Čo na zápchu u 4-mesačnej?

hlobenova
20. jún 2019

Ahojte mamicky,viem ze tu uz bolo veela skupin ohladom nekakania deti. Dcerka bude mat za tyzden 4mesiace a teraz mame 7dni co nekakala. Uz ma troska chyta strach:( malu stale kojim. Brusko ju neboli,ma ho makke,kazdy den cvicime,bicyklujeme. Aspon ze ma vetry,prdka dobre. Uz son skusala aj rurku,ta nam vzdy pomohla a teraz nic. S Dr.som volala a ze mam byt v klude,ze kojene deti to mavaju. No v klude uz nedokazem byt. Neporadili by ste mi jieco?

limcasimca79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkahubka86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivina28
20. jún 2019

@hlobenova skus hrusticku makku ale slivkovu stavu, teplejsiu vodu jej dat vypit..snad pomoze

hlobenova
autor
20. jún 2019

@lubkahubka86 dakujem za "povzbudive"slova

matejko18
20. jún 2019

@limcasimca79 ty si normálna???alebo si len robíš srandu!!!ale ani nieje dobre 😖

matejko18
20. jún 2019

@lubkahubka86 ako nemám slov 😳

marfa012
20. jún 2019

@hlobenova máme podobný problém. Skúste zjesť 5-6 sušených sliviek ..nám pomohlo trvá to už 3 týždne kaká vždy na 7 deň.

dzulli1980
20. jún 2019

Existuje harmančekovo-ibištekové glycerínové preháňadlo, volá sa easylax - je pre deti, dostať ho v lekárni.
@hlobenova

hlobenova
autor
20. jún 2019

@ivina28 dakujem! Zajtra vyskusam ;) kazda rada mi je cenna!

limcasimca79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matejko18
20. jún 2019

A keby si skúsila probiotika?ale keď je len kojena tak zevraj to je normálne...neboj, keď je mala kľudna tak ju nič nebolí horšie by kedy plakala...

matejko18
20. jún 2019

Prehanadlo???len to NIE!!!veď to je malé bábätko 😳

jamika27
20. jún 2019

@hlobenova vraj je to u kojených detí normálne. Vraj sa mlieko celé vstrebáva, netreba vylučovať. Ak ti povedala doktorka že je to normálne, tak čo jej chceš dávať? Ak nemá čo vylúčiť, načo rúrky a iné ,,pomôcky,,. A hlavne keď jej nič nie je a je v pohode.

Ak si si nie istá, zavolaj inej pediatričke, prípadne na detskú pohotovosť v tvojom meste a poraď sa.

mirkaknm
20. jún 2019

Maminka nech zacne papat lanove semienka,aby to preslo do mliecka-cele lanove semienka popucit valcekom, zaliat vodou a nechat odstat cca 15 min alebo aj cez noc. Skuste si dat tiez slivky ako vam radia a s jogurtom. Malinkej mozete dat na lyzicku skusit tu vodicku z lanovych semienok. Kedze este nepapate prikrmy, skuste do seba dostat co najviac vlakniny a uzivajte hilak forte kvapky.

peppita
20. jún 2019

Moj maly nekakal aj 12 dni, prikrmami sa to upravilo,ja som skúsila aj lyzicku slivkovej stavy,da sa kupit v dmke,alebo kvapky baby calm

hlobenova
autor
20. jún 2019

Dakujem Vam velmi pekne za vsetky rady. Zajtra urcite vyskusam!

lubkahubka86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccy89
20. jún 2019

4mesacne kojene babatko nemusi kakat aj 12dni! A ma makke brusko, je spokojna tak co riesite?! A rurku na co preboha ked ju neboli brusko a netlaci ani. Nic jej nedavajte hlavne, ked tak vy skuste zaradit nieco z toho co vam tu radia do stravy.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
20. jún 2019

Mne Dr povedala že aj 10 dní je úplne normálne... bruško má mäkké, bolesti nemá, ja by som jej teda nedávala nič 🤷🏻‍♀️ keby je to väčšie bábätko tak slivkovú šťavu, ale v tomto veku by som ešte počkala, hlavne keď nemá žiadne problémy 🙂

limcasimca79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikiki29
20. jún 2019

@limcasimca79 ad1) aj tak by to nepomohlo, ad2) strašiť malé dieťa aby sa vykakalo je choré bez ohľadu na to či si to zapamätá alebo nie 😑

weronika171717
20. jún 2019

@hlobenova to je uplne v poriadku ako aj pediatricka hovori, ja tiez ked som synceka len kojila, ked este nepapal prikrmy, tak mi nekakal 10 dni a potom na 10ty sa pokakal - babatko cisto kojene mliecko vstrebe a nemusi nic vylucit, neskusala by som slivkovu stavu, ta sa dava az ked su zavedene prikrmy (aspon take informacie mam) a co by som ja vyskusala je tepla voda alebo harmancekovy caj - to mi odporucila aj pediatricka ☺ len nestresuj dobre bude 😊

hlobenova
autor
20. jún 2019

@weronika171717 dakujem za povzbudive slova!🙂Verim,ze to pride🙏

petulkahu
20. jún 2019

@limcasimca79 ja ny som povedala, ze nejake nasledky to malo 😂😂😂

nada89
20. jún 2019

Skús sa opýtať na glycerínový čípok v lekárni, len neviem koľko mal môj malý, či ho môže aj také malé dieťa ako máš ty, ale pomohol..

elje
20. jún 2019

@hlobenova Naša keď bola plne kojená, nekakala aj 10 dní. A potom sa vykakala úplne v pohode, žiadna zápcha. Dr hovorila, že všetko potrebné strávila, ale pre pokoj duše mi dala čipky Sanova (sú od narodenia). Použila som ich asi 2-3 krát a potom som pochopila, že ma proste také trávenie a nič ju neboli, vykaká sa v poriadku aj po tých 10 dňoch, tak som to prestala riešiť 😉

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubkahubka86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
weronika171717
20. jún 2019

@hlobenova urcite ano ☺