Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dokedy ste uspávali svoje deti na rukách?

edie63
15. okt 2011

Mile mamicky,
dokedy ste uspavali vase deticky na rukach a ako ste ich uspavali potom? Moja dcera ma 13 mesiacov a este stale ju uspavam na rukach (hojdanim, tancovanim), nic ine nefunguje. Kedze je uz tazka, tak uz to nie je prijemne pre mna a ani pre nu (niekedy si nevie najst vhodnu poziciu) a stava sa, ze uspavam aj vyse hodinu. Ked sa v noci zobudi, ukludni sa iba na rukach, stava sa, ze aj v noci hojdam hodinu aj viac (neplace a nie je nespokojna, normalne si uziva, ze ju mam na rukach). Dcera nechce ani cumlik ani flasu (do roka bola kojena teraz pije z pohara alebo z lyzicky) takze tieto pomocky neprichadzaju do uvahy a neuznavam ani metodu nechat vyplakat. Dakujem za vase odpovede.

bublinkajasminka
15. okt 2011

do 2 tyzdna, potom sme ucili na postielku a je to uz 3,5 roka a mala spi krasne sama 🙂 🙂 🙂 🙂

lucia563
15. okt 2011

nikdy, polozim a spia 😉

pingu1
15. okt 2011

nikdy, iba ked sme prisli z nemocky a bola vystrasena, ale to trvalo tak 4 dni

micimacko
15. okt 2011

Tiež len na začiatku sme uspávali na rukách.a samozrejme ked nám bruško bolelo.

lusinkaj
15. okt 2011

Moje dvojicky maju skoro 13m. a uspavame len na rukach,dokedy nevieeeeeeeeeeeeeeeem 😖 🙂

ive82
15. okt 2011

ahojte maminky, este ako tehulka som dostala darcek - fantasticku knihu o detskom spanku http://www.gorila.sk/product/199434 - velmi lahko a rychlo sa cita, su v nej jednoduche rady o tom, ako ma dietatko zaspavat a celkovo spat...nasla som tam tolko tipov (uplne zrejmych, ale keby mi to nikto nepovedal ani by ma to nenapadlo - napr. hovoria, ze dietatko sa ma trosku pohojdat na rukach ale do postielky sa nema vkladat uz spiace - malo by byt ako "opity namornik" - uz by malo byt na "odpadnutie" ale zaroven by malo dotiahnut zaspavanie samo) - uplatnila som vacsinu rad a od troch mesiacov vobec (a ked pisem vobec, tak to mam aj mysli) neriesim zaspavanie - maly zaspava doslova sam - vzdy ho polozim (to je jedno ci cez den alebo vecer/v noci), trosku sa s nim porozpravam (aj ked ma stale iba rocik) a odchadzam - maly zaspinka sam. moja odpoved teda znie - nikdy som ho (okrem stavov, ked bol chory) neuspavala na rukach - velmi odporucam vyssie uvedenu knihu, vie neskutocne zjednodusit zivot aj babatkam aj rodicom...

ginger_fox
15. okt 2011

nikdy som tak syna neuspavala 😝 "uspavanie" je ritual, na ktory si rodicicia svoje dieta naucia a potom su prekvapeni, ze preco to dieta od nich vyzaduje 😀

nessi01
15. okt 2011

Suhlasim, ze kazde dieta je individualita - na 1000% a v kazdom ohlade, takze kazde proste potrebuje iny pristup - niekto ma problem so spinkanim, niekto s papanim, niekomu sa nechce liezt a chodit...my sme na rukach tiez neuspavali nikdy - maly ma teraz 9 mesiacov - s vynimkou dni, ked bol chory a ja som ho nemohla nechat plakat, aby sa mu zbytocne netvorili sopliky, ale to je ina kapitola. Inak sme s nasim ocinom asi drsni, ale radsej maleho nechame vyplakat, nez ho zvykat na take veci ako zaspavanie na rukach ci v kociariku. A cuduj sa svete - maly sa spravidla sam po par minutach ukludni. Je to tak 50 na 50 - niekedy zaspi v postielke hned, proste sa ulozi a spinka, niekedy trochu poziape, ale ked vidi, ze sa nic zasadne neudeje (max pri dlhsom placi mu bez slova prideme dat cumlik, pohladkame a ulozime do povodnej polohy a vybavene), tak sa ukludni a zalomi. Pripadne, ak mam pocit, ze malo papkal, dostane este prsnik, ale ked vidim, ze len vymysla, bez milosti naspat postielka 🙂 Drzim palce, niekedy to chcelo silne nervy, nez si maly poriadne zvykol na tento system, vydrzal niekedy aj 15 minut strasne plakat, ale dlhsie nikdy, treba vydrzat, vysledok stoji za to 😉

kaja73
15. okt 2011

Ono sa tu lahko pise maminkam,že na ruky nie,ked maju,alebo mali babeno co bud place malo,alebo takmer vobec. 😉
Moj st.syn si prve 3 m zivota doslova prereval a to takmer v kuse. 😒
10h za den plakal isto.
Najvacsi napor placu bol pravidelne medzi 20 a 24h v noci-chcela by som vidite maminku ,čo by takto svoje babatko nechala samerevat az sa zdusat placom-nie 10 minut,nie hodinu-ale 4 h.
Ja som na to srdce nemala.
Plakaval aj potom vela do 6 m to bolo ozaj zle,ale už o niečo lepsie-no napr.v 4m si vyreval slabinovy pruh-a to sme ho už nasledne vobec nemohli nechat zadusat sa placom.
Na rukach bol uspavany do 2 rokov-zvykol si na to-ano vdaka mne,ale aj dnes by som to robila presne tak isto-s nim. 😉 potom stacilo vysvetlit a priebehu par dni už noseny nemusel byt.
Bolo to narocne,to je pravda,ale takyto typ dietata je ozaj tažko na rukach neuspavat.
Ak je na to dieta zvyknute,treba bud vydržat,kym to pochopi,alebo skusat ho ukladat na postel,lahnut si k nemu,hladkat ho atd a testovat takto či je už schopne zaspat aj takto.
Druhy syn nikdy uspavanie na rukach nepoznal-od narodenia zaspaval som v postielke a nik ho to neučil 😉 -takže, ak by som mala len taketo babeno,tak si tiež myslim ,že je to len o mamine.
takto vsak ,viem že je to v prvom rade o dietati.
Mali sme aj s ml.synom zle spankove obdobie,ale VZDY zasaval bez ruk,bud samostane alebo vedla mna-on to dokazal bez problemov.
Nebolo to o mojom super pristupe,ale o jeho schopnosti zaspat sam-s tou sa narodil. 😉

lji
15. okt 2011

do nikedy. ked bolo treba uspávala som na rukách, ked nie tak nie takže to nemáme ohraničené. ked bola malinká tak som ju nechala trošku poplakať už ked som bola na pokraji síl (ale nie vreskot, len plač a nie dlho), ked sa dalo tak moja mamina prišla a jej "robilo dobre" že ju mohla uspávať na rukách. ale vždy som sa snažila napapať, odgrgnúť, poprípade dudlík a spať. bolo obdobie ked nepomáhalo nič a bola proste na rukách ale to na nej bolo vidieť že je unavená a že ju niečo trápi tak ma potrebuje ale zase, bolo to len pár krát a vždy som skúšala najskôr iné možnosti. ak malá vymýšla v postielke tak to neriešime, proste ju dáme von a šup sa hrať ale sama a my si robíme iné veci. nebudem ju nútiť spať ked nechce. a po pol hodke zase do postielky, co uz väčšinou zaspi hned.

každé dieťa je indivindualita a každý naučený rituál môže dieťa samé len tak zo dna na den zmeniť ako sa jemu zachce a rodičia sa aj na hlavu môžu postaviť. určité pravidlá máme a aj ich dodržiavame ale myslím že v prvom rade treba brať ohlad na potreby dieťaťa.

fairynika
15. okt 2011

prvy mesiac odvtedy len na prsniku 🙂 a v noci zaspi sama teraz ked ju tak vezmem ako babo na ruky tak sa tak zacne usmievat 🙂

bubena
15. okt 2011

ja mam tiez prve dietatko a tiez ju uspavam.pokazila mi ju svokra v tretom mesiac.odvtedy ju uspavam do 1,5roka,ale od roka ju nenosim,sedime na posteli a malu mam na takej tvrdej poduske.teraz ma 18mesiacov,cez zaspi sama a na vecer ju vzdy hojdam troska.nehojdam ju ako na kolotoci,mierne,len aby ma citila,trva nam to 5minut a spi.ja neviem,ja som zase pocula,ze ked je babo pestovane,potom sa lahsie odrazi od mamky a nedrzi sa jej sukne..je sebavedomejsie ...nehovorim ze by sa to malo,ale ja pri malej vidim,ze nenalieha,ona vie uz sama ze je cas na spanok ,cez den pekne sama vleze do postielky ,na vecer neplace nic,hned zavre oci a spi.tak mi to nejak problem nerobi..ja myslim ze to chce iba cas,ale poradila by som,cez den ju dat do postele a lahnut si k nej,(skuste jej dat ruku na oci,nasa ich hned zavre a zboznuje to,sama mi hlada ruku)no a na vecer nevidim nic zle na tom ak ju uspavate,dajte si ju na nejaku velku podusku na vase kolena,sadnite na postel,nohy na zem a iba ju hojdajte troska..potom si ju uz iba prelozite.. 😵

alca85
15. okt 2011

milé mamičky...neviem, či ste si všimli, ale zakladateľka nepoložila otázku , "či ste deti uspávali na rukách" ale dala otázku : "dokedy ste uspávali na rukách" ...takže je tu zbytočne veľa odpovedí, ktoré sú odveci....

takže @edie63 za seba:
Ja som dcérku uspávala na rukách či v babyvaku do cca 10 mesiaca (je jedno z tých detí, ktoré sa dožadujú náruče)....potom som to sekla a išla do postieľky (dovtedy spávala s nami v posteli) s tým, že som ju držala za ruku + má svoju obľúbenú dečku, bez ktorej by ani neišla spať. Doteraz sa striedajú noci, keď zaspí sama a keď musí byť niekto pri nej (väčšinou si dožaduje MM, ktorý je celý deň v robote, tak si ho chce aspoň takto vychutnať a musí jej čítať rozprávky). Samozrejme to nebolo tak ľahké a neraz si riadne poplakala, ale nikdy som ju nenechala plakať dlho. Keď bola staršia cca16 mesiacov (možno aj skôr), tak som ju uložila, chvíľku pobudla pri nej a potom som sa robila, že potrebujem ísť na WC (praktizujeme občas doteraz, keď si nedá povedať...ale už sa nedá toľko oklamať 😀 😝 - už je to spojené s obdobím vzdoru). Potom sme sa presťahovali a hneď šupli do vlastnej izby (chvalabohu to išlo hladko) 🙂
A teraz u malého je to to isté...tiež je to taký prícucok, tak uvidíme ako to dopadne 😔 😝

Držím palce, nech sa čím skôr naučí spať v postieľke.

andrejka1974
15. okt 2011

nikdy vzdy spali v postielke alebo v kociku od narodenia

katka888
15. okt 2011

skoro nikdy, zacsa zaspali deti pri nas vecer ked sme pozerali telku, mali navstevu, alebo pri papani, mladsi aj sam v postielke, ked uz vidim, ze je otapeny tak az potom ho dam do postielky, alebo zadrieme v lehatku

severankasr
15. okt 2011

my sme museli štyri mesiace, revala ako pavián kvôli silným kolikám, odvtedy vôbec neuspávame, uspí sa sama, tak sa naučila...myslím uspávanie na noc...

katmi
15. okt 2011

pripajam sa k andrejka1974..nasa tak isto.. nikdy..

mamina6410
15. okt 2011

Takze moj maly mal pri narodeni 4,460kg, cize uz vtedy bol tazky. Od malicka az do 6 mesiacov mal strasne silny reflux, po kazdom jedeni sa cely povracal a museli sme ho uspavat len na rukach, kedze negrgal vobec a ked sme ho dali do postielky do minuty bol cely povracany a hore. nepomahalo vobec nic, ani vyvysena postielka, ani sirupy ani specialne polohy pri dojceni, proste len ho nakrmit a nosit a nosit, ked zaspal vzyd som s nim sedela a spal len vo zvislej polohe na nas a to celych 6 mesiacov, cize na ruky je zvyknuty dodnes. Ked sme presli na prikrmy , reflux prestal a chcela som ho naucit na postelku, ale nedalo sa, vzdy ho bolo treba uspat na rukach a polozit tam, podobne aj v kociku, nikdy mi v nom neuaspal, vzdy som ho vybrala , uspala a dala tam a spal aj 3 hodinky. Skusali sme aj metodu vyplakania, dokazal plakat 3 hodiny vkuse a ani si nelahol v tej postielke, tak sme to vzdali a uspavali dalej len na rukach. To uz mal pomaly rok a vyse 10 kilov. Ked mal 14 mesiacov dokazal zaspat zo dna na den so mnou na postely v priebehu hodiny, teraz ma 18 mesiacov a zaspi na postely za 15 minut a v postielke tiez, len musime byt pri nom. Na rukach je schopny mi zaspat v priebehu 2 minut a v minulosti to bolo niekedy aj viac ako hodinu. A to mi spavala ko maly len 20 minut, cize to vyzeralo asi tak, ze som vyse hodiny uspavala a on potom 20 minut spal. Dnes mi to pride vsetko sialene, ale bolo to vlastne v pohode, aj ked bol strasne tazky. Teraz mame vyse 12 kilov, cize ja som sa nanosila az az, ale aj tak to bolo krasne a nic by som nemenila. Treba len vydrzat, kazde babo je ine, ono samo pride na to, ze uz mu na rukach je nepohodlne. Este Vam to vsetko bude chybat, aspon u mna je to tak.

lienka434
15. okt 2011

Uspavam cez den na rukach 20-30min.ale sedim pri tom-dcerka je uz od 8mes. pre mna tazka.vecer vypije vo velkej posteli mliecko a potom 15-30min.zaspava vedla mna kedze lezim pri nej.Ked zaspi prelozim ju do svojej postielky,ked sa zobudi v noci musi ist k nam inak nechce spat.. dufam ze moja dcerka v 18mes uz pochopi a bude sa jej dat vysvetlit ze je tazka a moze sama zaspinkat v posteli..teraz sa jej to neda vobec vysvetlit..mame 16mes.

knichna
15. okt 2011

Dcérka mi stále zaspáva v náručí, teraz má 19 mesiacov. Bola zvyknutá zaspať pri dojčení a keď sa dojčiť prestala (v 15. mesiaci), zostalo aspoň to pritúlenie. Ak sa v noci, alebo nad ránom zobudí, tak ide k nám do postele, od malička spávala s nami a neberiem to tak, že som si ju pokazila, alebo zle naučila, ale že je to pre ňu prirodzené byť mi nablízku a že to tak potrebuje. Možno si s ňou skús sadnúť a húpať ju, tak ti nebude ani ťažká a nájde si ľahšie svoju polohu. Alebo skús fitloptu....

murinka
15. okt 2011

uspavala som do 2rokov 😅 ☹ a pri malemu ked sa narodi tak uz neplanujem vobec 🙄

cica13
15. okt 2011

nikdy....obidvaja mali svoje postielky 😉

blau
15. okt 2011

Aj my sme sa rucickovali relativne dlho, asi rok a pol ak nie 2? 🙂) Ked budem mat druhe, aj to budem, uz mi ten nadherny pocit nikto nikdy nevrati, deti vyrastu a mne zostanu krasne spomienky ako mi babatko zaspalo v mojom naruci. Uzivala som si to plnymi duskami 🙂

nasta197
15. okt 2011

ja som uspavala do jeho 5 kg ciže do 4 mes. potom sa mu zapácilo spinkať v kocíku a teraz ked bude mat 8 mes. a 9 kg znova na rukách ... auuuuu bolí to ale co už a niekdy zaspí aj v posteli 😉

kkacena123
15. okt 2011

@edie63 Ahoj, tak ja som syna uspávala od malička na rukách. Do 4 mesiacov mal koliky, uspavali sme ho na fitlopte na striedacku , raz manzel raz ja. Zo zaciatku len on, pretoze som nemohla sediet na lopte po porode. Ale potom si zacal vyzadovat pri tom aj prsnik tak to nakoniec ostalo len na mna. A postupne uz s nim nezaspal vobec. Večer stále na fitlopte az do 4 mesiacov, niekedy aj 45 min. Cez den zaspal pri kojeni.Ked bol trosku vacsi, ked uz spal len 2x denne, tak tiez len na lopte niekedy aj hodinu a o hodinu uz bol hore,ale niekedy spal aj 2 hod.Tak to to islo az do 13 mesiacov, takze fitlopta, prsnik a hmkame si a spinkame. Od 13. mesiacov spí len 1x denne niekedy aj 3-4 hod , niekedy len 45 min.Ked mal 17 mesiacov povedala som si , ze uz vecer nebudeme na lopte zaspavat, lebo je mi tazky a akurat mi to staci cez den. Asi od 21mesiacov som postupne ho naucila zaspavat bez lopty. Islo to tazko. Nase zaspavanie vyzera asi takto: cez den aj vecer je to rovnake,...ideme do spalne, niekedy chce precitat rozpravku a potom si sadnem do tureckeho sedu na stred postele a zacnem ho kojit, pritom mu zapínam zirafu (je to natahovacia zirafa, ktora hra prijemnu melodiu), niekedy mu aj hmkam jednu svoju melodiu stale dookola a tak zaspi. Teraz ma uz 2 roky a posledne 2 tyzdne bolo aj tak, ze ked som ho nakojila pri hrajucej zirafe, potom si lahol, prikryla som ho a zaspal sam, alebo sa pritulil ku mne a tak zaspal. Samozrejme kym uplne zaspi, ostanem pri nom ale potom uz nemusim, az ked idem aj ja spat. Ale mali sme obdobie, ked som musela cez den stale pri nom lezat, inak sa stale budil. Takze je to tazke, ked mas podobne dieta ale verim ze postupne sa to zlepsi. U mna je to mozno o to horsie/lepsie ze este kojim. Tym sa aj ukludni ale potom nemozem bez neho ist nikde ani cez den a samozrejme s nikym nezaspi. V noci sa od malicka budi niekedy aj kazde 2 hodiny na papanie, a to este stale takto je. Doteraz vydrzal spat do rana do tej 4:30 asi len 8x a to uz má 2 roky.Niektore deticky prespia celu noc, ale on nie je taky. Co uz. Mne to nevadi, uz som si zvykla. aj tak ho stale kontrolujem ci je prikryty. Joj, a v postielke spal len do 7 mesiacov, pretoze som to uzu ja potom nezvladla kazdu hod. ho vytahovat z postielky. A neslo len o moje pohodlie ale o moje zdravie, nakolko som rapidne schudla na 43kg az som sa vylakala a nevladala som sa potom onho cez den starat. Tak som to riesila, tak ze sme v spalni a manzel v detskej, nakolko sa nam postielka nezmesti do spalne.Zatial sme tak spokojni.Drzim Ti palce a prajem ti vela trpezlivosti.

zuzanockamt
15. okt 2011

moj syn ma 13 mesiacov a uspavam len na rukach alebo v manduce alebo v satke ... inak nezaspi ... menit to nebudem, necham na neho, kedy sa rozhodne zaspavat sam

bellugia
15. okt 2011

Mne rupli nervy, keď mala 5 mesiacov. Nevládala som ju, strácala som s tým čas, tak som ju dala do postieľky a použila metódu vyplakania. No, nič príjemné, protestovala tam, ale zaspala po polhodine. Druhýkrát už plakala menej a tretíkrát už skoro vôbec. Navykla si rýchlo a o tri dni to bolo zlaté samo zaspávajúce bábo. Asi budeš musieť prežiť tú tortúru s malou teraz, ale bude to horšie, keď už vie sama chodiť, predpokladám. Veľa zdaru! 😕

m.i.r.i
15. okt 2011

Nikdy..na rukach sme nosili, hlavne do tych 3 mesiacov ked velmi vela plakal kvoli brusku a kolike, ale nikdy sme ho na rukach neuspavali...od uplneho zaciatku zaspaval sam v postielke...prve tyzdne niekedy pri krmeni a polozila som do postielky..

miss_shy
15. okt 2011

ja som uspavala na rukach do roka, a ja som si to uzivala(uspavanie narukach netrva vecne,a deticky nam tak rychlo rastu) 😵 maly zaspal vzdy do piatich minut 🙂 a vobec mi to nevadilo, a jedneho dna sme skusili v postielke a v pohode 🙂 vsetko ma svoj cas...

michaela80
15. okt 2011

Starsieho som neuspavala..Pekne sam zaspaval v postielke..no a toto male 😀 😀 prve 3-4 meisace kedze velmi nam plakala tak aj 2-3 hodiny na rukach a iba ja.. tolko krat sa stalo ze po 3 hodinach nosenia som ju polozila na postel a hned bola hore... a zase sme sa prechadzali a stale dookola ... 😖 😖 😖 no a asi od 5-6 mes zaspavame iba pri kojeni...nikto iny ju neuspi... a ja si to VYCHUTNAVAM ....ved tak rychlo to rastie ze si to treba uzit ..nebude to uspavanie vecne takto... raz pride cas kedy zaspi aj sama...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli