Druhé dieťa - dodajte mi odvahu

tinqua
6. aug 2015

Ahojte žienky, už si tu frčím nejakú dobu, možno som niekomu aj poradila alebo aspoň pobavila 🙂 Všetko si zvyknem riešiť sama, nezakladám tému pri každom probléme a pod., ale toto je niečo do čoho ma musíte dokopať...viem, že chcem druhé dieťa, viem že ak chcem aby bol medzi deťmi presne dvojročný rozdiel musím sa do toho pustiť, ale problém je ten, že sa toho bojím ako čert kríža...ja som vo svojej podstate človek čo bars veľa vecí nerieši a áno som aj pohodlná, bojím sa, že pri dvoch deťoch prídem o samú seba, sakra sebectvo, ale ja si ozaj rada dám deco vína večer s mužom a som rada, že už moje ročné dieťa vtedy spí a môžem byť aj manželka a sexi ženská (aspoň sa tak občas cítim)...takže k veci, mám zoznam proti: 1. dve deti tak ľahko na deň alebo víkend k starým rodičom neupracem, 2. znova sa zväčším o tri čísla a boh mi je svedkom, že dole to ide strašne ťažko, 3. po prvom cisárskom ma doteraz bolí jazva, ako to bude keď mi do toho seknú druhý krát?, 4. začínam po troške podnikať, zvládnem to aj s dvoma deťmi? 5. dcérka je náročná, do 10. mesiacov nespala dlhšie ako hodinu, čo ak bude také aj druhé, to sa zbláznim. ....no takže moje proti sa delí na sebecké a existenčné problémy ....a teraz keby ste mi vy napísali, prečo je úžasné mať deti takto po sebe, šťuchnúť ma dopredu, môjmu mužovi je to vlastne jedno, keď mu poviem poď na vec s radosťou šprcku zahodí meter od seba....ja vám budem strašne vďačná, keby mám kopu kamarátok nedám ani toto sem, ale mám všeho všudy zo päť z toho dve chcú ostať pri jednom a tri deti vôbec nemajú....ďakujem 🙂

eeffka
10. aug 2015

@cailinevelyn diazepan jej dokonca dali v rámci liečby,aj ditiaden proste take lieky co od nich deti spia a ona ani na to nereagovala.lieky boli kvôli inému medikovane. No ale veď nevadí už je za nami.

cartridge
10. aug 2015

@tinqua Neviem, nečítala som dokonca, či je to ešte aktuálne, ale určite zbytočne premýšlaš a kombinuješ. Nechaj všetkému voľný priebeh, povedz manželovi, nech "zahodí šprcku meter od seba" a choďte na to! Aby si neskôr neľutovala, že si niečo prepásla. Obidve detičky Ti odrastú ani nevieš ako. Ja som tiež dlho bola doma, potom som si ešte k tomu nemohla nájsť prácu a teraz je mi ľúto, že to všetko prešlo, ani neviem ako /prebdené noci, celé dni s deťmi, celá domácnosť na mne, atď, atď./. Všetko to by som najradšej vrátila naspäť, keď boli deti ešte maličké.

dooomca
20. aug 2015

ako keby si mi z duše písala... presne si aj ja hovorím, že by som už chcela druhé, ale bojím sa toho, že už ozaj nebudem nič stíhať, že čo ked bude zlé, často sa budiť a ja to psychicky nezvládnem.. ked ma chytí slabá cvhílka, tak si hovorím, že už chcem druhé, ale ked ma nahnevá malý, tak si hovorím, že druhé až o 10 rokov :D..ale si myslím, že je to najlepšie si to odbiť naraz a potom mať pokoj, aj ked ten prvý rok je určite ťažký..lebo neviem si aj predstaviť, že keby idem do práce a zase otehotniem a zase ten istý kolotoč od začiatku..takto som ešte vo švungu, tak uvidíme 🙂..nechávam to už na prírodu.. ked otehotniem poteším sa a už to nejako zvládnem, budem musieť 🙂

deximix
20. aug 2015

Baby konecne sme sa po siedmich rokoch odhodlali mat druhe... a bummm musim ist na operaciu krcka maternice... zle vysledky... a potom cakat na vysledky z histologie.....som revala cestou domov.....v sobotu sestrina svadba a vo stvrtok zakrok.... neviem ako mam vypnut....

luciakraj
20. aug 2015

Ja mam dvojrocneho syna a teraz 7tyzdnoveho a mozem povedat ze sa citim menej unavene ako pri prvom a stihame toho dost len treba logistiku ked sa chceme niekam prepravit. A je to uplne krasny pocit mat dve male deticky citim sa spokojna a mozem sa vratit do detskych cias hah

dooomca
20. aug 2015

@deximix ..juj moja, tak sa daj rýchlo dokopy a nech všetko dobre dopadne .-)

zvolsiinylogin
2. sep 2015

@tinqua neries..

cica120
28. sep 2015

Medzi mnou a bratom je 15rocny rozdiel ato ho mala mama v 36 teraz je v prvej triede.Mame ho velmi radu ale vidim na mame ze uz mohla mat klud ale nevadi jej to pretoze je stastna ze je zdravi a preto ti chcem povedat ze nechaj to plynut a ono to pride aj samo. Ja ked som moc chcela babo tak sa nam vobec nedarilo a ked som to neriesila tak to prislo 🙂

tinqua
autor
19. okt 2015

Ahojte....mrrrte dlho som na MK nebola, leto, choroby aj som zabudla...ja vam vsetkym dakujem z celeho srdca...nakoniec zasadol rodinny konsenzus a dohodli sme sa na buduce leto ak boh da...mala bude mat tri roky a ja si poficim na rodicovskom suvisle dalsie tri roky a aj podnikanie sa utrase aspon dufam...hadam vyjde vsetko ako ma... 🙂

muska_miruska
20. okt 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

neboj sa nič, všetko sa dá, ked sa chce. sesternica má 3 deti, najstaršia je prváčka, mladšie majú 2 a 1 rok a zvláda to. chce to len systém a pevné nervy 🙂 občas má síce chvílky, ked padá od únavy, ale vidieť, že je spokojná, lebo to tak chcela

jalito
20. okt 2015

No, čím je dieťa väčšie, tým je to ťažšie sa k druhému dieťťu dokopať, viem, o čom hovorím, mám jedno a druhé zatiaľ s veľkým otáznikom. S veľkým. Spohodlnela som, lebo ako píše zakladateľka - jedno deco je ľahko odpratať k starým rodičom, dve už ťažšie, mám i svoje záujmy... bóže, aká som sebecká...

ariana_30
17. dec 2020

@tamdia ďakujem ze si priznala to , co mnohe ženu nedokážu.. ze by si to nezvladla s dvomi malymi deťmi...veru že ani ja... niesom ten klasicky mamickovsky typ ženy...
Posledné dni presne toto riesim...ci vobec chcem druhé, ak áno tak kedy keď uz budem mat 36....syn ma 4...a konecne si to s ním užívam...chodim do práce, srihamviac ako na RD... večer kľud, vinecko, seriál,kniha...anbo som pohodlná možno...😁ale aj zdrav problémy uz sú nejaké a tak teda tapam co a ako...na jednej strane si to neviem predstaviť vobec, na strane druhej nechcem aby bol sám...prvy porod bol velmi ťažký tak sa mi moc do toho nechce..