Do koľko rokov dávate deťom pusu na ústa?

11. júl 2022

Netradična otázka ale pri uspavani deti som sa zamýšľala, do koľko rokov som dávala mame pusu na ústa. Dnes si dáme už max na líce. Vy to máte ako s deťmi?

sono2
11. júl 2022

Ani my nedávame na ústa

panelacikova
11. júl 2022

@fantaghiro21 osobne si myslím, že ak vychovávaš dieťa "zdravo" a teda mu vštepuješ, že mamina má aj súkromný život (má partnera - otca dieťaťa či iného, alebo v prípade lesbického páru nejakú ženu - partnerku), tak to dieťa samo od seba prestane vyžadovať tieto pusinky. u nás to takto je. moja má 12 a už to nechce. stane sa, tak raz za 2-3 mesiace, že našpúli suché pery a chce to opätovať (ale to už je skôr v rámci srandy, než nejakej extra lásky) 🙂 ale inak sa jej to začína protiviť, lebo chápe, že normálne bozky si dávam s mužom. áno, mne príde divné, ak dospelá žena bozkáva na ústa svoju matku, ja mám mamu veľmi rada, veľa pre mňa znamená, veľa sa pre nás ako deti obetovala, snažila sa, je ako mama úžasná. ale na ústa ju nebozkávam. ani to nevyžaduje. ale pritom si pamätám ako dieťa, že také bolo. proste to akosi samo vymizlo 🙂 a vidím, že takto to je aj s mojou dcérou. a som rada. do istého veku akože OK, ale potom by mi to bolo divné. aby napríklad 30-ročná žena, ktorá ma nebodaj ešte aj vzťah či rodinu, bozkávala na ústa napríklad 60-ročnú matku.... ee, to sa mi nevidí 🙂 pripomína mi to film "ocko je doma II.", ak poznáš, videla si, tak presne vieš, ako to pôsobilo 😀

moniikka
11. júl 2022

Kedykoľvek keď chcú. Majú 17,10 a 6 rokov. Z najstaršou už iba keď odchádza preč na niekoľko dní ako teraz na letnú brigádu. S menšími každý deň, sú to moje deti, moja krv. Nevidím v tom nič nechutne

janko77
11. júl 2022

No moji chalani majú 7a 12a každý večer prídu za mnou pred spaním že mami pusu a veru na ústa.Mne to príde absolútne normálne však sú to moje deti, ľúbim Ich,neviem čo by malo byť na tom nechutné ako to tu čítam 🤦.A dcérku tu si vybozkavam vždy,😘😘

avanka
11. júl 2022

@mamamasama aj ja s tebou súhlasím,chlapci majú 11 a 14 a normálne si dávame pusu na pusu,veď je to moje dieťa preboha..
Aj maminke dám pusu na pusu a nič zle mi na Tom nepríde..

dyala1067
11. júl 2022

Moje maju 9,6 a 6 a dávame si pusu na rozlúčku alebo len tak večer pred spaním. Pride mi divne ze to niekomu pride zvrátene😂, predpokladám ze im to vydrží do 10-12r. a potom uz bude puberta a pride to nechutne mojim pubisom. Zatial si to užívam😘

nerya
11. júl 2022

Prišla som pozdieľať svoju skúsenosť, ale po prečítaní prvých reakcií som si to skoro rozmyslela 🤷 ja som aj starym rodičom dávala pusu na ústa, pomaly hádam ešte aj v 15, pri zvitavani už potom čoraz menej, to sme sa len objali alebo takú letmu líce na líce a nikdy mi to neprišlo cudne ani zvrátené, ale napríklad maminmu otcovi som nie, to sa mi voľáko priecilo. Svojmu synovi napríklad nedávam... Možno raz, dvakrát som... Neviem sama prečo 🤣

martina2ve
11. júl 2022

Nikdy sme to nerobili, keď sa deti chceli "muckať" tak som sa otočila aby som dostala pusu na líco..
Myslím že bozkávať deti na ústa je nevhodné a v prvom rade to patrí do partnerského vzťahu.

lelet1609
11. júl 2022

Neviem co je na tom zvrátené a nechutne, keď vlastnému dieťaťu dáte normálnu pusu. Akože príde mi dosť cudne, že vôbec niekto to považuje za nechutne. Potom som nechutná aj ja a celá moja rodina, kde to príde prirodzene dat pusu dieťaťu. Nie je to olizovacka a strkanie jazyka do úst 🥴
Mam 28 normálne keď sa lúčim s maminou, ocinom ktorý často cestuje na dlhú dobu si dáme pusu a vystiskame sa, taktiež aj dcére dajú pusu.. dokonca starká vybozkava mňa, dcéru aj muža a nikdy by nás nenapadlo povedať - fuj si nechutna/ny 😄
Ale tak každá rodina to ma inak 🤷‍♀️

lylyjana
11. júl 2022

do nikdy. Netreba davat pusu na usta, este aj nas zubar to prizvukoval. Takto sa viac detom prenasaju bacily,mozu sa im viac kazit zuby, prenasat choroby. Ja si maleho pusinkujem cely den, ale nie na usta. Na usta nech si bozkava potom frajerky.

nika11103
11. júl 2022

Tak ženy ruku na srdce , aké ste niektoré že porad podávate TO keď vam niekto na dieťa škaredo pozrie . Budeme spolu s našimi deťmi na ihrisku a moj syn dcéra začne naháňať vaše dieťa a dávať mu pusu na ústa , veď je to normálne robí to tak s mamkou a tatikom, tak prečo nie aj dievčatku / chlapčekovi na ihrisku . Sak by ste skolabovali 🙂)))) (niektoré ;))

mamamasama
11. júl 2022

@lelet1609 súhlasím...mňa napríklad hreje na srdci spomienka na môjho nebohého ocka a dedka práve preto, že sme sa rozlúčili objatím a pusou... Nevedela som, že sú to posledné momenty, kedy ich vidím.
Nebrala som to tak, že už som dospelá a niečo sa v mojej láske voči nim zmenilo, že by tá pusa znamenala niečo iné. Ocko bol vždy ocko a dedko bol dedko... Presne to zmýšľanie tu, že je to zvrátené, mi príde čudné. Ako vôbec niekoho niečo také napadne?
Ak chcú moje deti pusu, alebo objatie, budem tu vždy pre ne... Pokojne aj v dospelosti...

lucia851
11. júl 2022

Môj syn má 12 rokov a dávame si pusu

dskjhfdlkdjhl
11. júl 2022

Niektori ludia maju take zvratene myslienky, ze nemozu dat ani pusu vlastnemu dietatu😝

panelacikova
11. júl 2022

@lylyjana tak toto mi liezlo na nervy poriadne, keď dcéra mala dudel. cumlík. jej úžasný "dedko", ktorému dnes stačí vidieť ju raz za rok (býva od nás 35 km), bol ako zubár úplne hotový, keď malá vypľula cumel na zem, že som ho zdvihla, vycmúľala špinu a strčila jej ho do úst... dobre že ma "nezožral" tými svojimi múdrymi rečami o baciloch. neviem, stále som považovala za menej zlé moje bacily, než bacily cudzie, kdesi zo zeme von alebo proste v cudzom prostredí 🙂 normálne sa mi ten chlap zhnusil. a úplne úžasné je to, že dnes po nej ani neštekne. dedko ako vyšitý. ale rečí mal ako koza bobkov.

a, mimochodom, tie jeho budúce frajerky, tie vari nebudú mať bacily? s tým akože vôbec nepočítaš? 🙂

selu11
11. júl 2022

@dskjhfdlkdjhl Jedna veta a nič viac vysvetľovať netreba, u mňa máš týmto komentárom 100 bodov 😉

barborinkamisko
11. júl 2022

No mam 26 rokov dozeraz keď prídem a odidem dám mame pusu na ústa 🤣 ale žeby to bolo zvrátené no neviem neviem. Môj brat rovnako ocovi nie ale mame tiež da pusu na ústa jasne nie Francúzak ale mňa by zaujímalo prečo to je také zvláštne🙋

A to že ti cicia prsník nie je intímne?,🤣 a tu sa rieši pusa na ústa jeminečku 🤣

enusamt
11. júl 2022
saxana000
11. júl 2022

Nikdy som sa nad tym nepozastavila....rodicia maju 65 rokov a mamina aj ocino mi da pusu normalme na usta aj ja im aj dcere aj muzovi ked odchadzame ked prichadzame na vianoce narodeniny meniny v skolke rano aj poobede hocikedy cez den ked pride za mnou maminka lubim ta.pri cudzich ludoch jasne to je len letmy dotyk licami a pusa do vzduchu..ale u nas v rodine je to absulotne prirodzene a normalne...a ja normalne zasnem ze u inych to tak vobec nefunguje.

sense
11. júl 2022

Dcéra má. 9 a ešte stále mi dá pusu na dobrú noc, nič zlé na tom nevidím... A ani jej v tom brániť nebudem, nie je to bozk ako keď sa bozkávam s partnerom.

danulicek
11. júl 2022

Ja som úplne antiobjimaci a antibizkavaci typ, čo sa rodiny týka. Neznášam to. Jedine, s kým mi to bolo prirodzene sa objímať a bozkávať, bol môj muž. Odkedy som mama, rovnaku emóciu mam pri deťoch a veruze, občas dostanem ešte od mladšieho pusu na ústa. Nebránim sa tomu, keď mi ju chce dat, ale cielene na ústa mu pusu nedávam. Zato na čelo, licko, do vlasov a kade tade milionkrat za den. On mna berie ako mamu a ja jeho ako moje vlastne dieta. Rovnako som to mala pri staršom, ktorý si okolo 7 r začal uvedomovať, že proste pusu na pusu od mamy už nechce, lebo je to trápne 😁 A je tak je to v poriadku. Zaujímavé, nikdy nikoho na ihrisku nenaháňali, že by chceli cudzie deti bozkávať na ústa. absolútne ani na sekundu mi to v rámci nasho vztahu matka-deti neprislo zvrátene. Praveze, akakolvek myšlienka na zvrátenosť vo vztahu k deťom, len preto, ze im dam pusu na pusu, mi príde úplne čudná 🙈 veď to už pomaly nebudem môcť vidieť mojho 6r syna holeho vo vani, lebo aj to je vlastne “no go” zóna 🤨

zuzinka888
11. júl 2022

Pobozkat dieta na usta je zvratene a nechutne a nehygienicke?? Ale fajcit chlapom vtaky to uz je ok?🤦‍♀️

anonymous87
11. júl 2022

@zuzinka888 😂😂😂😂👍👍👍

panelacikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
11. júl 2022

@zuzinka888 no ty si zabila 😀

maminkadeticiek
11. júl 2022

Pobozkat dieta na usta je zvratene?A vam to tu uz sibe??🤦‍♀️

jjanulienka
11. júl 2022

Zvrátene dávať svojim deťom pusu na pusu??? Ako fakt??? Mne príde zvrátene a priam nechutne keď niekto kojí dieťa 3+ a ešte k tomu na verejnosti.
Moj ma 9 a občas mi pusu na pusu dá

vivitn
11. júl 2022

@zuzinka888 konečne to niekto napísal 👍👍👍😂

mikadooo
11. júl 2022

Hmm ja som asi vôbec na pusu svojim deťom nedala pusu... Je mi to nepríjemné... Ja by som asi tiež od nikoho okrem manžela nechcela pusu na pusu, neviem, nejak mi to príde neprimerané 🤷. My sa vždy na čelo, na líčko, na noštek a tak.

panelacikova
11. júl 2022

@jjanulienka no... mne už aj 2+ 😀