Čo dávate svojim deťom na desiatu?

dada7701
20. aug 2019

Ahojte, blíži sa škola, pre nás je to premiéra🙂keďže dcéra nastupuje do 1.triedy. Co dávate svojim detičkám na desiate ? Moja je strašne slabý jedák🤪....

reni1512
20. aug 2019

Pridam sa..nasa tiez 1r a vobec nechce ranajkovat ked vstane..este k tomu bude do skoly cestovat autom denno denne cize vstavame skor..bojim sa ze bude nervozna s prazdnym bruskom

kristinaanna
20. aug 2019

@reni1512
@dada7701
je tu skupina Čo zabaliť na desiatu, sú tam dobré inšpirácie

hettinka
20. aug 2019

@dada7701 chlebík, pečivo, osie hniezda, pizza rožok (robím doma)...
K tomu nakrájané ovocie alebo ovocnú kapsicku a actimel, Monte drink, jogurtove mlieko.
Striedam to.

Syn nezvykne veľa raňajkovať, ráno si dá len cereálie v mlieku, jogurt.

lenadka
20. aug 2019

@dada7701 u nás v škole robia aj desiatu. Takže najskôr boli prihlásené obe dievčatá. Staršia bola spokojná a chodila na desiatu do školskej jedálne 8 rokov. Teraz už nepôjde, od vlani má strojček na zuboch a niektoré jedlá jej robia problém, chce si desiatu robiť sama. Druhá dcéra chodila na desiatu do jedálne v prvej triede asi do polky školského roka. Keďže jej nechutili a nosila mi to domov s tým že bolo 1x odhryznute z rožka, chleba, odhlásila som ju. Na desiatu má väčšinou ovocie alebo zeleninu. Nakrájané jablká, mrkvu, kaleráb zo záhradky ....väčšinou to zje, občas pár kúskov donesie domov. Niekedy má na desiatu malé sladké pečivo. Viem že ostatné by nezjedla alebo tajne vyhodila. Doma raňajkujú takže ovocie a zelenina jej do obeda stačí. Obed má potom v jedálni.

petamada
20. aug 2019

@reni1512 ani moja neranajkovala celu skolku, ale do prvej triedy sme si zvykli, ze ked nic do nej nedostanem, aspon jogurt musi ziest, a hlavne kvoli tomu, ze v skole (vnasej) maju presne prikazane, ze ktoru prestavku mozu len jest...a to by mi nevydrzala cakat myslim ze po druhej hodine prestavka na jedenie..tak sme si tak zvykli - a uz treti rok cez tyzden na ranajky len jogurt, ako ide ma porazit, ale nic ine do nej nedostanem. 🙂

ferala
20. aug 2019

@dada7701 Všetko záleží aj na tom koľko v tej škole bude ak 4 hod tak by som dala ráno raňajky a nejaké ovocie iba zbalila lebo príde pred 12 domkov tak jej dáš rovno obed, ak bude obedovať v škole to už si musíš zistiť tam či už od 11.30 sú, pôjdu s učiteľkou na obed a potom ich pošle domkov

sense
20. aug 2019

Moja mava nejake ovocie al zeleninu ,k tomu oriesky, prip maly sendvic.,nejake krekry... a aj to niekedy donesie domov...obeduje doma...a rano zje jogurt al kusok chlebika

fokuska
20. aug 2019

@petamada Pardon, ze mimo temy, ale ty a ostatni rodicia ste uplne ok s tym, ze deti maju prikazane na ktorej prestavke sa smu najest?
U nas v skole tiez bol taky pokus, este ked ja som bola dieta a moja mamka sa pekne slusne ozvala, ze preco by sa deti nemohli najest cez tu prestavku kedy su hladne a maju chut. Tak odpoved bola, ze ked jedia cez hociktoru prestavku, tak ostava v triede a na chodbach bordel - rozhadzana servitky, vrecuska a pod. Na to mamka povedala, ze teda jej deti su naucene odhodit odpad do kosa, ze to snad nemyslia vazne... tak ucitelka odvrkla, ze dobre... vasa dcera teda bude moct jest kedy bude chciet. Ostatni rodicia sedeli ako take teliatka a ticho prikyvovali, ale ze by sa niekto ozval to nie.
Odvtedy zrazu mohli vsetky deti jest kedy mali chut. Desiate sa nevyhadzovali, deti boli spokojne najedene a "prekvapivo" ani v triede a ani na chodbach nebol ziadny neporiadok.

petamada
20. aug 2019

@fokuska ano nie sme s tym ok, ale vyhovaraju sa na skolsky poriadok, dokonca v prvej triede , ked deti este vsetko dodrzuju, normalne cudzie deti chodili zalovat, ze ta a ta teraz jedla...choreeee..ved mi aj chodila s placom, ze sa nemoze najest, ked je hladna ale som jej povedala, dodrziavat skolsky poriadok teda treba, ale ked si naozaj hladna, zober si desiatu a v klude ju pri lavici zjec a potom si uprac po sebe, tak to tak robi, a deti uz omrzelo ju zalovat 🙂) ja viem je to take detske - to zalovanie, ale ja som to vyriesila takto, uz bude stvrtacka a v tretiaku to uz nik neriesil, ci je ci ne je..a moja bola dlho v skole od 7:30 do 17.00 takze jedla aj v klube a stym problem nebol.

maruska.s
20. aug 2019

@dada7701 ahoj, tiez nas to teraz caka a tiez mam uz teraz hlavu v smutku z toho, co bude v skole jest. Je slaby jedak, dokaze zjest len sladke veci, chlieb s dzemom, medom, makovnik, lupacku... Syr, sunku, salamu vobec. Jedine chlebik s maslom a k tomu kopec uhoriek a paradajok.

fokuska
20. aug 2019

@petamada Fuuha, to by som riesila na rodicovskom v triede aj na rodicovskej rade v ramci celej skoly, aby sa ten bod v skolskom poriadku upravil :-/
Ja som tiez nosila desiatu domov, lebo vtedy ked sa "smelo/muselo" jest som este hladna nebola a potom ked som bola, tak som uz nesmela. Mamka zistovala co sa deje a potom zo mna vyliezlo, ze mame urcee kedy sa jest smie.

vikusjk
20. aug 2019

Dieta by sa malo hlavne naucit ranajkovat. Ranajky su zaklad aj pre nastartovanie tela, mysle, tvorbu zaludocnych kyselin pre nasledne travenie obeda. Desiata by mala byt mala, ovocie, alebo jogurt, aby sa dieta nenasytilo pred obedom a potom sa najedlo tepleho jedla na obed. Toto je daka teoria, ktoru som citala. My sme to robili naopak, ze mala jogurt ci cerealie rano a na desiatu rozok. A fakt od kedy som to zamenila a ranajkuje pecivo, obed zje lepsie. Stale chabo, lebo tiez dobka ako vtacik, ale aspon nieco zje. Teraz ideme do druheho roc, tak som zvedava, ako to pojde dalej.

lea202
20. aug 2019

Nejaké pečivo normálne, obložený rožok alebo čo, ovocie k tomu isto a nejakú zdravú maškrtu, možno niečo také s čím sa môže podeliť aj s ostatnými deťmi 🙂

hettinka
20. aug 2019

@fokuska mali prikázané, kedy majú jesť?
S tým som sa nestretla. Syn podľa mna je na každej prestávke. On si aj pýta viac menších veci a nie jeden veľký chleba, aby vždy zjedol kúsok. Domov nedonesie skoro nikdy.

fokuska
20. aug 2019

@hettinka Ano, u nas boli take pokusy. Povinne vsetci museli vtedy jest. Chces, nechces, mas chut, nemas, budes jest. Ale ako som pisala, rychlo sa to zmenilo. Neviem si predstavit "respektovat" take nieco cele 4 roky.