Dokedy si bábätko dáva všetko do úst?

16. mar 2024

Ahojte, mam 9m dcéru, je to moje prve dieťa, tak neviem. Dokedy trvá tato fáza, ze všetko do ust? Vsetko VSETKO, co jej dam do ruky 😅 najprv do ust a ohryzava...este aj moju ruku koľkokrát zuzle🙈 vsade su odtlačky zubov🙈

pribinak
16. mar 2024

Rataj ešte tak pol roka. Kým budú vonku zuby

kitycat
16. mar 2024

Este dlho

amonet
16. mar 2024

moja ma tri a ma furt ruky v ustach😅 nastupila do skolky a zacalo to, najprv nos a teraz nechty😅

titla
16. mar 2024

Takto, pre nu je to stale jeden z najvyznamnejsich sposobov, ako veci skumat. Je to akoby jeden zo zmyslov. Ako bolo spomenute este tak pol roka bude takto davat do pusy ze uplne vsetko. Potom zacnu prevladat vnemy z inych zmyslov, ALE priorav sa na to, ze este roky bude olyzovat kadeco. Ja mam 4 rocne a vkuse upozornujem, nedavaj si hracky/ceruzky a neviem co do pusy. Najviac ma ide vystriet, ked v obchode opiera usta o rucky nakupneho kosika, madla vo vlaku....😵‍💫😡 a pod.

dagas
16. mar 2024

Tak moja má 5 rokov a žasnem čo všetko ju ešte niekedy napadne strčiť do úst 🤷

beata_k
16. mar 2024

Zhruba okolo roku aj nieco to ustupuje.

paciko9
16. mar 2024

Nasa ma 3 a pol a stale daco vlozi do ust. Sa s muzom cudujeme, ze nemala este ziaden aft v ustach. Od kedy si odhryzla z obhoreneho dreva tak neriesim😀

iwesska
16. mar 2024

Do 3r.urcite. Preto je vsade na malych predmetoch oznam,ze nie je vhodne pre deti do 3r.

pauli_cka
16. mar 2024

moj bude mat 5 a vkuse ho upozornujem na prsty v ustach :D Takze tak skoro to asi neprejde. deti to skratka robia

ivangeline
16. mar 2024

Podľa dieťaťa. Niektoré pochopí rýchlo a nechce divne chute,len jedlo. Po roku. Iné to majú už ako zlozvyk.

cali2016
18. mar 2024

Moja 25 mesačná to robí dodnes.Nesmiem ju nechať ani na chvíľku o osamote, aby náhodou niečo neprehltla.