Dieťa dáva nohu pri chôdzi dovnútra

15. sep 2023

Je v poriadku ak dieťa ktoré nedávno len začalo samostatne chodiť dáva jednu nožičku viac dovnútra? myslím tým že špička nohy ide dovnútra, vidno to hlavne v topánkach , doma pri chôdzi na boso to nie je až tak vidno ale v tých topánkach je to velmi vidieť, ale zas nedáva ju tak pri každom jednom kroku ale vo väčšine áno. Upraví sa to a je to bežné u začiatočníka chodca alebo to treba riešiť s fyzio?

simona20201309
15. sep 2023

Určite rieš fyzio. Zrejme bude mať oslabené brušné svalstvo. Treba cvičiť.

denkabemommy
15. sep 2023

Ak to vidno len (hlavne) v topánkach, tak problém sú topánky-velké, malé, úzke, široké. Proste nesediace.

niky21
15. sep 2023

Buď zle sedia topánky,alebo môže mať kratšiu nohu . U mňa sa to tak zistilo .

maminkadeticiek
15. sep 2023

Tak uz by som bola objednana na detsku ortopediu.

banalu
15. sep 2023

Aj moja davala do vnutra, zobrala som ju k fyzio, 3 mesiace som s nou cvicila 3x denne 2 cviky z vojtovky (jednoduche) a vymenila som topanky. Vyrazne sa to zlepsilo. Predtym mala DD step barefoot, teraz nosi bungaard s pevnou patou ale stale taky hybrid k barefoot. Fyzio zakazala uplny barefoot, kvoli patam.
A tiez na to maju vplyv oslabene brusne svaly.
Este bolo odporucane tejpovat, ale k tomu sme sa nedostali, vdaka vyraznemu zlepseniu.

zapalkazapalkova
15. sep 2023

U mas tocila dcera tiez nozku 1 a bolo to tym, ze mala male topanky

autor
15. sep 2023

Ďakujem ženy skúsim nás teda objednať na fyzio nech sa na to pozrie ....
síce by to mohlo byt ze topánka možno je úzka...ale určite nie mala lebo ma tam ešte vôľu na prsty...

alexandraas
15. sep 2023

@zapalkazapalkova aj u nas to iste

nwnw
15. sep 2023

@banalu prosim vies mi povedat cviky? Lebo nam fyzio povedala ze z toho vyrastie 😩

banalu
15. sep 2023

@nwnw ja sa takto neodvazim popisat cviky, aby som neurobila niekde chybu. Mala som to aj nafotene, aby som si doma skontrolovala ci ju mam dobre ulozenu, ale neviem tie fotky najst.

nwnw
15. sep 2023

@banalu chapem. Ideme tam na kontrolu. Snad uz nam nieco povie 😩

niky21
16. sep 2023

@nwnw ja som príklad toho ,že nevyrastie . Žiaľ neskôr to bude len horšie ,treba to riešiť u inej fyzio .