Dlhé a náročné večerné zaspávanie ročného dieťaťa.

jenkaad
14. jan 2020

Ahojte, poradite mi prosim s uspavanim rocneho dietatka? v 11 mesiaci sme dietatko prestali uspavat na rukach a zacali sme sa snazit dietatko uspat v postielke. Je to kazdovecerny boj, ktory trva okolo 1-1,5 hodiny kedy dietatko place, skace po postielke, a sem-tam narazi pri trucovani hlavickou o postielku. Nechcem ho nechat v izbe sameho (aj kvoli tomu aby sa nahodou neudrel do hlavicky vela). Preto lezim pri nom v posteli a postielka je vedla mna. Uz to trva 1,5 mesiaca a vobec sa to nezlepsuje. Skusali sme mat poobedny spanok tak, aby bol dostatocne unaveny, dokonca sme ho skusili aj vynechat, a taktiez sme skusali aj rozne hodiny kedy isiel spat......a prisli sme na to, ze nech skusame akekolvek uspavacie kombinacie a triky.....vzdy to trva rovnaky cas a s trucovanim, placom atd. Neviete mi poradit co este skusit?
Dakujem

nnnuuunnn
14. jan 2020

@jenkaad ja som uspávala v šatke, do 5 min pekne spinkal. Do 2 rokov.

carduelis
14. jan 2020

Spánkoví odborníci sa zhodujú na tom, že vyplakávacie metódy nie sú vhodné. Dieťa potrebuje kontakt rodiča, potrebuje cítiť, že nie je samo. Je normálne, že nevie samé zaspať. Ročné dieťa má cez deň veľa pohybu a môže byť preňho náročné sa zastaviť. Nám sa v tomto osvedčil nosič- nedovolí dieťaťu extra sa hýbať. Uspávanie kojením u vás neprichádza do úvahy?

alzbeta222
15. jan 2020

To je malé bábätko aby samo zaspávalo...nedokáže to ešte. Potrebuje vás cítiť pri sebe....skúste ešte vydržať a uspavat ho na rukách alebo v šatke. Nám pomohla fit lopta a spievanie

ukulela
15. jan 2020

@jenkaad kazde dieta je ine. starsi v pohode zaspaval v postielke snad od prvych dni. mladsi - ma aktualne 15 mesiacov- este v postielke nezaspal. len kocik/nosic/ruky. ano, som z toho na prasky, no ma to svojske, co uz s nim, milacikom malym. neskusala si maleho prelozit ku sebe do postele a tam ho hladkat, upokojovat a tak, mozno to by stacilo ...

matapo
15. jan 2020

...moj uz je cerstvy dvojrocak a este stale zaspava pri kojeni. Uz ma to aj casto obmedzuje, ale to uspavanie ma vyhodu. Prituli sa, parkrat cucne a uz spi. To kojenie ma doslova len ako uspavaci ritual. Poobede bud pri kojeni alebo v kociku. Sam jednoducho zaspat nevie.

luccija
15. jan 2020

@jenkaad nech je tvoj príspevok mementom pre ostatné maminy.Naucila si ho spať na rukach, hojdala to je problém.Skusila by som si ho dať k sebe a tapkala po zadku či hladkala nenechavaj ho trucovat v postieľke rozruši sa a bude to trvať dlhsie

andrejka1974
15. jan 2020

Teraz to bude ťažšie ale naučí sa aj samé Len to chce čas a trpezlivost

lenuliatko84
15. jan 2020

Ja som dala malemu mliecko do postoelky a ked dopil hned zaspal,sem ta som mu zaspievala uspavanku a pomohlo

lenka2710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka2710
15. jan 2020

@jenkaad mala zaspavala od narodenia v kočíku do pol roka, ako sa už vedela otáčať a sadat, tak kočík už nula bodov! Potom som ju dávala do postieľky, zaspavala sama ale to tak asi 2 týždne! Potom už len na rukách, a keď bola väčšia, okolo roka, dala som jej fľašku a keď dopila, zaspala
Tiež sme mali kadejaké spankove rituály a zrazu ma 5 rokov, už som aj zabudla, že som bola veľakrát na prášky 😂

janikk54
15. jan 2020

mozno by bolo fajn, ak by ta aj nevidelo. vies ak ta z postielky vidi, tak je jasne, ze place, lebo chce ist za tebou. hraci kolotoc by ho neuspal? monotonne zvuky su velmi fajn pre niektore deti na ukludnenie a zaspinkanie

zuzana1234567890
15. jan 2020

My malú (13mesiacov) uspávame v posteli. Vždy si k nej lahnem ja alebo priatel,zabalime ju do periny a pritulim sa k nej. Za 5minut spinka 🙂

jaja23
15. jan 2020

Náš malý si v šiestich mesiacoch povedal, že hojdanie na rukách sa mu už nepáči, dala som si ho k sebe do postele, držali sme sa za ruku a tak zaspáva do teraz. Samozrejme som mu občas spievala, občas hľadala po hlavičke keď nemohol zaspať. Skúšala si mu spievať? Nás 18 mesačný teraz vymýšľa, v noci vstáva a chce späť pri nás. Do teraz to nerobil. No co už, deti vymýšľajú...

fiafia
15. jan 2020

@jenkaad mne moja do 1,5roka spala v kociku. Vsetky nase pokusy zmenit to zlyhali. Raz som skusila nechat vyplakat ako vsetci mudro radili,ze dostala taky hysak,ze viac som to neskusila. Kupili sme kolotoc s projektorom,.premietal hviezdy nA strop.tak sme skusali, kazdy vecer. Plakala sup do kocika az raz som ju dala do postielky a ticho. Pozerala na hviezdy a zaspala. Odvtedy spi v postielke, chcelo to len cas a trpezlivost.

jenkaad
autor
15. jan 2020

@fiafia skusili sme aj macka co hra a premieta hviezdicky 😀 ten sa pri tom tak prebral ze pistal na projektor a nie na stenu a straaaasne sa z toho vytesoval 😀 vyplakanie nechcem skusit. cez den zaspava v kociku a to je sup sup vacsinou, v noci som ho chcela kvoli pohodliu nechat v postielke vedla mna. skusala som aj u nas v posteli....to nas vacsinou preplieska, vysklbe vlasy a pobeha postel ako ihrisko. nechapem odkial ma tolko energie. takyto akcny je aj ked nespi poobede vobec.

jenkaad
autor
15. jan 2020

@jaja23 skusali sme ho aj vedla seba dat do postele....nefunguje

jenkaad
autor
15. jan 2020

@luccija
@jenkaad bohuzial ked mal koliky a bolelo ho brusko tak som nemala to srdce ho nechat sameho nech sa trapi a place v krcoch. nemyslim si ze som urobila nieco zle. nechapem ako moze niekto nechat dieta trapit sa len preto aby ho nahodou nenaucil na nejaky zlozvyk. ale tak kazda mame svoje svedomie.

luccija
15. jan 2020

@jenkaad koliky a kŕče nemal určite do roka!Ano naučila si ho na zlozvyk čakala by som, že si to priznas, ale ty utocis na moje svedomie😂Je to nezmyselný zlozvyk, tak ako hopsanie na fit lopte, vozenie detí v kočíku v byte, vozenie v aute nech zaspi, všemožne natriasanie spievanie, púšťanie vysávačov a iné hlúposti, ktorými si matky robia samé zle.Dieta má dostať jesť, ľahnúť si k nemu nech cíti blízkosť a spať.Ani si neviem predstaviť ten diskomfort uspavat ročné dieťa na rukách.Pre dieťa aj rodiča.

rachel36a
15. jan 2020

@jenkaad nedjv sa ze nechce spat ked ste si ho naucili zaspavat na rukach...teraz budete chvilu bojovat nez si zvykne na bezny sposob

petra2342019
16. jan 2020

@ukulela ahoj, reagujem na tvoj komentár, nie si v tom sama mam 9 mesačne bábätko a tiež zaspáva v kočiari, v postieľke sa bude hrať ale nezaspi tam, zo začiatku keď som ho doniesla domov z pôrodnice spal v postieľke, potom mal koliku a už len ruky a neskôr kočiar a zvykol si tak, že v postieľke nezaspi len v kočiari, už som s toho tiez na nervy trosku lebo sa zachviľu nezmesti do kočiara 😐😐

jenkaad
autor
16. jan 2020

@luccija no my sme mali koliky velmi dlho. Nie kazde dieta ich ma mesiac. Utocenim na mna sa ti mozno ulavi od zleho dna 😂👍 tak nemas za co.

jenkaad
autor
16. jan 2020

@petra2342019 nam v kociku zaspava cez den ale to mi nebadi lebo aj tak by som chodila dva krat s nim von tak to mam dve muchy jednou ranou. Pri prechadzke sa vyspinka. Horsi je vecer ked uz ho nechcem uspavat v kociku a prekladat...tak skusame postielku ale teda vzdy hodina 🙈 hadam sa to bude skracovat ten cas 🙏🙏🙏

jenkaad
autor
16. jan 2020

@rachel36a len uz to trva mesiac a pol a bez zmeny 🤷‍♀️ Tak budeme cakat 😂

jenkaad
autor
16. jan 2020

@janikk54 to je mozne ze by sa rychlejsie naucil keby ma nevidi...len ked on tam tak beha ze sa bojim ze sa niekedy dost udrie a takto ho trosku krotim. Preto moc nechcem od neho odchadzat. On je unaveny nez pride do postielky ...potom ked ho tam dame ozije 😂. Zvuky nepomahaju mame macka aj hra aj projekcia hviezdiciek...🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

rachel36a
16. jan 2020

@jenkaad my sme maleho zlozvyku "uspavania" zbavovali skoro pol roka