19 mesačná dcéra dáva špicu nohy dovnútra. Máme ísť k ortopédovi?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

moja 19 mesačná dcéra sa naučila chodiť asi ako bežné dieťa. Pravú nôžku (špicu) však občas pri behu i chôdzi smeruje dovnútra.

Treba už navštíviť ortopéda?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém treba riešiť u ortopéda, ktorý presne zhodnotí o čo presne u dcérky ide.

Predpokladám, že Vám - resp. dcérke predpíše ortopedické vložky. Tým by sa mala podporiť klenba nohy a problém postupne vyriešiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas