Dlhé vlasy u chlapca

cipina
16. sep 2022

Ahojte, chcem sa poradiť, ak sú tu nejaké maminy chlapcov, ktorí majú dlhé vlasy.
Syn (5 r.) si chce nechať narásť dlhé vlasy, ale rozmýšľam, ako sa to upravuje keď dorastajú z krátkych. Teraz má vlasy tak cca 1 cm a už to začína vyzerať neupravene, tak si neviem predstavit ako to bude pokračovať 😃 Nejaké rady/skúsenosti?

anjelicek26
16. sep 2022

TAk u nas to zatial vzdy zlyhalo na tom, ze synovia maju dost hrube vlasy a skutocne to v tej dobe "dorastania" vyzera neskutocne zle a neupravene...nikdy sme to zatial nevydrzali. Ale oni by to tiez chceli vyskusat 🙄 Maximum sme dotiahli na 8cm 🙄 A vyzeralo to fest blbo. Tak uvidime, kedy s tym prijdu zas.

petricka22
16. sep 2022

@cipina je to tvoja vec, ale za mna dlhe vlasy na chlapcoch, muzoch nie

cipina
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hadecka39
16. sep 2022

ved ho vezmi niekam k barbrovi a on mu ich upravi, ved to uz teraz nie je ziadny problem. uvidis, kolko mu to vydrzi, ze chce mat dlhe vlasy

x_mery_x
16. sep 2022

Nasmu nechavame stale dlhe, ale ma.zatial len 2,5 roka 🙂 teraz ich mal dlhsie nez po plecia, ale strihala som mu cez vikens ofinu, tak som trosku aj skratila po bradu. 🙂 je mi luto, ze sme ho ostrihali prvykrat led mal rok a pol, uz by som to nerobila a mohol mat kranse dlhe jemne vlasky, teraz ich ma.strasne huste

cipina
autor
16. sep 2022

@petricka22 nejde o mna, ale syn si to praje. Kazdy sa predsa citi dobre s urcitym ucesom, a ked to chce vyskusat, preco nie 🙂 chcela som radu od maminiek, ktore maju skusenost s dlhymi vlasmi u chlapcov

liloastitch
16. sep 2022

Môžeš trochu zastrihávať aby mu to netrčalo kade tade, ale je to zbytočné. Také dlhšie vlásky budú neupravene pôsobiť stále kým nedorastú.

kubkovamama
16. sep 2022

@cipina môj má,ale už teda puberťák.V čase nijakom to vyzeralo fakt zle😂,ale v podstate cez koronu to bolo jedno.Toto leto bol u šikovnej kaderníčky,pekne to prestrihala,upravila a syn sa teší,že je z neho rocker🙏Dorastajúce u chlapa/chlapca treba priebežne upraviť v salóne,doma to nedáš.To nie je ako dievčaťu alebo sebe podstrihnúť

nevenka
16. sep 2022

U deti by som to neriesila az tak, mozno, ak by zvladol, ja by som kludne sla aj do sponiek, celenku tenku, ak to pojde do oci, neutralna farba, cierna, modra, podla farby vlaskov, ja by som dala mozno aj pukacky po bokoch nieco neutralne alebo obycajne sponky.
Manzel maval kedysi dlhe vlasy, kucerave, ked to rastlo, mal afro na hlave, ale potom boli krasne a slo to aj do gumky neskor dat.
Moj syn nechce dlhe vlasy zatial, ale tipujem, ze v puberte to pride, ma rovne, hrube, silne vlasy ako drotiky, tak to bude zaujimavo vyzerat, ak...😅.

danyelia
16. sep 2022

@nevenka Sponky a pukačky a čelenka u chlapca...😁 Nieee...Ja som raz dala malému synovi na fotku čiernu gumičku na ofinu, lebo mal dlhšie blonďavé vlasy a vtedy sa mi to páčilo, no teraz keď sa vidí na tej foto sa zhrozí, že ako som mohla, že vyzerá ako dievča...😆

mimi3008
16. sep 2022

@x_mery_x ved huste vlasy su parada. Prepac, ale mne to pride smiesne, ze mohol mat krasne dlhe vlasy, ved to nie je dievca. Vela chlapcekov, co maju dlhe vlasy, si mylia s dievcatkami. Podla mna to je priserne

cipina
autor
16. sep 2022

Ha dakujem za odpovede zienky 🙂 vidim, ze s tym vie byt sranda 😃 on to chce uz dlho, este naposledy som ho nahovorila, aby sa ostrihal ked sme sli v juli na dovolenku k moru, aby mu tam tie vlasy rychlo uschli, a odvtedy sme nestrihali. Teraz vzdy ked sa ho spytam, ci budeme strihat, tak rezolutne odmietne, ze on by chcel narast dlhe...tak som sa rozhodla, ze to budem respektovat a skusime nechat raaaaaast 😃

sashabb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
16. sep 2022

@cipina ono záleží na tom, či myslíte pod pojmom dlhé vlasy na chlapcoch toto alebo toto. 😀
Lebo oba sú nad ten spomínaný 1cm, aj nad 10cm.

x_mery_x
16. sep 2022

@mimi3008 mne sa pacia dlhe vlasy na chalanoch ci malych alebo velkych a je mi jedno co si myslia ostatni, ano hovoria mu dievcatko a nechavam ich v tom :D aj muz ma dlhe 😉

cipina
autor
16. sep 2022

@lenkakravcova tak to zatial netusim, ale napr. twn druhy obrazok by som este nenazvala ako dlhe vlasy, je to subjektivne 😃 ukazoval nejak po plecia

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cipina
autor
16. sep 2022

@sylvia217 paradne vlasiska 😍 a krasny napad s tym darovanim...to chalani prisli sami s tou myslienkou?

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucyt11
17. sep 2022

Nooo ono to vzdy vyzera neupravene ked to dorasta totizto😂 cim dlhsie alebo kratsie tym lepsie sa to da upravit, to co je medzi tym je vzdy take hniezdocko mensie

andrea2667
17. sep 2022

@cipina Ahoj, s dlhovlasým chalanom mám dosť skúseností. Môj syn sa asi v 7 začal odmietať strihať. Pravdu povediac, nečudujem sa. Fakt mu ostávajú uši. Zo začiatku som to riešila tak, že vzadu som ho dávala podstrihnúť, vpredu dorastať. Teraz má 14. Bola by som rada, keby si to aspoň sťahoval do copu, ale 14 je 14, to neprerazím. No a čo? Aj pán Ježiš mal dlhé vlasy.

evina57
18. sep 2022

@cipina Môj syn sa tiež odmieta strihať ale mne sa páčia na ňom dlhé vlasy. Už v škôlke som mu jednu stranu vyholila a druhú mal asi takú dlhú ako na fotke teraz.
Zo začiatku treba určite gél kúpiť lebo hlavne vzadu môjmu synovi stále ráno stáli vlasy,treba si tým prejsť ale potom už bude dobre. Smelo do toho 😉

lucyt11
22. sep 2022

@evina57 jeej to očko kusok hnedeho tam😍

betulinka1
22. sep 2022

@cipina presne ako pise hadecka39, barber mu to bude postupne upravovat ako to bude rast. A ked chce, tak ja by som to synovi dovolila. Tiez mal take obdobie ale potom ho to prestalo bavit.

betulinka1
22. sep 2022

@lenkakravcova ta prva fotka je chlapec?

evina57
24. sep 2022

@lucyt11 všímavá 😉