Denný (ne)spánok ročného dieťaťa

norika84
16. jan 2015

ahojte. skusenejsie mamicky mali ste aj vy niektora takeho spaca ako my?
nas syncek ma uz rok ale jeho denne spanky su dost zle. to ze zaspava velmi tazko, nato som si uz zvykla. ale viac mi vadi to, ze ked ho ulozim spat, tak prvu polhodinu ho mozem nechat spat, ale ako sa blizi tato polhodinka, musim ist k nemu, lahnut si na postel tak aby na mna videl. presne po polhodine sa zamrvi, otoci, otvori oci a ked ma nevidi, tak je hned hore. ked ma vidi, tak spinka dalej. potom nasleduje to, ze ak chcem aby spal este dlhsie, musim tam ostat lezat. akonahle sa zodvihnem je hore. pripadne sa mi obcas podari vykradnut z izby, ale to je tiez do 10 min. hore. skusala som uz hocico. odist hned po tej kritickej polhodinke alebo aj neskor, vzdy to ma rovnaky scenar. a ked spi hodinku, tak je to velky uspech.
viem ze u deticiek je normalne ze takto spia, pretoze este vedia preklenut prechod z jednej fazy spanku do druhej. ale uz ma to naozaj hneva. ked vidim susedu, ako da dieta spat do postielky a ma od neho na dve hodiny pokoj. v klude si navari alebo nieco uprace. ja musim celu dobu lezat pri nom.
skusala som s nim chodit aj von, ale v kociku pospi len tu svoju polhodinku.
este pre info - synceka stale kojim, mozno je to trosku aj tym

tie co ste mali takychto (ne)spavcov, kedy toto pominulo a deticky v klude spali same, bez vasej pritomnosti? bojim sa, ze ked prejdeme cochvila na jeden denny spanok, ze bude spat tu svoju hodinku (vo vynimocnych pripadoch 1,5) a ze mu to bude malo. ze jednoducho nebude viediet spat dlhsie.
dakujem

renatka100
16. jan 2015

@norika84 vyzera to tak ze sa mu asi spat viac nechce ☹ my sme to mali presne tak bola som stale ako na ihlach, kedy sa zacne mrvit a bola som pri malej a potom spala dalej. Taktiez som ju aj hodinu uspavala vonku v zime, dazdi, snehu v kociku a spala mozno polhodinku. Bolo to strasne ked mala dva roky som to vzdala a nedavala som ju spat vobec. Bolo to na nervy. Radsej isla potom spat o siedmej a spala az do rana s prestavkami na kojenie - tot som zarazila ked mala rok a pol lebo uz byvala aj 10 krat v noci hore. Pevne nervy 🙂

zitaje
16. jan 2015

@norika84 moj drobec ma 15 mesiacov a dnes spal za cely den pol hodiny, vonku v kociku. Mali sme aj taky den, ked spal 8 minut. Vynimocne potiahne aj hodinu, mozno raz za 10 dni.
Myslim, ze s tym nic moc nenarobis.
Ja osobne som sa nastavila na to, ze den mame proste aktivny, niekedy az moc 😀 , ale zato od siedmej vecer uz ma noc. V noci sa sice tiez budi, ale zlepsuje sa to.
Inak ja som tuzobne ocakavala, kedy zacne spavat uz len raz za den, namiesto dvoch 20-30minutovych spankov - no a dockala som sa, uz spava len raz pol hodiny 😅
Asi som moc neporadila, co? 😎

gapre
16. jan 2015

Mne mala spava od 11 mes. len jeden raz na 2 hod. niekedy len 1 hod. a staci jej.Vecer ide skorsie spat.Ale zlepsilo sa to aj ked som zacala davat um.

karolinasc
16. jan 2015

pre mna bolo obdobie do cca 14 mesiacov hotove trapenie. Do roka som vedela malu uspat iba v kociku alebo v ergo nosici. a to sme sa museli hybat. akonahle zastal kociar, v tom momente bola hore. Uz ked som naozaj nevladala behat kilometre s kociarom, tak som to skusila doma a do postele. ale pravdaze stale pri nej, pretoze sa asi po 40 minutach zobudila a uz nespala. Schudla som na vahu, ktoru som nemala snad ani na strednej skole. Zaroven bol problem v tom, ze bola aj ona unavena a cely den prebiehal v nervozite a unave nas oboch. cize umravcana, urevana.. Zlomilo sa to, ked som kocikovanie na spanie uz uplne zrusila a kedze je velka a tazka tak aj ergonosic. Musela spat len v posteli a presla som cca v 13 mesiacoch na jedno spanie. Vydrzala byt hore do 10:00 od rana od 6 tej a potom do postele a nejako ju uspat. To uspavanie bola vzdy dost velka tragedia. pomahali pesnicky / spievanie ale aj z cd/. Raz sme vsak boli v Ikei a kedze zase nevyspata, tak robila cirkus na cely obchodny dom. Po ceste som jej strcila do ruky hracku plysoveho psa. stichla a stekala celu cestu domov 😉. Od vtedy spi iba s Charliem /s ikea psom/ a spi od 11:30 celu hodinu a pol sama v posteli. Aj ked sa zobudi, sama si najde Charlieho a spi dalej. Ta hodina a opo jeden krat denne staci. Teraz ma 20 mesiacov a ja som konecne pribrala 😉.drzim palce

lucy125
17. jan 2015

Ahoj aj ja mam takeho nespavca od narodenia.Ked mal mesiac,dvatri,ine deti prespali aj 20h a on tak 2-3h,od 2r mal asi dva mesiace obdobie že poobede spaval 2-3h čo bolo super,potom sa vratil spat k poobednajšiemu spanku 30-40min.teraz už dva mesiace poobede vobec nespi,vstane v klude aj o 5h rano, v noci chodi spavat medzi 20-21h a vstava ako kedy raz o 6h,raz o 7h,ked mame zlu noc aj o pol 9h.Dnes vstal presne o 7h.K tomu sa nam v noci pridružili nočne desy,kedy plače j niekolkokrat zo sna,niekedy 5min niekedy 30min.v septembri ide do školky snad sa to zlepši a nezhorší,držim palce,hold vraj niektore deti spanok považuju za zbytočnost.

sense
17. jan 2015

aj u nas to tak bolo ked som si ku nej lahla dokazala aj dve hodiny spat inak do 45min hore,...tak vies co som robila oddychovala spolu s dcerkou ( a to ani nekojim)....potom sa to uprailo, teraz dokaze hodinku pospat ajj sama...inak od roka ma len jeden spanok a to takyto...teraz ma 20mesiacov a je to asi mesiac dva co dokaze hodinu pospat sama

norika84
autor
17. jan 2015

@renatka100
nie som si ista ci mu to staci. pretoze sa zobudi s placom. ked pospi dlhsie, zobudi sa pekne vyspinkany. problem je potom este ho uspat na druhy spanok. naozaj uz musime skusit jeden spanok. hadam bude spat aspon tu hodinu. dakujem

norika84
autor
17. jan 2015

@zitaje
😅 neporadila, ale aspon viem, ze nie sme jedini 😉 takze ako tak nad tym rozmyslam, budeme na tom asi podobne. dakujem

norika84
autor
17. jan 2015

@gapre
to by bolo fajn. len mne vadi, ze musim lezat pri nom v izbe. on vo svojej postielke a ja vedla na nasej posteli. inak pospi len pol hodku. ako je pisane vyssie, ostava mi len sa s tym zmierit ☹

norika84
autor
17. jan 2015

@karolinasc
dakujem. aj ja vymyslam a spekulujem kadeco aby zaspaval co najlahsie. este si pomozem prsnikom na ktorom sa pekne ukludni, ale aj to cochvila asi skonci, nechcem ho kojit dlhsie ako do 1,5 r. asi sa potom prevezieme do ikei a mozno sa nam tiez nieco pritrafi 😉

bosoriak
17. jan 2015

@norika84 Dieta sa neda "donutit" spat. Ze susede spi dieta dve hodiny neznamena, ze aj tebe bude. Moja starsia dcera spavala cez obed 3-4 hodiny vkuse, moja mladsia 2x po pol hodine. Od 1 a pol roka uz napr. nespava cez den vobec.

Nijako ho nepreucis. Odporucam nechat ho spat tu pol hodinu a ked sa zobudi, tak sa zobudi. Varit a upratovat mozes aj ked je hore, skor si skus oddychnut. A ak ho nejde uspat, tak je mozne, ze uz je pripraveny mat len jeden spanok denne. Inak tieto prechodne obdobia su narocne, ked uz dva spanky denne su vela, ale jeden spanok je malo, pamatam si 🙂

Navyse, on sam sa musi naucit opatovne zaspat, ak mu tam vzdy prides a "pomozes" mu znovu zaspat, tak sa to sam nenauci. Chce to len trpezlivost.

Najma ho neporovnavaj s inymi detmi co sa spanku tyka, je to absolutne zbytocne. Deti su ludia, su kazde ine. Tak ako dospelakom, niektorym staci spat 6 hodin denne, niektori potrebuju 10.

Vela zdaru!

alexandra2710
17. jan 2015

ako tak citam,asi mozem byt stastna,ze my mame pravy opak..od narodenia spachtosik..dcerka bude mat 15 mesiacov a spinkame 2 x denne po hodku a pol-dve...avsak iba v postielke...v kociku nanajvys 20 minut...od malinka ju neuspavam..pomrmle si,porozprava...a zaspi sama...priala by som vam vsetkym taketo deticky...snad to nevyznie,ze sa vysmievam..to vazne nie