Ako zlepšiť spánok dvojmesačného bábätka?

Zodpovedané
8. apr 2019

Dobrý deň,

dcérka ma 7 týždňov a cez deň skoro vôbec nespí. Maximálne si len podrieme na 10 minút a to je asi tak všetko. V kočíku samozrejme zaspí a aj spí dlhšiu dobu. Len kočík musí byt stále v pohybe.

Ani večer nechce spať. Keď zaspí, položím ju na posteľ a po 10 minútach sa začne mrviť, vystierať a vypľúvať cumlík. Keď jej ho znova dám, hneď sa naň prisaje a znova si začne driemať. Toto sa opakuje aj 2 hodiny v kuse. Medzitým jej dávam aj prsník, že či nie je hladná. Od prsníka sa odťahuje a chce zas len cumlík, s ktorým sa môže baviť.

Poradíte mi niečo na lepší spánok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dcérka prespí v kočíku iba v pohybe, treba byť v pohybe a dcérku kočíkovať.

Čo sa týka večerného spánku, treba byť pri nej, počkať dlhšie kým zaspí hlbšie, až potom ju preložiť do postieľky.

Deti majú rôzne nároky na spánok, musíme ich rešpektovať. Všetko sa však vyvíja, aj dcérkino zaspávanie sa bude určite meniť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas