Čo je najlepšie na potničky u detí?

bilko29185
19. jún 2019

Dobrý deň, mamičky poraďte nejaké rady ako pomôcť drobcovi s potnickami? Syn ma citlivú pokožku a cely chrbát, ruky aj bruško ma vyhadzane od týchto horúčav. Používame opaľovací krém Bioderma alebo Nivea s faktorom 50. Začali sme nosiť oblečenie z merino vlny a drobca po kúpaní oplachujeme minerálnou vodou ako nám poradil pediater. Doma je iba v plienke a keď sa spoti od šantenia, tak si namočím bavlnenu plienku a prejdem po tele. Dakujem

ratira
19. jún 2019

@bilko29185 a ste si teda isty, ze su to potnicky hej? Podla mna len drzat v suchu... nic viac asi nepomoze..

iritka
19. jún 2019

@bilko29185 nam na telo zabera Holtov krem alebo sudokrem.

julianadrx
19. jún 2019

Synček je tiež samá potnička, teraz sa to zlepšilo no nenechávam ho holého, dávam mu bavlnené tielko aby sa pot na ňom nedržal ale aby to tielko vsiaklo. Pred spaním aj po spaní sprchujem vo vlažnej vode. Ošetrím liehom a natriem sudokrémom. Neviem koľko má váš drobček no ja môjmu 15mesačnému som plienku zatrhla a darí sa nám (v plienkovej oblasti bol strašne vyhádzaný, to som preliečila imazolom krémpasta, prvé tri dni cikal hala bala ale teraz udrží alebo búcha na záchodové dvere, prípadne na záhrade sa vyciká kde sa mu chce... držím palčeky je to nepríjemné jak pre deti tak pre nás mamičky :-/

nniikkii
19. jún 2019

@bilko29185 čo najviac "na holo" iba v plienke...a na noc po kupani natrieť sudokrémom nám.za.2 dni prešli.. a dobré je nosiť iba biele tielka.

angela1989
19. jún 2019

@bilko29185 riešime to isté odkedy začalo toto teplo. Nám zabral po kúpaní na noc natrieť na suchú pokožku detský puder aviril. Po 2 nociach už ani stopy po potnickach.

nikuska_1
19. jún 2019

Ja si myslim ze by to mohlo byt aj z avivaze alebo pracieho prostriedku aj ked v tomto teple potnicky trapia takmer kazdeho. ja na to mam osvedceneho pomocnika a to aloevera sprej pomaha pri ukludneni a nesvrbi tolko pokozka a tym padom je miminko kludnejsie. napiste mi spravu poviem vam viac o tom ako sa starat o citlivu pokozku, nielen u miminka

malinajahoda
19. jún 2019

@bilko29185 aký prací prášok používaš? A treba aj dvojité plachanie.

hlobenova
19. jún 2019

Tiez pouzivame detsky puder aviril ako @angela1989👍zabral nam hned. Skuste vyskusat🙂

patiiik
20. jún 2019

Nam pediatricka kazala davat fenistil kvapky 2x po 10 kvapiek aspon tri dni. 2x za den oplachovat telo v roztoku sody bikarbony (1PL do pol vedra vody) a natierat tekutym pudrom. Vcera sme zacali, tak uvidime ci zaberie 🙂