.webnode.sk ....práve som urobila vyhodnotenie fotosúťaže..... 😉

janbari
autor
18. sep 2009

Čísla, to sú potvory.
Ja viem, o čom hovorím...

Včera jedna šestka milá,
naopak sa obrátila

a môj synček, druháčik,
naskočil jej na háčik

a písal ju opačne.
Dopadlo to senzačne!

Už mu päťka v žiackej svieti,
ako zlatá rybka v sieti.

🙂 🙂
to je básnička na želanie lenculy...... 🙂
Môže byť?

janbari
autor
19. sep 2009

....baby.....nikto tu nečíta básničky.....alebo nebodaj niekto aj píše? ☹

lussy23
19. sep 2009

Smiem tu pridať jednu moju rozprávku? Ale nie je to žiadné dielo. Písala som to v druhej triede. 😉

Ako si Kvetka našla nový domov
Bolo raz jedno dievčatko menom Kvetka. Bola to sirota. Mala však dobré kamarátky. Jedného dňa sa išli kamarátky aj s Kvetkou voziť na korčuliach. Prišli na ihrisko a hrali sa tam. Zrazu sa tam objavili desiati chalani na bicykloch a začali Kvetke robiť zle. Kvetka sa bála, že ju sotia a radšej si sadla na lavičku. Kamarátky si sadli ku Kvetke na lavičku a pokúšali sa ju chrániť.
Chalani sa začali Kvetky všeličo pýtať. Kvetka im preto dala hádanku: ,,Je to červené a je to zajac. Čo je to?“
,,Červený zajac.“ odpovedali chalani. ,,Ale nie , veď je to mrkva.“ odvetila Kvetka. Neskôr kamarátky aj s Kvetkou odišli preč. Kamarátky už museli ísť domov, lebo ich volali rodičia.
Kvetka tiež bežala do svojho bunkru, ale chalani, ktorí sa tam zázrakom ocitli, jej zabránili v ceste. Kvetka sa vrátila späť na lavičku. Samozrejme, že tam dobehli aj chalani. O chvíľu kdesi odbehli, kázali jednému chalanovi, aby strážil, lebo si mysleli, že Kvetka ujde. Za dve minúty prišli a držali v rukách vrecia, v ktorých sa nachádzali tehly, malta a lopatky. Chalani začali stavať okolo lavičky, na ktorej sedela Kvetka múr.Za okamžik pred Kvetkou stál vysoký múr. Ocitla sa v pasci , tak začala plakať, no o chvíľu zaspala.
Chalani zdvihli múr a odniesli ho ďaleko až do rozprávkovej krajiny
k jednému hradu. (Bolo to v meste Dijamantína)
V tom hrade býval jeden ujo, ktorý mal veľa zvieratiek. Žil tam aj jeden duch, ktorý sa každú noc prechádzal po hradbách a strážil hrad pred zlodejmi. Tu uvidí ten múr, v ktorom spala Kvetka . Duch nelenil a odletel sa pozrieť do múru.
Keď uvidel v ňom spať Kvetku, veľmi ju ľutoval a chcel múr rozbúrať. Pozastavil sa však, lebo ju nechcel zobudiť.
Len čo nastalo ráno, duch letel za tým ujom. ,,Pán Ivan, vstávajte! Pred hradom je múr a v ňom dievčatko. Ivan sa rýchlo umyl, prezliekol ,najedol. A hneď utekal von. A naozaj, pred hradom sa nachádzal múr. Zobral teda ťažké kladivo a múr rozbúral.
,,Kde som to?“ pýtala sa Kvetka sama seba, keď sa zobudila.
,,Si na Lietavskom hrade“ odpovedal ujo“ ,, Ďakujem vám!“ poďakovala sa Kvetka a pýtala sa: ,,Môžem tu ostať? Viete som sirota a nemám rodičov.“ ,,Samozrejme, že áno!“ súhlasil pán Ivan.
A tak Kvetka si spokojne žila na Lietavskom hrade. Ujo tam nemal žiadne hračky, ale Kvetka si to ľahko zariadila. Veď pri toľkom strachu zabudla na svoju čarovnú ceruzku(keď si ceruzkou nakreslila trebárs psa, hneď ožil), s ktorou si nakreslila hračky, šaty a hry. A prisťahovali sa tam aj jej kamarátky s rodičmi. Pán Ivan ich s radosťou prijal.

janbari
autor
20. sep 2009

veľmi, veľmi pekné....teším sa, že si napísala......a ešte niečo nemáš? 🙂

lussy23
20. sep 2009

janbari, mám. Toto je príbeh z jednej mojej knižky. Dva sem dala i sestra.

janbari
autor
21. sep 2009

ty už máš aj knižku? super!!! a ako sa volá?

lussy23
21. sep 2009

janbari. to nie je knižka. To je len taká brožúrka s kreslenými obrázkami. Knihu zatiaľ ešte nemám. Myslela som to tak, že je tam viac príbehov.
Volá sa to Lucinkine rozprávky. Je to o dievčatku, ktoré stratí psíka a hľadá ho. Po ceste stretáva rôznych ľudí a zvieratká a a pýta sa ich na svojho havka. Vždy im však najprv povie rozprávku.

janbari
autor
22. sep 2009

jéééj, pekné to môže byť.....

sasulec
22. sep 2009

janbari...tlieskam 😅

sasulec
22. sep 2009

lussy..mi sme pocuvali podobnu ako deti od mamy..o stratenom prasiatku v lese.. 😅

titkovamiriam
22. sep 2009

Buvirozpravky 😀 😀 😀

sasulec
22. sep 2009

tit daj svoju.. 😉 NAJ 😀

titkovamiriam
22. sep 2009

ktoru najradsej citam -neuveris ako islo vajce na vandrovku 😀 😀 😀 milujem klasika rozpravky 😀 😀 😀 sama rozpravky nepisem ale rada si vymyslam no nepisem si to 😀

sasulec
22. sep 2009

tu sme mali na platni..ano aaano, aj ja si platne pamatam... 😅
mechuurik kosturik...,,nafuuuukol sa este raz,a v tom praaaaaaaaaaaaaaaaaaask rozpraskol sa 😀 😀 😀 moja najoblubenejsia platnova 😅

titkovamiriam
22. sep 2009

ja milujem rozpravky nahovorene kronerom 😀 😀 😀 😀

sasulec
22. sep 2009

veeeru..aj..aj docko ,,macko usko,,bol supisny 😀

lussy23
23. sep 2009

Sasulec- takých je veľa. Ale tie rozprávky sú úplne iné. 🙂