Denný režim trojmesačného dieťaťa

jessenka
23. jan 2018

Ahojte.neviem,ci som dobre vo fore,ale potrebovala by som piradit s denbym rezimom babatka.moja malicka bude mat za tyzden 3mesiace.neviem si uz rady,pretoze kazdy den ibak vstava,inak si pyta papat,inak spinka a mame v tom obidve chaos.jedine,co je super,ze vacsinou okolo siestej kupkame a okolo siedmej zadpi a v noci pjolo tretej este papame.ale niekedy vyjde vecer kemenie o stvrtej,nikedy o piatej,niejedy o pol siestej.neviem to nijako nacasovat.spinka dlgsie len v kociku,v postielke max hodinu.niekedy je medzi krmeniami 2 hodiny,niekedy 4.krmite pravidelbe alebo az ked si vypyta

sense
26. jan 2018

@jessenka no moja bola hladna skoro vzdy...kedze mala reflux bolo tazko odhadnut kolko naozaj vypila a kolko nie...ale davala som jej zhruba kazde tri hodiny takze nie striktne pred prechadzkou, ak bola kludna vzala som so sebou...

sense
26. jan 2018

A moja jefine kde dlhsie pospala bol kocik, vysli sme von a do 5min spala....na jedlo som ju nebudievala kedze prospievala dobre

petagal
26. jan 2018

@jessenka Ja nemám harmonogram na čas, lebo všetko závisí od toho, kedy sa ráno zobudí. Skôr sa snažím dodržiavať tú následnosť. Takže ráno vstaneme, napapáme sa, odgrgneme, to je u nás veľmi dôležité kvôli brušku, potom ideme na vychádzku. Po návrate vlastne to isté, akurát keď som s ňou sama, nechám ju trochu podriemať na gauči, kým si ja pri káve aspoň na chvíľu vyložím nohy. Večer po prechádzke kúpeľ, večera, odgrgnutie a uložím ju do postieľky, kde sama zaspí. V ideálnom prípade sa kúpeme okolo 18 a najneskôr o 19,30 je v postieľke. Neskôr je už na ňu neskoro, je mrzutá a unavená. V noci sa budí raz, obvykle nadránom.
Ja som tie tri hodiny dodržiavala hlavne preto, lebo som jej upravovala dávky UM. Dostali sme sa totiž do štádia, keď jedla 4krát denne po 160ml UM a to bolo na ten malý žalúdoček veľa naraz. Preto som jej začala dávať 5krát denne po 130ml UM, čo je na dennú spotrebu to isté, ale dosť nám to pomohlo na bruško, prestala grckať a nemá také problémy s prdením. Keď som začala, bála som sa, aby mi neplakala, lebo dostala málo, ale teraz už je to dobré, takže to tak úzkostlivo nedodržujem. Ak mi spí aj po návrate s prechádzky a nedožaduje sa jedla, tak ju nebudím.

jessenka
autor
28. jan 2018

@petagal a kolki ti vydrzi hore kym zaspi.ja beviem,ci len mne,ale mam pocit,ze mi to blbo vychadza.po dvoch hodinach sa pyta spinkat,ale to zostava hodinka do krnenia,takze aj tak viac ako hodinu by nespala a vecer mi to nevychadza,lebo ak napr. Papa o stvrtej,do siedmej nevydrzi.a papa po troch hodinach cez den po 160 ml.tiez sa mi to zda dost,lebo potom prdja a sem tam vygrcne.ale neviem ako to prisposobit inak