Ako zmierniť ekzém a potničky v lete?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

syn má na hrudníku ekzém, ktorý sa v týchto horúčavách zhoršuje. Urobili sa mu aj potničky. Cez deň leží holý na bavlnenej plienke, utieram mu záhyby repíkom a po večernom kúpeli krémujeme Biodermou Atoderm.

Na ekzém som mu kúpila aj krém s kyselinou mliečnou. Od rodinnej pediatričky (nie našej lekárky) nám bol odporúčaný aj krém s kortikoidmi (Locoid). Ja by som sa chcela zatiaľ vyhnúť kortikoidom.

Čo odporúčate na zmiernenie ekzému a na starostlivosť o potničky?

Syna obliekam iba na noc - krátke body, zakrytý nie je. Na slnko nechodíme. Včera sme kúpali aj v ovsenom kúpeli. Keď sa naša doktorka vráti z dovolenky, tak ju skontaktujem ohľadom ekzému.

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste teraz v tomto štádiu kúpiť hypermangán v lekárni a zafarbiť ho do vody na slaboružovo. Takto pridať do vlažnejšej vody na kúpanie. Môžete ho takto osviežovať aj ráno aj večer na 5 minút (dlhšie kúpanie nateraz ani nie je vhodné).

Ostatnú liečbu máte určenú správne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas