Do koľko rokov dávate deťom pusu na ústa?

11. júl 2022

Netradična otázka ale pri uspavani deti som sa zamýšľala, do koľko rokov som dávala mame pusu na ústa. Dnes si dáme už max na líce. Vy to máte ako s deťmi?

maranta_leuconeura
11. júl 2022

Nerobila by som to nikdy, za mna to patri do partnerskeho prejavu lasky, nie lasky k detom.

heleninamama
11. júl 2022

Nikdy. A ani vlastné deti nebozkávam na ústa. Príde mi to nehygienické a zvrátené.

nika11103
11. júl 2022

Absolútne nie . Za mna je to nechutne perverzne zvrátene . Presne ako sa píše vyššie . Pusa na ústa patrí čisto do partnerského vzťahu . Mne sa nepáči ako známe influencerky herečky a neviem aké celebrity verejne prezentujú ako si dávajú porad francuzak so svojim malinkym bábätkom dieťaťom . Za mna nie . Na Ličko na celicko koľko sa len žiada mamke ale na ústa nikdy . Nikdy som tak vychovávaná nebola a ani moje deti nebudú .

sintra
11. júl 2022

Co ja viem, do 5,6? Fakt si nepamatam presne. Mne chce dcera (3) iniciativne davat pusu prave na usta, nic zvratene v tom nevidim. Nehygienicke ok, ked je niekto z nas chory napr., to si nedavame vtedy ani s muzom.

mimi3008
11. júl 2022

Mne to nepride zvratene, dat pusu na pusu vlastnym detom...maju takmer 3 a takmer 9 mesiacov. Samozrejme, ze to nie je ako "partnerska" pusa, ale taka naspulena. Zvratene mi pride, ked mi moje deti chce na usta silou mocou bozkavat moja mama a este sa aj uraza, ked jej poviem, ze si to s manzelom nezelame

mon1806
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cyberk
11. júl 2022

jasne a rovno jazyckovu :D .. boze.. to je nechutne 😅 nerobim to, ani neplanujem 😵

adrianap83
11. júl 2022

Nikdy. V mojom okolí, rodine to nikto nerobil. Ja som tak vychovaná nebola. Z hygienických dôvodov a tie druhé ani nepíšem.

kluska
11. júl 2022

pre mna je zase prirodzene davat detom pusu na usta, maju 8 a 6 rokov a nikdy som z toho nerobila dramu, podla mna to vymizne niekedy ked zacne puberta, tiez tak ako to prirodzene zacalo, tak to prirodzene aj skonci. Ved to neni francuzak :D :D ja by som povedala tak, ze pokial je to pre teba ok a prirodzene, tak to rob, pokial nie, tak nerob, jednoduche 🙂

panelacikova
11. júl 2022

určite sa to párkrát stalo 🙂 nepamätám si, koľko, veď už má 12 rokov. ale tak do cca 3 rokov to asi trvalo, myslím. a sem-tam, nie denne 🙂 a mala obdobia, že vyslovene sa ona prilepila svojou pusou na ústa mne, čo som mala robiť, vykrútiť jej krk? 🙂 veď šli viac-menej suché pery na pery... a určite sa také niečo z času na čas (2-3 x do roka) stalo aj po treťom roku jej života. veď je to moje dieťa. ale tú pusu dávala len mne. inak nikomu. ostatní na líce, hlavu, objatie... ja jej nevadím. ani ona mne.

kris_tin257
11. júl 2022

My sme nikdy nedávali synovi pusu na ústa z hygienických dôvodov ale keď my sme si s mužom dali pusu malý to odkukal a potom vyžadoval že aj on mi chce dať pusu na ústa, párkrát som mu dovolila veľmi sa tešil ale chvalabohu nemá často také nutkanie 😊

mamamasama
11. júl 2022

Tak ja som podľa všetkého narušená... A aj celá moja rodina... Pusu na ústa som dávala mamke, babke, ockovi, dedkovi, aj v dospelosti... Žiadne francuzáky...normálny božtek...taký aký dávam bežne dvojročnému synčekovi..a tu už ma asi ukameňujete úplne, ale bozkávam mu aj nožičky, ručičky a dokonca aj bruško a ritku ... A nie, nikdy som v tom nevidela nič viac ako materinskú lásku...

bona69
11. júl 2022

@mamamasama úplne detto s tebou súhlasím, dnes už ľudia hľadajú za všetkým len uchylačinu,

gabyyygabriela
11. júl 2022

@mamamasama suhlasim s tebou. Tiez nevidim nic nevhodne ak sa našpúli pusa a dá sa “cmuk”.
Nechapem, preco ti pisu niektoré zeny, že to je nechutne a zvrátene, preboha, ved nejde o strkanie jazyku dieťaťu do úst🤦🏻‍♀️

sweat
11. júl 2022

Mňa by zaujímal reakcia vás žien, pre ktoré je to nechutné a zvrátené, keď vam vaše vlastné dieťa chcelo v určitom veku dat pusu na ústa, to ste ho akoze odstrcili? Co ste mu povedali? "Fuj,daj mi pokoj,je to nechutne a zvrátené?"

Autorka ja zatiaľ odpovedať neviem, môj ma len niečo cez 2 roky, ale teda pusinkovat sa chce o 100 6

jana_eyre_2
11. júl 2022

Ja moc deťom na ústa pusu nedávam, občas sa ale určite stalo.. avšak vidieť v tom niečo zvratene mi príde dosť zvláštne, ako môže niečo také napadnúť človeku v súvislosti s deťmi...

sapetka
11. júl 2022

Nikdy. Len s muzom. So synom na licko cielko nostek ale na usta nie. A vie ze na pusu si moze len mamka s tatikom…

sapetka
11. júl 2022

@sweat nie ale povedala som mu ze mamke moze len tatik dat na usta pusu. Da sa to aj normalne vysvetlit dietatu. A pochopil to, nema potrebu to skusat..

petamich
11. júl 2022

u nas sa pusa na usta nedava 🤷‍♀️ nevidim na tom nic zvratene ak to tak niekto ma...u nas to tak nemame 🙂

nikasmile
11. júl 2022

@mamamasama podobne

marlent
11. júl 2022

Zvratene 😲 tak ja nvm ked som sa ako 25 rocna lucila na dlhsie s maminou dali sme si pusu na pery...neviem aky francuz.bozk spominate ale tak normalne cmuk...doteraz som sa nikdy nezamyslala ze na tom moze byt podla niekoho nieco zvratene

enusamt
11. júl 2022

Som v soku, ze taka nevinna vec je u vas taky velky a hriesny problem 🙈 🙈
Deti odjakziva pusy davaju na usta.. Ved to nie su bozky 🙈
Starsi ma 5r a sam si presiel na pusy na lica

matullienka
11. júl 2022

@mamamasama naša bude mať 11 a ešte mi dá normálne cmuk nevidím na tom nič zvratene

panelacikova
11. júl 2022

tie deti samotné prídu do veku, kedy nebudú chcieť pusu na ústa, je to normálny vývinový proces. ja osobne určite nepovažujem za zvrátenosť dať vlastnému dieťaťu normálnu pusu (cmuk) na ústa. veď mu nepchám jazyk do úst preboha...

jakoma
11. júl 2022

Ja som tam vychovana nebola, ani neplanujem.. u deti v predskolskom veku je to asi ok, ale v puberte/dospelosti za mna nie ok.. moj znamy (vdovec) vychoval syna sam, takto sa lucili ked bol syn vekovo uz na konci strednej skoly.. pre mna to patri do partnerskeho vztahu

vivitn
11. júl 2022

Bozkávam svoju dcéru na ústa,od narodenia a budem to robiť, dokedy to sama bude chcieť, pretože ju milujem♥️je to moje dieťa,tak nechápem, čo by malo byť na tom nechutné 🤔 kľudne jej dám pusu na ústa,aj keď bude dospelá🥰je to práveže krásne, keď vidím takéto pekné vzťahy aj keď sú už ľudia dospelí a tíško závidím,lebo mne už moji chalani pusu nedajú ani na narodeniny 😢bozkávala som tak isto,aj svojich synov, dokedy boli malí...keď prišla puberta,tak sami prestali už chcieť čokoľvek 🙄😄

fantaghiro21
11. júl 2022

... A ked vyrastú, budú bozkávam na ústa aj svoje rovnocenne pohlavie.lebo vsak aj mama bozkala svoju dcéru
Kdezeee
Nikdy som nebozkavala na ústa a nidky nebudem....

mimi3008
11. júl 2022

@fantaghiro21 bozkat svoje male deti na usta mi zvratene nepride, ale toto prirovnanie mi pride zvratene. A nedava to logiku...to potom akoze otec moze bozkat dcery, ale synov nie a mama moze synov, ale dcery nie....???!!!!

vivitn
11. júl 2022

@mamamasama presne,aj ja... tiež malú vybozkávam celú 🥰 ja som práveže šokovaná z toho, čo tu čítam, že je to nechutné a zvrátené🤔v partnerskom vzťahu, už máme iné zvrátené veci a nie, bozkávanie na ústa 🙈🤣